Superkross jätkus põneva võidukihutamisega Taali rajal

Opel Aconat taltsutanud pärnakas Siim Tõnts võitis Taali superkrossil kolm esikohta. Foto: Kalle Allik

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja viiendal etapil selgus paremus üheksas arvestuses.

Noorte autosportlaste konkurentsis pani Henri Muld oma paremuse maksma nii eelsõitudes kui finaalis. Teise auhinna teenis Albert Ako Kokk ja kolmandaks tuli Marten Muld. Kõik kolm poissi kihutasid Hondadel.

Esiveoliste klassis nautis võidurõõmu Marek Künnapas Volkswagen Golfil, pjedestaali teise astme hõivas Opel Astrat taltsutanud Einar Heljand ja kolmandaks tuli võitjaga sama marki autol Fredi Veeväli. Tagaveoliste autode finaalis tuiskas esimesena finišisse Siim Tõnts Opel Asconal, kannul BMW E36 mudelitel sõitnud Ranno Metsaveer ja Katrina Mathiesen.

Vabaklassis oli kiireim superkrossi karikasarja üks staažikamaid sõitjaid Riho Loit Honda Civicul, järgnesid Aivo Mängel Volkswagenil ja Jüri Azarov Ford Fiestal.

Sprindivõistlusel, kus kolmest voorust läks igal sõitjal arvesse kaks paremat, ei andnud superkrossi klassides hiilanud sportlased tänavasõiduautosid taltsutanud rahvasportlastele suurt sõnaõigust. Kokk võttis võidu noorte klassis, Mathiesen oli parim naine ja Tõnts kiireim tagaveo arvestuses. Esiveo arvestuses tuli võitjaks Kaur Ojala.

Pika ja sündmusterohke võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis kihutas esimesena üle lõpujoone Tõnts, tihedalt kannul Heljand ja Künnapas.

“Seekord läks võistluspäev täie ette, auto pidas auto valule vastu” ütles kolm võidukarikat teeninud põline pärnakas Tõnts, kelle sõnutsi polnud ta seni nii hästi hooldatud rajal Taalis veel kordagi sõitnud.

Väärib märkimist, et kodulinnas autode hoolduse ja remondiga igapäevast leiba teeniv mees harrastas veel kolm aastat tagasi usinalt motokrossi.

“Kui Jüri Azarov pakkus mulle oma päevinäinud Asconat, otsustasin liituda Erki Spordi karikasarjaga ega kahetse seda tegu,” märkis hasartne tehnikasportlane, kelle viie-aastane poeg võttis pjedestaalil vastu isa võidukarikad.

Erki Spordi klubi eestvedaja Eiki Eriste sõnutsi selguvad superkrossi hooaja võitjad 17. septembril Taali krossirajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...