Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg saavutasid Leedus klassivõidu

Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg sihivad Leedu meistritiitlit. Foto: Vilius Šaltenis

Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg (Ford Fiesta Rally4) saavutasid Elektrenai ümbruse teedel sõidetud autoralli Leedu meistrivõistluste etapil klassi LARC4 ja juunioride arvestuse esikoha.

Finišis edestasid üheksast katsest kuus võitnud Kõrgesaar/Kuurberg klassis teiseks tulnud poolakaid Jocz Tymoteuszi / Maciej Judyckit 4,49 sekundiga ja Türgi-Leedu paari Can Alakoci / Aisvydas Paliukenast (mõlemad Ford Fiesta Rally4) 28,96 sekundiga.

“Ralli õnnestus hästi, kõik sujus,” rääkis Kõrgesaar. “Kindlasti on sõidus nüansse, mida saab parandada, kuid üldjoontes olen ralliga rahul ja sõit kulges ilma tehniliste probleemideta”.

Konkurents klassivõidule oli tihe, veel enne viimast katset juhtisid poolakad 4,71 sekundiga Kõrgesaare/Kuurbergi ees. Viimase, vaid 2,66 kilomeetrise katsega suutsid eestlased esikohale tõusta, näidates absoluutarvestuse neljandat aega. “Viimane oli lühike, aga sõidutehniliselt keeruline katse, ma enne starti isegi pabistasin, et kuidas see välja tuleb. Kuid andsime endast parima ja katset sõita oli tegelikult üliäge ning kõik õnnestus suurepäraselt.

Kõrgesaar lisas, et Elektrenai ralli rada oli vaheldusrikas ja tuli teada, kus saab aega võita. “Oli kiireid ja aeglasi lõike, kohati läksid metsavahelised liiva- ja mullateed väga pehmeks, sellele lisaks tulid pinnase seest välja suured kivid, mis ei olnud autole just kõige tervislikumad. Sõitsime targalt, et soovitud tulemus saavutada.“ Hõbemägi Motorsport, kus sõidavad ka Kõrgesaar/Kuurberg, sai meeskondlikult kolmanda koha.

Eestlastest osalesid veel Markus Tammoja / Henri Ääremaa (BMW M3), kes said kaherattaveoliste autode arvestuses 20. koha. Kõrgesaar/Kuurberg olid selles kategoorias teised. Ralli üldvõidu võtsid Vaidotas Žala / Ivo Pukis (Škoda Fabia R5).

Leedu meistrivõistlustel jääb sõita veel üks ralli, Samsonas Rally Utena 29. septembrist 1. oktoobrini. Kõrgesaar/Kuurberg sihivad Leedu meistritiitlit.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutarvestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...