Rallikrossi Eesti ja Balti meistrisarjad algavad 27. aprillil Raassillas

Rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistlused algavad Raassilla rajal. Foto: Pille Russi

Rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste esimene etapp toimub 27. aprillil Raassilla rajal.

Rallikrossi Balti meistrivõistlustel on kavas kolm etappi, üks igas riigis. 11. augustil võisteldakse Vilkyciai rajal Leedus ja 14. septembril Riias Bikerniekis.

“Kõik Balti meistrivõistluste etapid toimuvad koos kohalike meistrisarjade etappidega,” rääkis EAL rallikrossikomitee esimees Mati Kask. “See suurendab konkurentsi ning aitab võistlejatel kokku hoida kulusid.”

Kuuest etapist koosneva Eesti meistrisarja avalöök tehakse samuti 27. aprillil Raassillas, järgnevad võistlused Kulbilohus, Piirojal, Missos, Kehalas ja LaitseRallyPark´is.

Tänavu lisandub Eesti meistrivõistlustele uus klass BMW RX3000, kus on võimalik sõita BMW 1. seeria, 2. seeria ja 3. seeria autodega. “Mullustel Läti-Leedu meistrivõistlustel osales selles klassis 29 sõitjat. Uus klass on suhteliselt odav ja võiks saada menukaks ka Eestis,” rääkis Kask. “Tehnilised tingimused võtsime üle lõunanaabritelt, et neil oleks võimalik käia Eestis ja meie sõitjatel Lätis ning Leedus võistlemas.”

Oluliseks uuenduseks on ka, et Junior1600 klassis kasutatakse odavamaid Malatesta rehve. “Idee on muuta noorteklassi sisenemine ja jooksvad kulud madalamaks. Noorteklassis osalemisest on juba märku andnud kaheksa sõitjat.”

Meistrivõistlustest osavõtust on seni teatanud ligikaudu 70 sõitjat. “Rajale on tulemas nii uusi sõitjaid kui vanu tuttavaid, näiteks asub taas võistlema mitmekordne Eesti meister Rommi Pukk. Kindlasti on oodata põnevat hooaega.”

Meistrisarja treeningpäev toimub 13. aprillil Raassilla rajal.

Eesti ja Balti meistrivõistluste kalender:
13. aprill – treeningpäev, Raassilla
27. aprill – EMV ja BMV 1. etapp, Raassilla
18. mai – EMV 2. etapp, Kulbilohu
8. juuni –  EMV 3. etapp, Piiroja
13. juuli – EMV 4. etapp, Misso
3. august – EMV 5. etapp, Kehala Ring
11. august – BMV 2. etapp, Leedu, Vilkyciai
7. september- EMV 6. etapp, LaitseRallyPark
14. september – BMV 3. etapp, Läti, Riia

LOE KA NEID UUDISEID:

23. aprill 2024

FOTOD. Noor võidusõitja Ralf Laansoo võttis Kehala Karikal topeltvõidu

16aastane Ralf Laansoo võitis rahvasprindi Kehala Karika teisel etapil nii noorte kui täiskasvanute esiveoliste klassi. Noorte esiveoliste klassis oli...
23. aprill 2024

Drifti- ja kiirendushooaeg algab Piibe maanteel

Laupäeval, 27. aprillil toimub Piibe maanteel igamehekiirendusvõistlus ja driftitreening Avalaks 2024. Piibe maantee Anija vallas asuval lõigul toimuva ürituse...
22. aprill 2024

Mark Martin Loomets Itaalia meistrivõitluste avaetapil poodiumil

Kardispordi Itaalia meistrivõistluste avaetapil saavutas Mark Martin Loomets finaalis teise koha ning lõpetas nädalavahetuse kokkuvõttes kolmandana. Itaalias Triscina kardirajal...
22. aprill 2024

Ruben Volti hooaeg TCR Europe sarjas algas vaatamata heale kiirusele raskelt

Ruben Volt alustas oma tänavust autoringraja hooaega Itaalias Vallelunga ringrajal. TCR Europe sarja selle aasta esimesed sõidud pakkusid erinevaid emotsioone. ALM Honda Racing sõitja...