Nädalavahetus autospordis: võistlusi Käinast Missoni ja arvukalt eestlasi võistleb välismaal

Terminal Oil Eesti meistrivõistlused rallikrossis jätkuvad Missos. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel tähistab Eesti kardisport 60 aasta juubelit, Eesti meistri- ja karikavõistluste punktid on mängus mitmel alal ning arvukalt Eesti võidusõitjaid stardib piiritagustel võistlustel.

Kardispordi sünnipäeva tähistamine toimub laupäeval osana Eesti meistrivõistluste ja Prokardi karikavõistluste etapist Kuningamäe rajal Põltsamaal. Ajalooliste kartide näidissõit algab laupäeval kell 17.20, meistri- ja karikavõistluste stardid aga laupäeval ja pühapäeval vastavalt 10.20 ja 10.10. Mõlemat võistluspäeva on võimalik jälgida EAL Youtube´i kanali vahendusel, laupäeva siit, ja pühapäeva siit.

Terminal Oil Eesti meistrivõistlused rallikrossis jätkuvad laupäeval kolmanda etapiga Misso rajal. Võistlussõidud algavad kell 10.10, alates poolfinaalidest teeb ülekande Delfi TV. Pühapäeval toimub samas Noored Roolis – Cupella Cup osavõistlus sõitude algusega kell 10.15.

Hiiumaa 1+1 rahvasprindi esimene võistlussõit algab laupäeval kell 11.00. Võistluskeskus asub Käinas Mäe plats 13, sõidetakse Kogri ja Nõmme katset.

Peamiselt motoklasside osavõtul 18.-19. juunini Porsche Ringil toimuval Suurel Võidusõidul on kavas ka kaks autoklasside starti: pühapäeval kell 18.30 lähevad rajale superkrossiklassid ja kell 19.15 ajaloolised vormelid.

E-autospordis on täna kella 17.00-ni avatud e-autoralli T&K Stagetech Eesti meistrivõistluste rada Soome virtuaalteedel.

Drift Mastersi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad teise etapiga Austrias, kus eestlastest on osalemas selles Euroopa tippsarjas teist kohta hoidev Oliver Randalu. Otseülekannet on võimalik vaadata kodulehe vahendusel pühapäeval alates kell 15.00-st (siin ja edaspidi Eesti ajad).

Formula Regional European Championship by Alpine, kus osaleb ka Paul Aron, jätkub Hollandis Zandvoorti rajal. Laupäeval sõidetakse kvalifikatsioon kell 10.00 ning võistlus 13.40, pühapäeval vastavalt 11.00 ja 16.30. Otseülekannet vahendab koduleht.

Itaalias Cremona rajal pühapäevani toimuval kardispordi Euroopa meistrivõistluste etapil osalevad eestlastest KZ2-klassis Markus Kajak, Ken Algre ja Siim Leedmaa. FIA Karting Academy Trophy etapil stardib Mark Dubnitski. Detailne ajakava on avaldatud kodulehel, kus saab vaadata ka otseülekannet.

Egon Kaur / Silver Simm stardivad täna ja homme toimuval Pohjanmaa rallil, mis on autoralli Soome meistrivõistluste etapiks.

MM-punktid on mängus vormel 1 sarjas, kus Kanada GP kvalifikatsioon algab laupäeval kell 23.00 ja võistlus pühapäeval kell 21.00. Otseülekannet näitavad Viaplay Sport ja F1 TV.

LOE KA NEID UUDISEID:

1. juuli 2022

Nädalavahetus autospordis: palju võistlusi Eestis ja välismaal

Nädalavahetusel on Eesti meistrivõistluste punktid mängus neljal alal, lisaks võistleb hulk meie võidusõitjaid piiritagustel võistlustel. Terminal Oil Eesti meistrivõistlused...
1. juuli 2022

Veoautokross naaseb Taali rajale

Pärast 15aastast pausi toimub tänavu 10. juulil taas Taalis veoautokross. Viimati võisteldi Taalis veoautodega 2007. aastal. “Rada sobib veoautodele...
30. juuni 2022

Tallinnas toimub nädalvahetusel suur driftivõistlus

Reedest pühapäevani toimub Tallinnas Saku Suurhalli juures drifti Balti ja Eesti meistri- ning karikavõistluste etapp. Lisaks Eesti sõitjatele osalevad...
30. juuni 2022

VIDEO. Läänemaal tuleb vaatemänguline maastikusõiduvõistlus

Nädalavahetusel Läänemaal Nõmmemaa külas toimuval maastikusõiduvõistlusel Ridala Offroad Metsik Laas ootab võistlejaid ees suhteliselt väikesele maa-alale mahutatud vaheldusrikas rada....

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule