FOTOD ja VIDEO. Järvamaa Kutsehariduskeskus ei jää Paide rallil kõrvaltvaatajaks

Vasakult: Joonas Palmisto, Tõnu Taalimäe ja Rainer Paavel. Fotod: Pille Russi

Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Joonas Palmisto ja vilistlane Rainer Paavel stardivad reedel ja laupäeval toimuval Paide rallil.

“Järvamaa Kutsehariduskeskuse jaoks on Paide ralli koduralli,” ütleb kooli õpetaja ja töökoja meister Tõnu Taalimäe. “Joonas Palmisto on meie kooli õpilane ja Rainer Paavel vilistlane. Rainer on kooliga jäänud seotuks, pakkunud näiteks oma ralliautot õpilastele praktikatöödeks.”


Taalimäe lisas, et võistlusautode tundma õppimine ja nende hooldamine on osa õppetööst. “Paljud igapäevaautode tehnilised lahendused pärinevad võidusõidust.”

Paavel märkis, et kui kooli lõpetanu soovib tööle asuda võidusõidutiimis, on igati kasulik, kui esimene tutvus ralliautoga juba tehtud. “Hea meelega annan oma autot õpilastele praktikaks. Mis mul saab selle vastu olla, et õpilased näevad, milline võistlusauto välja näeb ja mida endas peidab. Omal ajal ei olnud koolis sellist võimalust, võib olla oleks tööle minnes hoopis teistsuguse suuna valinud.”

Palmisto esmane kokkupuude Järvamaa Kutshariduskeskusega tekkis põhikooli lõpus. “Alustasin autospordiga ja otsisin oma võistlus-Golfile varuosi. Üks õpetajatest, Tõnu Taalimäe pakkus neid, tulime asjadele järgi ja selgus, et koolis tegeletakse autospordiga,” rääkis Palmisto. “Pärast põhikooli tulingi Järvamaa KHK-sse sõiduautotehnikuks õppima. Kooli poolt on alati olnud võimalus tulla siia autot remontima ja hooldama, autosport on siin alati teretulnud.”

Paide ralli algab reedel kell 17.30 Paide kesklinnast. Rainer Paavel / Tiina Ehrbach stardivad autoga number 11 ja Joonas Palmisto / Jan Nõlvaku auto kannab numbrit 22. Võistlus on autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste etapp.

LOE KA NEID UUDISEID:

4. oktoober 2022

VIDEO. Raassilla uuel rajal stardivad oktoobri keskel ka rallikrossiautod

15.-16. oktoobrini Raassillal toimuval Tarvastu Karika viiendal etapil saavad võimaluse uut rada proovida ka rallikrossiautode ja krosskartidega sõitjad. 15....
3. oktoober 2022

Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli

Eesti võidusõitjad osalesid nädalavahetusel ralli maailma- ja Soome meistrivõistluste etapil ja drifti Euroopa sarja võistlusel. Lõpule jõudis ka Rumeenias...
3. oktoober 2022

Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) võitis Ameerika Ühendriikide sportautode võistlussarja IMSA Prototype Challenge, olles kiireim ka viimasel etapil Michelin...
3. oktoober 2022

Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

LaitseRallyPark’is toimunud Rallylegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga. Finaalis sõitsid viie masinaklassi võitjad...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule