VIDEOD. LGT rallitiimi Arctic Lapland Rally päeviku II osa. „Sellel katsel võib mõni kurv olla isegi mitusada meetrit pikk.“

Ettevalmistused on lõpusirgel. Foto: meeskond

LGT ehk Lääne Goldberg Team (sõitjad Allar Goldberg / Kaarel Lääne) on Rovaniemis kohal, auto testitud ja käsil kiiruskatsetega tutvumine.

Ainus täielikult eestlastest koosnev tiim on taas sõitnud Rovaniemi Arctic Lapland Rallyle kohale rongiga, millesse pakiti kaks vedukautot koos treileritega ning recce auto Subaru Impreza WRX STI. Meeskond sõitis kohe peale Rovaniemisse jõudmist Snow Rally Rings nimelisse keskusse.

Keset maalilist tundrat asuv rallikeskus võimaldas taaskord saada hea ülevaade auto hetkeseisust. Ja hea, et see tehti. Hooldusest tulnud käigukast oli ju alles paigaldatud ja sõidetud oli autoga vaid paar meetrit.

Siiski toimis suurema osa päevast kõik väga ootuspäraselt. X-shift järjestiklülitusega käigukastil probleeme polnud, mootori seadeid sai pisut kohandatud ja piloot Allar Goldberg kiitis nii mootori kui ka vedrustuse muudatused heaks.

“Seade on sel aastal teistsugune,” ütles tiimi juht Martin Goldberg, lisades veel, et: “Vahekasti lukk on lahtisem ja me reguleerisime ka väljalaskegaaside klappi natuke, auto läheb nüüd ka paremini pöördesse.”

Elementaarsena said ka R5 ralliautoga sarnased pidurid täieliku hoolduse. “Nüüd saame teravate nukkide taha keerata paremini, eelmise aasta seade oli liiga jäik, “ kommenteeris Allar Goldberg. “Lihtsam on sõita, kui saab ka teravate kurvide taha hästi välja keerata.

2023. aasta tehniline kontroll oli närvesööv, seega käesoleva aasta ralli ettevalmistus tehakse äärmise hoolega. Nii tegeleti testipäeval välja tulnud vigadega, näiteks gaasitrossi purunenud „kõriga“. Et Rovaniemist ei õnnestunud uut trossi leida, saadi siiski kasutatud tross, mis vajas veidi modifitseerimist. Turbolõdvik oli samuti saanud kuuma kahjustusi ning seegi väike mure sai lahendatud lisa kuumakaitse ja uue rõhulõdviku abil.

Lapimaal 59. korda toimuval võistlusel osalevad ka Rally1 autoga Kalle Rovanperä ja Elfyn Evans, kellest viimane valmistub teatavasti ka Rootsi ralliks. Kahekordne autoralli maailmameister jäi koos Evansiga meediakeskuses LGT tiimile ka kaamera ette ning soovis edu algavaks võistluseks. Mõlemad lähevad ilmselgelt püüdma Arctic Lapland Rally võitu.

Hetkel on veel segadus turboplommidega, mida homseks tehniliseks kontrolliks valmistudes kindlasti vaja on. Imelik on muidugi see, et need anti eraldi kaasa ja kohustus oli need ise tehnilisse kontrolli koos varu turboga viia. Miks, seda proovib tiim teada saada järgmisel päeval.

Kaardilugeja Kaarel Lääne oli omapoolsete ettevalmistustega samuti rahul. “Muljed on positiivsed ja hea on, et kõige pikem katse (ligi 33km), mida kordusena ka sõidetakse, on kenasti kirja saanud,” ütles ta optimistlikult. “Sellel katsel võib mõni kurv olla isegi mitusada meetrit pikk, “ lisas Allar eelnevale. “Kurv muutub pidevalt, kurvi jooksul võib minna mitu korda üle küngaste, võib minna kaheks, kolmeks – seda on jube raske kirja panna. Siin on kogemust vaja, et kiiresti sõita,” ütles piloot lõpetuseks.

Tiimi LGT kokkuvõte oma seikluste järgmisest päevast on vaadatav meie Youtube kanalil. Ja kindlasti tasub silma peal hoida ka sotsiaalmeedial Facebookis. Tänaseks on teada, et kogu rallile. v.a. ühele katsele, saab kaasa elada ka Youtube vahendusel.

Esimene episood.
Teine episood.

LOE KA NEID UUDISEID:

29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...
28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...