Aprillitalv muudab nädalavahetuse maastikuvõistluse keerulisemaks

Võistlejaid ootavad ees keerulised olud. Foto: Pille Russi

Teisipäeval maha sadanud lumi muudab laupäeva ja pühapäeval Lääne- ja Harjumaal toimuva maastikuvõistluse Mudakonn keerulisemaks.

“Rada on planeeritust raskem, vett on palju ja pinnas pehme. Sõitjate oskused ning tehnika võimekus pannakse tõsiselt proovile,” rääkis võistluse peakorraldaja Vallo Aljas. “Positiivne on muidugi see, et tuleoht puudub. Mitmel varasemal aastal on liigne kuivus olnud probleemiks.”

Pealtvaatajatel on kõige mugavam minna võistlust jälgima pühapäeval Jaakna-2 ja Jaakna-3 karjääridesse, kus on vaatamist orienteeruvalt vahemikus kell 9.00-12.00. Võistluskeskus asub Turba alevikus.

Laupäevased vaatamispaigad on raskesti ligipääsetavad, nende asukohad avaldab korraldaja võistluse Facebooki lehel. “Laupäevased vaatamiskohad on mõeldud pigem tõsistele off-road-fännidele, pühapäevased aga sobilikud kõigile,” lausus Aljas.

Rangelt on keelatud oma sõiduvahenditega sõita maastikule võistlust jälgima. Sõiduvahend tuleb parkida selleks lubatud kohta ja liikuda rajaäärde jalgsi. “Laupäevaste vaatamispunktide puhul võib see tähendada paarikilomeetrist jalgsimatka kummikutes. Kehtib põhimõte, et kõik, mis metsa kaasa võeti, tuleb sealt ka tagasi tuua.”

Seiklejad alustavad oma sõitu juba reedel, 26. aprillil. Laupäeval kell 9.00 toimub Turbas Jaama tee 2 võistluse avamine ning esimene auto läheb rajale kell 10.00. Autasustamine ja võistluse lõpetamine on kavas pühapäeval kell 17.30.

Korraldaja annab teada, et seiklejatega saab liituda ka reedel kohapeal registreerudes ja ka kõigile teistele masinaklassidele on kohapeal registreerimine avatud. Korraldaja otsusel hilise registreerija lisatasu kelleltki ei võeta.

Mudakonn 2024 on EAL Eesti 4×4 off-road karikavõistluse ja superkarikavõistluse teine etapp.

LOE KA NEID UUDISEID:

16. mai 2024

Nädalavahetus autospordis: viis võistlust Eestis ja mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel toimub Eestis viis autospordivõistlust ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal. Rallikrossi Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Kulbilohus, kus...
16. mai 2024

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad põnevate sõitudega Kulbilohus

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõidetakse laupäeval, 18. mail Elva lähedal Kulbilohus. Kõige rohkem osalejaid on eelregistreerunud krosskartide Xtreme...
16. mai 2024

EAL kuulutab välja konkursi rallikomitee esimehe leidmiseks

EAL kuulutab välja konkursi rallikomiteele uue esimehe leidmiseks. Komitee senine juht Emilia Abel astub tööülesannete suurenemise tõttu 31. mail...
16. mai 2024

MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga

MOMU Mootorispordi Muuseumi kogu täienes hiljaaegu uue eksponaadiga, milleks on legendaarsele mootorispordi kommentaatorile Gunnar Hololeile kuulunud Volga. Gunnar Hololei...