Reno Kööts võttis e-autospordi ringrajasõidus Eesti meistritiitli

Võidukas Pizzapoiste meeskond. Pilt: erkaanikuva

Pühapäeval lõppesid S-Link GT Eesti meistrivõistlused, hooaja seitsmes ja viimane etapp sõideti rohelises põrgus ehk Nürburgringi Nordschleifel. Etapi võitis Risto Kappet, meistritiitli aga Reno Kööts.

Tavapärase GP-rajaga kombineeritud Nordschleife rada on üle 25 kilomeetri pikkune ning pakub mitmekülgset rajaprofiili, hõlmates kiireid sirgeid, teravaid kurve ja künklikke rajajuppe.

Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 45 sõitjat, kokku läbiti kõigi sõitjate poolt 499 ringi. Vabatreeningutel kiireimaks osutus Risto Kappet (McLaren 720S EVO), kes oli peale vihmast Zolderi etappi heas hoos ka sellel rajal.

Hooaja viimase kvalifikatsioonivooru ajal demonstreeris Reno Kööts (McLaren 720S EVO) oma võimeid, peale ebaõnnestunud Zolderi etappi oli Risto Kappet jõudnud talle punktides ohtlikult lähedale, eriti arvestades, et kestvusetapil antakse sisuliselt topeltpunkte.

Stardis saavutas TCM Pizzapoisid duo, Kööts ja Juss Parek (McLaren 720S EVO), kohe väikese edumaa jälitajate ees, keda vedasid Kappet ja Gert Raudsepp (McLaren 720S EVO). Esimesed minutid möödusid ilma suuremate kadudeta. Üsna ruttu hakkasid võistlejate vahel vahed tekkima ning igaüks hakkas vaikselt oma tempos sõitma, kuid mängus oli veel palju.

Absoluutarvestuses püsisid Top 5 võistlejad ilusti rajal, kuid siis eksis AM-klassi arvestuse liider Janar Tiitus (McLaren 720S EVO), enne teda eksis ka teda jälitav Rainis Värv (Aston Martin V8 Vantage).

Mida rohkem aega möödus, seda kindlamaks muutus, et Köötsi tiitlivõitu võiks takistada vaid tehniline rike ning Euronics STR meeskondliku võidu lootus hakkas järk-järgult hajuma. Poole võistlusmaa läbimise järel oli katkestajate hulka lisandunud ka Värv, mis tõi kaasa tema AM-klassi arvestuses poodiumikohalt väljalangemise, kuna tema lähimad jälitajad punktitabelis olid sõitmas AM-klassi arvestuses kõrgetel kohtadel.

Sisuliselt viimasel sirgel tegi Kööts sama, mida eelmisel aastal Parek: ootas meeskonnakaaslase järgi ja lasi tal mööda minna, aidates ta üldarvestuses poodiumile. Selle trikiga võitis hooaja viimasel etapil sõidu Kappet.

AM klassis võidutses Mario Kaunis (McLaren 720S EVO), mis tõi talle selle saavutusega punktiarvestuse poodiumi viimase astme oma klassis. David Sultanjants (Ferrari 296 GT3) lõpetas Toomas Karotamme (BMW M4 GT3) järel kolmandal kohal, mis ühtlasi tähendas Sultanjantsile oma klassi punktiarvestuses teist kohta.

Meeskondlikus arvestuses võidutsesid TCM Pizzapoisid, neile järgnesid Euronics STR ja Torpedo Boyz.

Võistlus on järelvaadatav EVAL TV Youtube’i kanalilt, lisaks saab vaadata ka etapi pildigaleriid.

Kõik tulemused on esialgsed kuni protestide lahendamiseni.

LOE KA NEID UUDISEID:

16. mai 2024

Nädalavahetus autospordis: viis võistlust Eestis ja mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel toimub Eestis viis autospordivõistlust ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal. Rallikrossi Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Kulbilohus, kus...
16. mai 2024

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad põnevate sõitudega Kulbilohus

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõidetakse laupäeval, 18. mail Elva lähedal Kulbilohus. Kõige rohkem osalejaid on eelregistreerunud krosskartide Xtreme...
16. mai 2024

EAL kuulutab välja konkursi rallikomitee esimehe leidmiseks

EAL kuulutab välja konkursi rallikomiteele uue esimehe leidmiseks. Komitee senine juht Emilia Abel astub tööülesannete suurenemise tõttu 31. mail...
16. mai 2024

MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga

MOMU Mootorispordi Muuseumi kogu täienes hiljaaegu uue eksponaadiga, milleks on legendaarsele mootorispordi kommentaatorile Gunnar Hololeile kuulunud Volga. Gunnar Hololei...