Rallikrossi ootavad ees mitmed muutused

Uus hooaeg toob rallikrossis muutusi. Foto: Ave Pärn

2024. aasta hooajal muutuvad rallikrossi Eesti meistrivõistlustel turvanõued, uuendusi on mõlemas noorteklassis (Junior1600 ja Crosskart 125) ning lisandub uus klass.

Alates 2024. aasta hooajast on rallikrossi Eesti meistrivõistlusel lubatud kasutada ka aegunud homologatsiooniga ohutusvarustust.

Võistlustel peavad sõitjad kandma vähemalt FIA 8856-2000 standarditele vastavaid sõiduülikondi, pikka aluspesu, sokke, sõidujalanõusid ja kindaid.

Turvavööd peavad olema kehtiva FIA homologatsiooniga. Pärast vöödele märgitud kehtivusaja lõppu võib neid kasutada veel 2 (kaks) aastat ainult Eesti territooriumil toimuvatel võistlustel eeldusel, et turvavööd on ilma igasuguste kahjustusteta.

Istmed, mida võib kasutada Eesti territooriumil toimuvatel võistlustel ka peale kehtivusaja lõppu, peavad vastama vähemalt FIA 8855-1999 standardile. Seda eeldusel, et nende karkass on ühtne, kinnituskohad korras ja katteriidel ei ole olulisi vigastusi ega rebendeid.

Turvapuuri pehmendusena võib kasutada 8857-2001 Type A homologeerituid pehmendusi (FIA Techical list Nr. 23) kui ka muid mittepõlevaid pehmendusi, mis on kindlalt fikseeritud ja min paksusega 15 mm.

Alates 2024. aasta hooajast stardivad Junior1600 võistlejad eraldi ja nende võistlusrehvideks on slikkrehvid Malatesta.

Alates 2024. aasta hooajast osaleb rallikrossi Eesti meistrivõistluste sarjas uus klass BMW RX 3000. BMW RX 3000 klassis võistlevad autod sõidavad samuti Malatesta rehvidega.

Noorte Crosskart 125 klassi tehnilised tingimused muutuvad järgmises hooajaks samuti: võistlusklassis lubatakse lisaks senistele 125-kuupsentimeetrise töömahuga kahetaktilistele mootoritele kasutada ka 250 cm3 töömahuga neljataktilisi mootoreid.

Detailsem info on tulekul.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. juuli 2024

Vigursõiduhooaeg jätkub sügisel

Vigursõidu Kabisa Cup jätkub novembris, suvekuudele ja oktoobrisse planeeritud etapid jäävad ära. “Vigursõitu saab harrastada iga ilmaga,” rääkis vigursõidusarja...
22. juuli 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. juuli 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. juuli 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...