VIDEO ja FOTOD. Ringrajasõidu Eesti meistrivõistlustega liitub uus ja soodne klass

V1600 auto sobib mitmele alale. Fotod: Pille Russi

Ringrajasõidu Eesti meistrivõistlustega liitub eelkõige noortele suunatud klass V1600, milles osalemine peaks olema taskukohane võimalikult laiale ringile.

Eesti Autospordi Liidu ringrajakomitee liige Mikk Maaten ütleb, et klassi põhimõte on võimalikult odavalt võimalikult kiire auto. “Kuni 1,6liitrise töömahuga mootor ja käigukast peavad olema algsed, samuti suurem osa veermikudetaile,” rääkis ta. “Siiski võib vahetada veermikupukse jäigemate vastu ja algupärased amortisaatorid asendada ringrajasõidule sobivate vastu. Paigaldada tuleb turvavarustus.”

Hinnanäitena toob Maaten piltidel ja videost näha oleva Toyota Yarise, mille ettevalmistus koos nn toorikautoga läks maksma umbes 8000 eurot. “Leidub odavamaid kui kallemaid toorikuid. Olen arvutanud, et umbes 6000 euroga on võimalik auto valmis ehitada. Soome järelturult on võimalik leida auto ka alates 3500eurose hinnaga.”

Konkreetse Yarise võistluskaal jääb 900 kilo ringi. “Kuna tegemist on väga kerge autoga, siis pidurite ja rehvikulu on väga väike. V1600 kilomeetri hind ringrajal tuleb odav.”

Lisaks ringrajasõidule on võimalik V1600 autot kasutada mitmelgi muul alal. Nii sai Maaten ise sellega Tarvastu Karika kolmandal etapil sprindis kolmanda koha. “Auto on üsna universaalne, mõningate modifikatsioonide järel on võimalik osaleda sellega rahvasprintidel ja rallikrossidel, samuti jäärajavõistlustel.”

Ringrajasõidu Soome meistrivõistlustel sõidetakse samuti V1600 klassis. “Kümnest võistlusest koosneva kalendri kokkupanek ei ole probleem,” lisab Maaten. V1600 hooaeg Baltimaades algab 2.-5. maini Pärnus Porsche Ringil toimuva võistlusega.

Ringrajakomitee liige Mikk Maaten tutvustab V1600 autot.

LOE KA NEID UUDISEID:

16. mai 2024

Nädalavahetus autospordis: viis võistlust Eestis ja mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel toimub Eestis viis autospordivõistlust ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal. Rallikrossi Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Kulbilohus, kus...
16. mai 2024

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad põnevate sõitudega Kulbilohus

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõidetakse laupäeval, 18. mail Elva lähedal Kulbilohus. Kõige rohkem osalejaid on eelregistreerunud krosskartide Xtreme...
16. mai 2024

EAL kuulutab välja konkursi rallikomitee esimehe leidmiseks

EAL kuulutab välja konkursi rallikomiteele uue esimehe leidmiseks. Komitee senine juht Emilia Abel astub tööülesannete suurenemise tõttu 31. mail...
16. mai 2024

MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga

MOMU Mootorispordi Muuseumi kogu täienes hiljaaegu uue eksponaadiga, milleks on legendaarsele mootorispordi kommentaatorile Gunnar Hololeile kuulunud Volga. Gunnar Hololei...