Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused algavad nädalavahetusel Pärnus

Ringrajahooaeg algab laupäeval Pärnus. Foto: Pille Russi

2024. aasta ringrajasõidu Eesti, Läti, Leedu ja Balti meistrivõistluste hooaeg algab juba laupäeval, 4. mail Pärnus Porsche Ringil.

BaTCC arvestuses – BMW 325 CUP, Baltic GT, Baltic Touring Cars, ABC Race, V1600 ja Nankang 2h Endurance Academy – on rajale tulemas rohkem kui 90 võistlejat ning erikülalistena on starti oodata ka Formula Historic klassi ajaloolisi vormeleid. Osavõtjate vähesuse tõttu jääb ära 4h kestvussõit ning ka NEZ Porsche Sprint Challenge, kuid paljud autod tulevad rajale teistes klassides.

Reedel on kavas vabatreeningud ja kvalifikatsioon, laupäeval võistlusstardid: esmalt 10 sprindisõitu ning päeva lõpetab 2h Nankang Endurance Academy võistlus.

Taas tõotab ülipõnevaks kujuneda BMW 325 CUP, kus on kirjas 31 osalejat Eestis, Lätist, Leedust, Poolast ja Prantsusmaalt. 2023. aasta meister Leo Messenger tänavu ei osale, kuid põhirivaalid Ricards Subeckis ja Romet Reisin on rajal ning valmis võidu nimel võitlema. BMW 325 CUP esimene sõit algab kell 12.25, teine 15.55.

Baltic Touring Cars arvestuses on tihedaim konkurents 2-liitriste autode klassis, kus eestlastest on võitu püüdmas Simo Lind ja Kairo Kallas. GT-klassis saab näha selliseid võimsad ja eksklusiivsed võidusõiduautosid nagu Mercedes-Benz AMG GT3 EVO, Lamborghini Huracan ST EVOII, Nissan 180 SX, Audi TT -RS. Uue hoo sisse saanud V1600 klassis asub võistlustulle 9 osalejat, nendega koos läheb rajale umbes sama arvu sõitjatega ABC Race klass. Laupäeva õhtu lõpetab Nankang 2h kestvussõit, kus on kirjas 17 väga erinevat autot.

Eesti meistrivõistluste arvestust peetakse klassides BMW 325 Cup, V1600 ja BTC2 ning Eesti karikavõistluste punktid on mängus ajalooliste vormelite klassides.

LOE KA NEID UUDISEID:

20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...
19. juuni 2024

Crosskartide rallisprindil heideldi sekundikümnendike pärast

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste teise etapi pingelise võidusõidu Vasalemmas võitis Marko Ringenberg. Ringenberg võitis Vasalemma kardi- ja rallikrossirajal ning...