Toivo Asmer: kas hästi või halvasti?

Foto: SRO/ Jules Beaumont

FIA Mootorispordimängud on ajalukku pööratud ja nüüd kui nädal sellest möödas, saab anda omapoolse hinnangu nii meie sportlaste esinemisele kui autospordi n-ö olümpiamängudele tervikuna.

Osalevaid riike tuli Prantsusmaale Paul Ricardi ringrajakompleksile kohale 72 ja võidu viis koju Itaalia koondis. Eesti jäi koos Taani, Gruusia, Iisraeli ja Iirimaaga jagama 11. kohta, mida päris kindlasti saab lugeda õnnestumiseks.

Jälgisin huviga nii avatseremooniat kui mitmeid võistlusi YouTubest ning meie sportlaste sõiduoskused ja võitlusvaim jätsid väga hea mulje. EAL kodulehel on võistlustulemusi korrektselt kajastatud ja kõike üle korrata pole mõtet, kuid meie eredamaid tulemusi veelkord toonitada pean vajalikuks.

Rallipaari Georg Linnamäe / James Morgani kolmas koht on eriti särav tulemus, millega saab nii EAL uhkustada kui  tiimiliikmed rahuloluga oma CV-sse lisada. Tuleviku jaoks väärt samm!

Driftis tegi suurepärase võistluse Kevin Pesur ja tasuks neljas koht ning sama koha teenis välja juunioride krosskardil Armin Raag. Nii Pesuri kui Raagi sõidutase on selline, mis võimaldanuks ka kõrgemale tõusta, kuid alati pole õnn meie poolel.  Krosskartide seeniorklassis näitas väga head minekut Martin Juga ja kuues koht ei peegeldanud ka tema õiget taset. Minu arvates oli ta väärt vähemalt kolmandat kohta, aga seekord sedapidi.

Kardivigursõidus üllatasid meidki positiivsel oma neljanda kohaga Martaliisa Meindorf /  Jürgen Laansoo.

Väga oskuslikult võitles juba stardist omale hea positsiooni välja kardispordi seeniorklassis Carmen Kraav ning tasuks finaalis kõrge seitsmeskoht. Juunioride võidusõit oli väga dramaatiline ja võitluslik, kus meie Mark Dubnitski esines suurepäraselt ning finišeeris kolmandana. Kahjuks sai ta peale sõitu viie sekundi karistuse, mida ta küll oma tahtliku tegevusega rajal välja ei teeninud, aga kokkuvõttes langetas eeltoodud karistus ta lõpuks  üheksandale kohale. Nii või naapidi oli Marki sõit väga meisterlik ja siit ainult vapralt edasi!

Eraldi tahan tuua välja Eesti ALM Honda Racingu poolt ettevalmistatud autode kõrget tehnilist taset, sest Honda TCR-idel saavutati ringrajasõidu kolmas ja neljas koht. Kahjuks seekord sõitsid nende autodega teiste riikide sportlased.

Selle nädala jooksul on mulle tulnud vastukaja nii sportlaste kui nende vanemate, mehaanikute, treenerite ja esindajate poolt ning kõikide ühise arvamusena FIA Mootorispordimängud olid vajalikud ja õnnestusid hästi. Selleks, et Eesti oleks väärikalt esindatud, tehti kodukamaral aegsasti pingsalt ettevalmistusi ja Prantsusmaal sujus kõik viperusteta. Kui tavaliselt tunnustatakse ja kiidetakse sportlasi ning nende abilisi, siis olles aus nii enda kui teiste vastu, kiidan seekord ka EAL juhatust täies koosseisus. Ükskõik mida me ka ei tahaks neile ette heita, siis FIA Mootorispordimängude õnnestumine lasus suurel määral just nende õlgadel ja tunnistame, et olime väärikalt esindatud. Laiskuse või vastutustunde puudumisega meie juhatus silma pole paistnud, otse vastupidi – läbi hooaja töötati hoolega ja kella ei vaadatud. Tänud tehtu eest!

Toivo Asmer
EAL president

LOE KA NEID UUDISEID:

8. detsember 2023

Veerus võitis Bahreinis eelsõidu ja stardib eelfinaali esireast

Ragnar Veerus võttis Bahreinis toimuval Rotax Grand Finalsil DD2 klassis eelsõidu võidu, teise ja kolmanda koha. Reedel stardib ta...
7. detsember 2023

Algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril ERM-is

Täna/neljapäeval algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril Eesti Rahva Muuseumis Tartus. Galal autasustatakse 2023. aasta autospordihooaja meistri- ja karikavõistluste...
7. detsember 2023

Ragnar Veerus oli Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis teine

Ragnar Veerus näitas Bahreinis Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis oma grupi kiireimat aega. Kokkuvõttes andis see teise koha. Grand Finalsil...
5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...