VIDEO. Laupäeval algav kiirendushooaeg toob mitu uuendust

Kodune kiirendushooaeg koosneb neljast võistlusest. Foto: Pille Russi

Laupäeval algav Eesti kiirendushooaeg toob uue ja ühtlasi kõige kiirema klassi Outlaw Extreme ja sarjaga liitub uus korraldaja MC Wildcards.

Hooaeg koosneb neljast võistlusest. Esimene, TRF44. Tartu Drag Race toimub laupäeval, 3. juunil Räpina maantee alguses Luunja vallas kaheksandikmiilisel distantsil. Võistlusel ei osale mootorrattad ega meistrivõistluste klasside Super Comp, Outlaw ja Outlaw Extreme klassid.

Kõige kiiremad autod eesotsas Outlaw Extremega alustavad hooaega 30. juunist 2. juulini Kiltsi lennuväljal toimuva EDRA Nationals võistlusega, mis on nii Eesti kui Balti sarja etapiks.

“Outlaw Extrme on sisuliselt vabaklass kiireima ajaindeksiga 6,5 sekundit, Outlaw indeks on 7,5. Extremes võivad osaleda nn backhalfitud kereautod, toruraamil autod, dragster ja Funny Car tüüpi autod Ilma mootori-, rehvi- ja kaalupiiranguta,” rääkis EAL kiirendusspordi alakomitee esimees Kaarel Oras.

Põnevat hooaega on oodata kõigis klassides. “Talve jooksul on autosid ehitatud ning täiustatud. Mõnigi sõitja on liikunud kiiremasse klassi ja liitub ka uusi sõitjaid. Seni kiireim Outlaw klass tõotab tulla eriti põnev, jätkavad nii vanad tegijad kui on ka uusi tulijad.”

Hooaeg jätkub 29. juulil Ülenurme lennuvälja Eesti pikima traditsiooniga võistlusega Speedest ning lõpeb 19.-20. augustini Kiltsi lennuväljal toimuva Wildcards Drag Race´iga. “Selle üle on väga hea meel, et sarjaga liitub uus korraldaja MC Wildcards.” Hooaja viimane võistlus kuulub ka Balti sarja.

Kalender

03.06.2023 – TRF.44 Tartu Drag Race 2023, Räpina mnt algus

30.06.2023 – 02.07.2023 – EDRA Nationals 2023, Kiltsi

29.07.2023 – Speedest, Ülenurme

19.-20.08.2023 – Wildcards Drag Race, Kiltsi

Super Comp Eesti meistri Kert Orusaare hooajaeelne test.

LOE KA NEID UUDISEID:

19. juuli 2024

Registreerumine Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste etapile Lätis lõpeb nädala pärast

Võistlejate registreerimine 9.-10. augustini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste viiendale etapile, Rallijs Cēsisele on avatud veel nädal aeg ja...
18. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis drift ja rahvasprint, Lätis MM-ralli, Paul Aron F2-s

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis driftis ja rahvasprindis, Lätis võisteldakse autoralli MM-punktidele, Paul Aron jätkab F2 hooaega. Reedel ja laupäeval toimub...
18. juuli 2024

Eestlased osalevad Leedus kestvussõidus ja rekordkatses

Palangas toimuval kestvussõidul Aurum 1006 km osaleb eestlastest Antti Jartsev, sama ürituse raames toimuvast rekordkatsest võtab osa autoajakirjanik Indrek...
17. juuli 2024

Lätis toimunud driftivõistlusel jõudis veerandfinaali Randar Kajo, enim EMV punkte teenis Frank Passer

Daugavpilsis peetud drifti Eesti ja Läti meistrivõistluste etapil klassile Semipro jõudis tandemsõitudes kõrgeimale kohale, veerandfinaali Randar Kajo. Eesti meistrivõistluste...