Oliver Randalu jõudis Drift Mastersi Iirimaa etapil veerandfinaali

Oliver Randalu jõudis IIrimaal kaheksa parema hulka. Foto: Robert Grimes

Oliver Randalu jõudis tugeva rahvusvahelise driftisarja Drift Masters Iirimaa etapil veerandfinaali ning jätkab sarja jagatud kümnendal kohal.

Avaetapi Hispaanias võitnud Kevin Pesur pääses samuti kvalifikatsioonisõitudest edasi, kuid langes välja 32 parema tandemsõitudes. Pesur on kahe etapi kokkuvõttes 116 punktiga kolmas, Randalu ja soomlane Juha Rintanen on kogunud mõlemad võrdselt 80 punkti. Sarja juhib soomlane Lauri Heinonen 136 punktiga.

Randalu võistlusnädalavahetus algas ärevalt, kui esimesest kvalifikatsioonisõidust tuli null punkti. “Vihma hakkas sadama ja ehkki olime märjal rajad mõned treeningringid teinud, osutus avakurv ootamatult libedaks ning auto läks spinni. Oli ka väike roolisüsteemi tõrge, hetkeks muutus rool raskeks, mida ma ei osanud oodata. Eks need kaks asja koos spinni põhjustasidki.”

Teise kvalifikatsioonisõidu tegi Randalu kindla peale, teenides 86 punkti 100-st võimalikust. “Muidugi oleks tahtnud agressiivsemalt sõita, aga kui null on all, siis üleliia riskida ei saa.”

32 parema seas alistas Randalu norralase Tor Arne Kvia ning läks 16 tugevama seas kokku poolaka Jakub Przygonskiga. Poola driftija eksis eessõitjana ja sõitis rajalt välja. “Eelnevalt oli meil ka väike kokkupõrge, poolakas võttis ühes kurvis ootamatult hoo väga maha.”

Veerandfinaalis läks Randalu kokku norralase Orjan Nielseniga. “Eessõit õnnestus mul hästi, ütleksin isegi, et see oli mu nädalavahetuse parim sõit. Tagasõidus tegin aga väikese vea, mis läks maksma edasipääsu poolfinaali.”

Iirimaa etapi kaks paremat olid James Deane ja Duane McKeever, kolmanda koha sai Nielsen.

Drift Mastersi sari jätkub 5.-6 juulini Soomes Alahärmä rajal toimuva võistlusega.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...