Superkrossi karikasari jätkus Taali rajal

Marek Künnapas (nr 85) nautis teist etappi järjest võidurõõmu nii esiveoliste klassis kui superfinaalis. Foto: Kalle Allik

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikavõistluste teisel etapil jahtisid autosportlased üheksas arvestuses OÜ Presto auhindu.

„Võidukihutamine jäisel Taali krossirajal pakkus põnevaid vaatemänge nii krossiautode mees-mehe sõitudes kui sprinterite omavahelises jõuproovis, kus paljud võistlejad kippusid salakavalat šikaani läbides hätta jäid,“ rääkis Erki Spordi president Eiki Eriste, lisades, et superkrossi järgmised kaks etappi sõidetakse taas Taalis ja hooaeg lõpetatakse võidukihutamistega augustis ning septembris Porsche Ringil.

Superkrossi noorteklassi üheksa ringi pikkuses finaalis tuiskas esimesena finišisse Henri Muld Honda Civicul, kannul sama marki autosid taltsutanud Albert Ako Kokk ja Marten Muld.

Esiveoliste klassis pani teist etappi järjest oma paremuse suure ülekaaluga maksma Marek Künnapas Volkswagen Golfil, kes edestas finaalsõidus teisena lõpetanud Germo Kimaskit (Honda CRX) kümne sekundiga ja kolmandaks tuli võitjaga sama marki autol kihutanud Fredi Veeväli.

Tagaveoliste krossiautode klassis mahtusid esikolme hulka vaid BMW-del sõitnud sportlased: esimese auhinna teenis Kris Hahn, teise koha sai Ranno Metsaveer ja poodiumi kolmanda astme hõivas Siim Tõnts.

Sprinterite võistlusel oli noorte konkurentsis kiireim Henri Muld, teise auhinna teenis Martti Raudleht Toyota Yarisel ja kolmandaks tuli Kokk ning õrnema soo duellis edestas Katrina Mathiesen (BMW E36) Martaliisa Meindorfi (Citroen C2).

Esiveoliste autode sprindis pani oma paremuse maksma Kauri Tammai, järgnesid Riho Loit ja Kaur Ojala. Kõik kolm sõitsid Honda Civicutel. Tagaveolisi sõidukeid juhtinud meestest oli kiireim Eerik Hunt (Lada 2107), pjedestaali madalamad astmed kuulusid Metsaveerele ja Siim Tõntsule. Nelikveoliste klassis võitis esikoha Mait Muul Seat Leonil, järgnesid Toivo Voodma ja Märt Rosenfeldt Subaru Imprezal.

Tavakohaselt lõpetas superkrossi etapi seitsme ringi pikkune superfinaal, kus esireast startis päeva aeglaseim ja viimasest kiireim auto.

Favoriit Künnapas ei valmistanud oma fännidele taas pettumust: juba kolmandal ringil oli ta liidriks tõusnud. Finišijoonel oli ta edumaa lähima jälitaja Karl Kaselo (Volkswagen Golf III) ees kasvanud viiele sekundile ja neli sekundit hiljem lõpetas Sander Roosimaa (Honda Civic).

Joel Kukk

LOE KA NEID UUDISEID:

8. detsember 2023

Veerus võitis Bahreinis eelsõidu ja stardib eelfinaali esireast

Ragnar Veerus võttis Bahreinis toimuval Rotax Grand Finalsil DD2 klassis eelsõidu võidu, teise ja kolmanda koha. Reedel stardib ta...
7. detsember 2023

Algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril ERM-is

Täna/neljapäeval algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril Eesti Rahva Muuseumis Tartus. Galal autasustatakse 2023. aasta autospordihooaja meistri- ja karikavõistluste...
7. detsember 2023

Ragnar Veerus oli Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis teine

Ragnar Veerus näitas Bahreinis Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis oma grupi kiireimat aega. Kokkuvõttes andis see teise koha. Grand Finalsil...
5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...