Rahvaralli Koeru Talv läbib ka kuulsat Sõpruse auku

Koeru Talv avab rahvarallihooaja. Foto: Pille Russi

17. veebruaril toimuva rahvarallil Koeru Talv on kavas mitmeid uusi lisakatseid, kuid “menüüsse” kuulub ka Kodasema katse legendaarne Sõpruse auk.

Sõpruse auk on teadupärast muutuva raadiusega kurv, kus sportrallidel tuleb sageli ette teelt väljasõite. Rahvarallil selle läbimisel on korraldaja arvestanud rahvaralli ohutusnõudeid.

Kokku on Koeru rahvarallil kavas umbes 52 kilomeetrit lisakatseid. “Vaid üks katse on varasemast tuttav, ülejäänud kas täielikult või osaliselt uued,” rääkis võistluse direktor Peep Kristal. “Näiteks punktikatse Vaol läbib küll mõnda varasemalt kasutatud lõiku asulas, kuid on lõviosas siiski varasemast erinev.”

Lisaks teedel toimuvatele katsetele on kavas ka mitmed katsed põldudele ralli tarbeks loodud radadel. “Üks n-ö põllukatse on 5,5 kilomeetrit pikk. Hetkeseisuga on neil korralik jääpõhi ja vallid servades.”

Päeva esimese poole katsed sõidetakse Järva-Jaani ümbruses, teine pool viib võistlejad Koeru kanti. Erinevalt mitmest varasemast korrast ei asu võistluskeskus mitte Rakkes, vaid Koeru lähedal Vaol.

“Kuna tänaste korraldajate esimesest Koeru rahvarallist möödub 20 aastat, siis otsustasime tuua võistluse tagasi oma algsesse stardi- ja finišipaika,” sõnas Kristal. Võistluskeskus asub Vao seltsimajas.

Uudise kirjutamise ajaks oli Koeru Talvele registreerunud 115 võistlejat. Rahvaralli start antakse laupäeval, 17. veebruaril kell 8.45 Vaolt ja esimene auto lõpetab samas kell 18.50.

Koeru Talv on noorteralli Eesti meistrivõistluste ja EAL rahvaralli karikavõistluste esimene etapp.

LOE KA NEID UUDISEID:

4. märts 2024

Alex Reimann saavutas Porsche Sprint Challenge’i PRO-AM kategooria hooaja esikoha

EST1 Racingu esisõitja Alex Reimann võitis Porsche Sprint Challenge Southern Europe´i hooaja kokkuvõttes PRO-AM kategooria ja lõpetas Sport-divisjonis kolmandal...
4. märts 2024

Paul Aron alustas hooaega poodiumikohaga

Paul Aron saavutas vormel 2 hooaja avaetapil Bahreinis põhisõidus kolmanda koha, sprindis oli ta viies. “Tunne on suurepärane,” rääkis...
3. märts 2024

Kardisportlane Markus Kajak võitis WSK etapi ja tõusis sarja kokkuvõttes poodiumile

Markus Kajak võitis WSK Super Master Series’i viimase etapi Sarno kardirajal, tõustes hooaja kokkuvõttes kolmandaks. Kvalifikatsioonis viiendat aega näidanud...
29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...