Talendid Rajale hobikardisarja hooaeg algas põneva võistlusega Langel

Talendid Rajal alustas uut hooaega. Foto: Indrek Rask

Talendid Rajale hobikardisarja hooaeg algas Langel, kus võitsid Airon Lind ja Karl Hugo Kõrge. U12 klassis jagati ka SWS (Sodi World Series) sarja punkte.

Lange sisekardirajal avati Talendid Rajale 2024 hooaeg, kus osalesid hobikartidel U10 ja U12 klasside võistlejad. Võistlustulle asusid U10 klassis 17 ja U12 klassis 18 kiirusekummardajat; mõned neist juba varem talendisarjadel pilku hoidnud inimestele tuttavad, teised aga päris uued alustajad.

Kolme eelsõidu alusel mängiti välja kohad A- ja B-finaalis. Eelsõidu 2 parimat läksid otse A-finaali, järgmised kaks B-finaali, mille parimad said samuti võimaluse kvalifitseeruda kahele viimasele A-finaali kohale.

U10 klassi eelsõitudes triumfeerisid Aron Lind, Karl Ellamik ja Karl Hugo Kõrge. B-finaalis näitasid tempot Ken Druppa ja Oliver Musten, kes kordamööda kiiremaid ringiaegu vahetasid ja sellega A-finaali koha lunastasid. U10 klassi A-finaali kujunes vaatemänguliseks, kui stardi järel sõidu kiireim Aron Lind kohti loovutas ning seejärel vigade parandust tegema asus. Sõiduvõit läks aga igati teenitult Karl Hugo Kõrgele, teisena lõpetas Aron Lind ja kolmandana Johann Laidvee.

U12 klassis tegid võistlusele parima alguse Airon Lind, Armin Roossaar ja Paul Leedmaa. Tihedas konkurentsis toimus mitu kokkupõrget ja ka kiiremad sõitjad kogusid ajakaristusi. Seda põnevamaks kujunes aga B-finaal, kus olid mängus veel viimased põhisõidu kohad. Tulevärk algas juba esimesel ringil ning mitmete kokkupõrgetega võidusõit lahenes Liis Liivandi ja Rihhard Leheroo kasuks, kes tagasid A-finaali kohad. A-finaalis ei jätnud teistele sõnaõigust Airon Lind, kes turvalise eduga avaetapi võitis. Esikolmiku kohtadele peeti mõnda aega küll tihedat heitlust, kuid finišijoon ületati juba õhuvahedega. Teisel kohal lõpetas Paul Leedmaa, kolmandana Henry Soo. Parima tüdruku auhinna pälvis neljandana finišeerinud Liis Liivand.

U12 klassis jagati ka Sodi World Series ülemaailmse hobikardisarja punkte, kus osaleb ligikaudu 100 000 hobivõidusõitjat. Vaid 360 parimat pääsevad hooaja lõpus peetavale finaalvõistlusele. Sarja asus juhtima Airon Lind 1016 punktiga. Talle järgneb Paul Leedmaa 957 ja Henry Soo 898 silmaga.

Talendid Rajale hooaeg jätkub 19. mail Laagris. Registreerimine on juba avatud.

LOE KA NEID UUDISEID:

16. mai 2024

Nädalavahetus autospordis: viis võistlust Eestis ja mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel toimub Eestis viis autospordivõistlust ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal. Rallikrossi Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Kulbilohus, kus...
16. mai 2024

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad põnevate sõitudega Kulbilohus

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõidetakse laupäeval, 18. mail Elva lähedal Kulbilohus. Kõige rohkem osalejaid on eelregistreerunud krosskartide Xtreme...
16. mai 2024

EAL kuulutab välja konkursi rallikomitee esimehe leidmiseks

EAL kuulutab välja konkursi rallikomiteele uue esimehe leidmiseks. Komitee senine juht Emilia Abel astub tööülesannete suurenemise tõttu 31. mail...
16. mai 2024

MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga

MOMU Mootorispordi Muuseumi kogu täienes hiljaaegu uue eksponaadiga, milleks on legendaarsele mootorispordi kommentaatorile Gunnar Hololeile kuulunud Volga. Gunnar Hololei...