VIDEO. Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk esitlesid uut Dakari ralli autot

Benediktas Vanagas (paremal) ja Kuldar Sikk esitlesid Vilniuses uut autot. Foto: Andrius Laucius

TOYOTA GAZOO Racing Balticsi sõitjad Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk esitlesid Vilniuses uut Dakari ralli autot ning tutvustasid plaane.

Uus Toyota GR DKR Hilux on edasiarendus eelmisel aastal kasutatud mudelist. Toruraamile ehitatud auto jõuallikaks on kahe turboga 3,5liitrine V-6, mis arendab 400 hj ja 660 Nm. Nelikveolise auto kuuekäiguline käigukast on järjestiklülitustega.

“Tänavuse ja eelmise aasta auto erinevused on väga väikesed: toruraami uus struktuur annab veidi parema kaalujaotuse, uus on ka esitiibade kuju,” rääkis Vanagas. “Auto jõudis Lõuna-Aafrikast Leetu kolm nädalat tagasi. Oleme teinud vaid ühe lühikese, umbes 50kilomeetrise testi liivakarjääris. Suurem test on plaanis enne rallit Saudi Araabias.”

Vanagas lisas, et esimene eesmärk on Dakari rallil finišisse jõuda. “Kui oleme piisavalt targad, võime sõita esikümnesse, ka esiviisikusse. Selleks tuleb vältida suuri vigu. Dakari võidab meeskond, kes teeb teistest vähem vigu.”

Vanagase kaardilugeja Kuldar Sikk ütles, et rallil tuleb rahulikult võtta. “Dakar on pikk võistlus, hoopis teise iseloomuga kui n-ö tavaralli,” lisas Sikk. “Hea tulemuse eeldus on alati finišisse jõudmine. Mingeid illusioone ma tegema ei hakka, vaatame, kuidas võistlus kulgeb.”

Eestist osalevad Dakari rallil veel Urvo Männama / Risto Lepik. Dakari ralli sõidetakse 5.-19. jaanuarini Saudi Araabias.

LOE KA NEID UUDISEID:

21. juuni 2024

Kardispordi Balti karikasari jätkub Leedus

Baltic Cup 2024 hooaja teine osavõistlus sõidetakse 5.-6. juulini Šiauliai kardirajal Leedus. Nädal varem on võimalik samal rajal võistelda...
20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...