WRC Rally Estonia võidukarikad valmivad vanade mobiiltelefonide väärismetallist

Telefonide kogumiskast Circle K teenindusjaamas. Foto: Rally Estonia

Rally Estonia koostöös ringmajanduse start-upiga Ringy kogub valitud Circle K teenindusjaamades üle Eesti vanu mobiiltelefone, et neist saadud väärismetalle kasutada ralli auhinnakarikate valmistamisel.

Kuni juuni lõpuni on igaühel võimalus teha enda sahtlisse ruumi ja vana telefon tuua Circle K tankla kogumiskasti. Kogutud seadmetest kustutatakse esimese asjana kogu info ja alles seejärel alustatakse ümbertöötlemisega.

Telefonist eemaldatakse põhjaliku protsessi käigus kõik vähegi uuesti kasutatav ja see suundub uuele ringile, et mitte neid kaevandada maapõuest ja seeläbi säästa loodust.

Rally Estonia turundusjuht Camilla Themas: „Rally Estonia aina suurem fookus on keskkonnahoiul ja jätkusuutlikel lahendustel. Hübriidtehnoloogia on viinud ralliautod juba sammu edasi ja kuigi Ringyga koos ellu kutsutud kampaania võib tunduda marginaalsena, siis igast väiksest sammust algab suur muutus. Võimalus luua WRC Rally Estonia võitjakarikad nõnda unikaalsel moel on üks väike samm. Järgmise sammu saame teha juba suurema ja ühel päeval mõtleme taaskasutamisest ning ringmajandusest juba täiesti uuel moel ja ka uuendatud elektroonika ostmine on saanud tavapäraseks.

Kogumisaktsiooni eesmärgiks on kokku koguda ligi 5000 mobiiltelefoni ja seeläbi hoida kokku 11,32 tonni CO2, mis omakorda võrdub 2,4 sõiduauto aastase heitgaaside kogusega või 1,4 majapidamise aastase energiatarbimisega.

Usun ja loodan, et kõikide fännide panuse korral on see igati tehtav ning kindlasti juhin ka tähelepanu, et kõikide taaskasutamis- ja rallisõprade vahel loosime iga nädal välja ka erinevaid auhindu! Märgilisel WRC 50. juubelihooajal annab taaskasutatud väärismetallidest loodud karikas eriti unikaalse tunnetuse ja lisaväärtuse.“

Uuendatud elektroonika müügi, kogumise ja tagasiostuga tegeleva start-upi Ringy tegevjuht Kristo Kraft:  „Uue auto ostmisel ei ole ju mõeldav, et me jätame vana lihtsalt koju seisma. Samas seisab ainuüksi Euroopas inimeste kodudes enam kui 800 miljonit telefoni, mis lihtsalt sahtlis tolmu koguvad. Kõik need seadmed saaks ümber töödelda ja saadud materjalid suunata uuesti ringlusesse. E-jäätmete probleem on suur ja kasvav, kuid seni väga vähe teadvustatud.

Iga eestlase kohta tekib aastas 7,3 kg e-jäätmeid. Olgugi, et sellest ei teki tänavanurgale prügihunnikut, tähendab see hoopis, et kuskil maailmas tuleb kaevandada väärismetalle, et järgmist nutitelefoni toota saaks, sest ainuüksi ühe nutitelefoni tootmisele kulub sadu kilosid erinevaid toormaterjale.”

Kraft lisas, et kuigi elektroonika eluiga pikeneb iga uue mudeliga, siis ikka kaalub enamik eestlasi järgmise telefoni ostusoovi korral peamiselt vaid uue seadme soetamist. “Uuendatud elektroonika ostmisega säästab inimene nii raha kui ka planeeti, sest selle valikuga kaasneb 80% vähem CO2 emissiooni kui uue telefoni ostmisel. Lisaks läbivad kõik seadmed 30-punktilise tehnilise kontrolli, mis tähendab, et need toimivad nagu uued.”

Circle K kogumiskastid asuvad:

Tallinn – Peetri ja Laagri teenindusjaam

Tartu – Lõunakeskuse ja Võru mnt teenindusjaam

Kesk-Eesti – Adavere ja Mäo teenindusjaam

Võru – Kesklinna teenindusjaam

Pärnu – Ülejõe teenindusjaam

Viljandi – Endla teenindusjaam

Narva – Narva linnapiiiri teenindusjaam

Rakvere – Väljavahi teenindusjaam

Jõhvi – Tartu maantee teenindusjaam

Keila teenindusjaam

Uuemõisa teenindusjaam
Täpsem lisainformatsioon aadressil 
https://ringy.ee/rally-estonia/

LOE KA NEID UUDISEID:

1. juuli 2022

Nädalavahetus autospordis: palju võistlusi Eestis ja välismaal

Nädalavahetusel on Eesti meistrivõistluste punktid mängus neljal alal, lisaks võistleb hulk meie võidusõitjaid piiritagustel võistlustel. Terminal Oil Eesti meistrivõistlused...
1. juuli 2022

Veoautokross naaseb Taali rajale

Pärast 15aastast pausi toimub tänavu 10. juulil taas Taalis veoautokross. Viimati võisteldi Taalis veoautodega 2007. aastal. “Rada sobib veoautodele...
30. juuni 2022

Tallinnas toimub nädalvahetusel suur driftivõistlus

Reedest pühapäevani toimub Tallinnas Saku Suurhalli juures drifti Balti ja Eesti meistri- ning karikavõistluste etapp. Lisaks Eesti sõitjatele osalevad...
30. juuni 2022

VIDEO. Läänemaal tuleb vaatemänguline maastikusõiduvõistlus

Nädalavahetusel Läänemaal Nõmmemaa külas toimuval maastikusõiduvõistlusel Ridala Offroad Metsik Laas ootab võistlejaid ees suhteliselt väikesele maa-alale mahutatud vaheldusrikas rada....

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule