VIDEO. Laupäeval algav kiirendushooaeg toob mitu uuendust

Kodune kiirendushooaeg koosneb neljast võistlusest. Foto: Pille Russi

Laupäeval algav Eesti kiirendushooaeg toob uue ja ühtlasi kõige kiirema klassi Outlaw Extreme ja sarjaga liitub uus korraldaja MC Wildcards.

Hooaeg koosneb neljast võistlusest. Esimene, TRF44. Tartu Drag Race toimub laupäeval, 3. juunil Räpina maantee alguses Luunja vallas kaheksandikmiilisel distantsil. Võistlusel ei osale mootorrattad ega meistrivõistluste klasside Super Comp, Outlaw ja Outlaw Extreme klassid.

Kõige kiiremad autod eesotsas Outlaw Extremega alustavad hooaega 30. juunist 2. juulini Kiltsi lennuväljal toimuva EDRA Nationals võistlusega, mis on nii Eesti kui Balti sarja etapiks.

“Outlaw Extrme on sisuliselt vabaklass kiireima ajaindeksiga 6,5 sekundit, Outlaw indeks on 7,5. Extremes võivad osaleda nn backhalfitud kereautod, toruraamil autod, dragster ja Funny Car tüüpi autod Ilma mootori-, rehvi- ja kaalupiiranguta,” rääkis EAL kiirendusspordi alakomitee esimees Kaarel Oras.

Põnevat hooaega on oodata kõigis klassides. “Talve jooksul on autosid ehitatud ning täiustatud. Mõnigi sõitja on liikunud kiiremasse klassi ja liitub ka uusi sõitjaid. Seni kiireim Outlaw klass tõotab tulla eriti põnev, jätkavad nii vanad tegijad kui on ka uusi tulijad.”

Hooaeg jätkub 29. juulil Ülenurme lennuvälja Eesti pikima traditsiooniga võistlusega Speedest ning lõpeb 19.-20. augustini Kiltsi lennuväljal toimuva Wildcards Drag Race´iga. “Selle üle on väga hea meel, et sarjaga liitub uus korraldaja MC Wildcards.” Hooaja viimane võistlus kuulub ka Balti sarja.

Kalender

03.06.2023 – TRF.44 Tartu Drag Race 2023, Räpina mnt algus

30.06.2023 – 02.07.2023 – EDRA Nationals 2023, Kiltsi

29.07.2023 – Speedest, Ülenurme

19.-20.08.2023 – Wildcards Drag Race, Kiltsi

Super Comp Eesti meistri Kert Orusaare hooajaeelne test.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...