Superkross jätkus põneva võidukihutamisega Taali rajal

Opel Aconat taltsutanud pärnakas Siim Tõnts võitis Taali superkrossil kolm esikohta. Foto: Kalle Allik

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja viiendal etapil selgus paremus üheksas arvestuses.

Noorte autosportlaste konkurentsis pani Henri Muld oma paremuse maksma nii eelsõitudes kui finaalis. Teise auhinna teenis Albert Ako Kokk ja kolmandaks tuli Marten Muld. Kõik kolm poissi kihutasid Hondadel.

Esiveoliste klassis nautis võidurõõmu Marek Künnapas Volkswagen Golfil, pjedestaali teise astme hõivas Opel Astrat taltsutanud Einar Heljand ja kolmandaks tuli võitjaga sama marki autol Fredi Veeväli. Tagaveoliste autode finaalis tuiskas esimesena finišisse Siim Tõnts Opel Asconal, kannul BMW E36 mudelitel sõitnud Ranno Metsaveer ja Katrina Mathiesen.

Vabaklassis oli kiireim superkrossi karikasarja üks staažikamaid sõitjaid Riho Loit Honda Civicul, järgnesid Aivo Mängel Volkswagenil ja Jüri Azarov Ford Fiestal.

Sprindivõistlusel, kus kolmest voorust läks igal sõitjal arvesse kaks paremat, ei andnud superkrossi klassides hiilanud sportlased tänavasõiduautosid taltsutanud rahvasportlastele suurt sõnaõigust. Kokk võttis võidu noorte klassis, Mathiesen oli parim naine ja Tõnts kiireim tagaveo arvestuses. Esiveo arvestuses tuli võitjaks Kaur Ojala.

Pika ja sündmusterohke võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis kihutas esimesena üle lõpujoone Tõnts, tihedalt kannul Heljand ja Künnapas.

“Seekord läks võistluspäev täie ette, auto pidas auto valule vastu” ütles kolm võidukarikat teeninud põline pärnakas Tõnts, kelle sõnutsi polnud ta seni nii hästi hooldatud rajal Taalis veel kordagi sõitnud.

Väärib märkimist, et kodulinnas autode hoolduse ja remondiga igapäevast leiba teeniv mees harrastas veel kolm aastat tagasi usinalt motokrossi.

“Kui Jüri Azarov pakkus mulle oma päevinäinud Asconat, otsustasin liituda Erki Spordi karikasarjaga ega kahetse seda tegu,” märkis hasartne tehnikasportlane, kelle viie-aastane poeg võttis pjedestaalil vastu isa võidukarikad.

Erki Spordi klubi eestvedaja Eiki Eriste sõnutsi selguvad superkrossi hooaja võitjad 17. septembril Taali krossirajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...