Ruben Volt võitis Itaalias

Ruben Volt saavutas rasketes tingimustes võidu. Foto: Daniele Nicli ALMotorsportPhotography

Sellel hooajal nii TCR Europe kui TCR Itaalia sarjades väga heas hoos olev Ruben Volt tegi sellel nädalavahetusel korraliku tulemuse.

Kereautode ringrajasarjas TCR Italy sai ta kirja sõiduvõidu, see oli midagi, mille nimel Team Estonia Autosport liige Ruben Volt oli pikalt tööd teinud ja pühapäev oli palgapäev.

TCR Italy sarja teise etapi kaks võistlussõitu peeti Pergusa rajal, Sitsiilas, kus oli päeval sooja 36 kraadi, raja temperatuur oli 60 kraadi. Kvalifikatsioonis oli Honda Civic Type-R TCR masinaga kihutav Volt kaheksas. Esimeses sõidus tegi Volt korraliku stardi ning sõidu ja tuli üle lõpujoone küll viiendana aga kuna kaks konkurenti said 5 sekundilise ajakaristuse, siis oli eestlase lõpptulemus kolmas, sõidu võitis kohalik Nicola Baldan, teine oli Kanada võidusõitja Nicolas Taylor. 

Teises sõidus startis Volt esimeselt kohal ja peale head starti hoidis seda positsiooni kindlalt kuni finišini. TCR Italy sari on maailma tugevaim rahvuslik sari ja see, et TCR Euroopa meistrisarjas võite noppinud Volt oma esimese Itaalia võidu oma neljandal hooajal Itaalias nüüd kätte sai, kinnitab seda.

Ruben Volt, ALM Honda Racing: “Füüsiliselt oli see kindlasti kõrgete temperatuuride tõttu keeruline nädalavahetus. Tegu on ka väga kiire rajaga, kõige aeglasema kurvi läbisime kiirusega 120 km/h. Kvalifikatsioonis ei saanud päris õiget ringi kokku, aga olime rahul kaheksanda kohaga, sest see andis teise sõitu esimese stardikoha. Esimeses sõidus läksin rajale eesmärgiga hoida tehnika terve teiseks sõiduks ja püsida eemal jamadest. See õnnestus ja kui kaks konkurenti said ajakaristuse, siis tõusin kolmandaks, mis oli meeldiv üllatus. Teise sõidu eesmärk oli hea start ja hoida esimest positsiooni. Teadsime, et selles kuumas ei saa keegi üle ühe ringi tuules sõita, sest siis kuumeneb mootor üle ja seda peab jahutama, ees sõites seda muret pole. Seadistasime auto tippkiirusele, et konkurendid sirgel mööda ei pääseks ja Honda mootor tegi oma töö ideaalselt ära. Olud olid väga keerulised ja seda magusam oli esimene võit Itaalias.”

TCR Italy sarja kolmas etapp sõidetakse 12. -14. juulini Mugello rajal. Nädal varem sõidetakse Belgias Spa ringrajal TCR Europe sarja neljas etapp. 

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...