Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg saavutasid Leedus klassivõidu

Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg sihivad Leedu meistritiitlit. Foto: Vilius Šaltenis

Pranko Kõrgesaar / Ott Kuurberg (Ford Fiesta Rally4) saavutasid Elektrenai ümbruse teedel sõidetud autoralli Leedu meistrivõistluste etapil klassi LARC4 ja juunioride arvestuse esikoha.

Finišis edestasid üheksast katsest kuus võitnud Kõrgesaar/Kuurberg klassis teiseks tulnud poolakaid Jocz Tymoteuszi / Maciej Judyckit 4,49 sekundiga ja Türgi-Leedu paari Can Alakoci / Aisvydas Paliukenast (mõlemad Ford Fiesta Rally4) 28,96 sekundiga.

“Ralli õnnestus hästi, kõik sujus,” rääkis Kõrgesaar. “Kindlasti on sõidus nüansse, mida saab parandada, kuid üldjoontes olen ralliga rahul ja sõit kulges ilma tehniliste probleemideta”.

Konkurents klassivõidule oli tihe, veel enne viimast katset juhtisid poolakad 4,71 sekundiga Kõrgesaare/Kuurbergi ees. Viimase, vaid 2,66 kilomeetrise katsega suutsid eestlased esikohale tõusta, näidates absoluutarvestuse neljandat aega. “Viimane oli lühike, aga sõidutehniliselt keeruline katse, ma enne starti isegi pabistasin, et kuidas see välja tuleb. Kuid andsime endast parima ja katset sõita oli tegelikult üliäge ning kõik õnnestus suurepäraselt.

Kõrgesaar lisas, et Elektrenai ralli rada oli vaheldusrikas ja tuli teada, kus saab aega võita. “Oli kiireid ja aeglasi lõike, kohati läksid metsavahelised liiva- ja mullateed väga pehmeks, sellele lisaks tulid pinnase seest välja suured kivid, mis ei olnud autole just kõige tervislikumad. Sõitsime targalt, et soovitud tulemus saavutada.“ Hõbemägi Motorsport, kus sõidavad ka Kõrgesaar/Kuurberg, sai meeskondlikult kolmanda koha.

Eestlastest osalesid veel Markus Tammoja / Henri Ääremaa (BMW M3), kes said kaherattaveoliste autode arvestuses 20. koha. Kõrgesaar/Kuurberg olid selles kategoorias teised. Ralli üldvõidu võtsid Vaidotas Žala / Ivo Pukis (Škoda Fabia R5).

Leedu meistrivõistlustel jääb sõita veel üks ralli, Samsonas Rally Utena 29. septembrist 1. oktoobrini. Kõrgesaar/Kuurberg sihivad Leedu meistritiitlit.

LOE KA NEID UUDISEID:

17. juuni 2024

FOTOD. Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias viis esikohta

Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias Bikernieki rajal toimunud BaTCC sarja ja Eesti meistrivõistluste etapil DeWALT GP viis esikohta. Eesti ja...
17. juuni 2024

VIDEO. Eesti superauto Oldbac Kalana püstitas Riias Bikernieki rajal uue rekordi

2023. aasta suvel esmasõidu teinud Eesti inseneride loodud Oldbac Kalana superauto sõitis Tõnis Vanaseljaga roolis Riias Bikernieki ringraja uueks...
17. juuni 2024

Kardisportlane Markus Kajak domineeris Saksamaal

16. juunil sõideti Wackersdorfis kardispordi Saksamaa meistrivõistluste (DKM) kolmas etapp, kus kiireimas KZ2 klassis polnud vastast 2022. aasta Eesti...
17. juuni 2024

FOTOD. Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkusid Põltsamaal

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal jätkusid kardispordi Eesti meistrivõistlused Rotaxi teise ja CIK FIA klasside kolmanda etapiga. Väikseimad Cadet klassi sangarid...