WRC Rally Estonia avatseremoonia üks peaesineja on ALIKA

ALIKA esinemine mullusel Rally Estonial. Foto: erakogu

Eesti Laulu võitja ALIKA on üks peaesineja WRC Rally Estonia suurejoonelisel avashow´l, kus 20. juulil tuuakse Tartu Raekoja platsil publiku ette taas suur osa Eesti muusika koorekihist.

“Mul oli suur au esineda Rally Estonial ka eelmisel aastal. See on siiani üks mu lemmikkontserte ning väga tore on sel aasta tagasi olla. Olen väga elevil, et saan seekord esineda natuke teises vormis ja väga erilise programmiga. Ootan seda kontserti juba väga,” ütles ALIKA. 

Tänavu Eurovisioni lauluvõistlusel lauluga “Bridges” kaheksanda koha saavutanud ALIKA on hetkel Eestis üks nõutuim artist. ALIKA ja Hollandi tuntud muusikaprodutsendi Wouter Hardy koostöös sündinud hitti “Bridges” on Spotify keskkonnas tänaseks kuulatud ligi 9 miljonit korda ja see on jõudnud mitme välisriigi muusikaedetabelisse. ALIKA on muusikaga tegelenud juba neljandast eluaastast, ta on väga edukalt esinenud mitmetel kodu- ja välismaistel konkurssidel ja 2021. aastal krooniti ta Eesti Otsib Superstaari 8. hooaja võitjaks. Tal on leping plaadifirmaga Universal Music ning omanimeline bänd.

ALIKA on vaid üks esinejatest traditsioonilisel WRC Rally Estonia avatseremoonial, mis algab neljapäeval, 20. juulil kell 18.00 Tartu Raekoja platsil, kuhu ralli ajaks püstitatakse spetsiaalne suurte ekraanidega poodium. Tänaseks on avalikustatud, et piduliku avamisõhtu lõpetab legendaarse rahva lemmiku Terminaatori kontsert, kuid saladuses on veel mitmete artistide nimed, kes astuvad üles show esimeses osas koos ALIKAga. 

WRC Rally Estonia avatseremoonia sündmused hakkavad 20. juulil Tartus Raekoja platsil pihta juba kell 16.45, kui WRC sarja meeskonnad poodiumile saabuvad ja seal pressikonverentsi annavad. Sellele järgneb WRC tippsõitjate autogrammisessioon kohe poodiumi kõrval. Kell 18 algab suurejooneline avatseremoonia, mille järel stardib kell 20.05 ralli esimene kiiruskatse Eesti Rahva Muuseumi külje all. Avapäeva meelelahutusprogrammi peaesineja Terminaator tuleb oma kontserdiga Tartu Raekoja platsil rahva ette kell 22.00. Kõik tegevused Raekoja platsil on külastajatele tasuta.

„Nii nagu iga aasta, nii ka sel korral paneme palju rõhku sellele, et Rally Estonia oleks kogu pere rallifestival. ALIKA ja Terminaator on neljapäevase avashow peaesinejatena nüüd välja hõigatud, kuid üllatusi ja uudiseid tuleb veel,” ütles Rally Estonia üks peakorraldaja Tarmo Hõbe. “Reede õhtul on kogu rahvas oodatud Tartu lauluväljakule, kus leiab aset eksklusiivne nublu ja 5MIINUST suvetuur, mille pileteid on võimalik soetada kuumtuur.ee. Meelelahtust jagub Tartus ja Tartu ümbruses kõikidesse päevadesse ja kõigega kursis olemiseks tasub hoida silma peal Rally Estonia erinevatel infokanalitel – rallyestonia.ee koduleht, pealtvaataja rakendus ja Rally Estonia ametlik ajakiri.”

WRC Rally Estonia sõidetakse juba 20.-23. juulini Tartus ja Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre, Mustvee ning Kastre valla teedel.

Rally Estonia pääsmed on müügil Rally Estonia ja Piletilevi kanalites. Rallipass võimaldab ligipääsu kõikidesse pealtvaatamisaladesse ning külastaja saab ise endale koostada meelepärase programmi. Samadelt lehtedelt on võimalik soetada ka unikaalne FIN-EST rallipass, mis tagab ligipääsu kahele MM-etapile: Eesti ja Soome.

Täpsema info katsete ja kõige muu kohta leiab juba ilmunud Rally Estonia 2023 ametlikust ajakirjast, mis on müügil Circle K jaamades üle Eesti ning lisaks on ka digiajakiri Delfi keskkonnas kättesaadav.

Vaata Rally Estonia programmi siit: https://rallyestonia.ee/pealtvaatajale/uldinfo/programm/

LOE KA NEID UUDISEID:

22. mai 2024

VIDEO. Lääne-Eesti rahvaralli võitsid Martin Vaga / Kristian Teern

Lääne-Eesti rahvaralli võitsid nelikveoliste klassi kiireimad Martin Vaga / Kristian Teern. Noorteralli Eesti meistrivõistluste kahes klassis olid parimad Henry...
22. mai 2024

Esmakordselt heideldakse autoralli Eesti meistrivõistluste punktide nimel Soome teedel

Eeloleval nädalavahetusel jätkuvad Terminal autoralli Eesti meistrivõistlused hooaja kolmanda etapiga. Esmakordselt Eesti autoralli ajaloos heideldakse meistrivõistluste punktide nimel Soome...
22. mai 2024

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias sajast punktist 99

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias Bikernieki rajal toimunud võistlusel Grand Opening Semipro klassis kvalifikatsioonis sajast võimalikust punktist 99. “Kvalifikatsioonis...
22. mai 2024

FOTOD. Noored Roolis teine etapp Kulbilohu rallikrossirajal üllatas tiheda konkurentsiga

Möödunud pühapäeval toimus Kulbilohu rallikrossirajal Noored Roolis sarja teine etapp, kus teineteisega võtsid seekord mõõtu kokku 66  noort vanuses...