Nikita Ljubimov lõpetas Rotax Euro Trophy viienda kohaga

Nikita Ljubimov sai Rotax Euro Trophy´l viienda koha. Foto: Pille Russi / arhiiv (EMV etapp LaitseRallyPargis)

Kolm Eesti kardisportlast külastasid sel nädalavahetusel Briti võidusõidumekat PF Internationali, kus esmakordselt sõideti Rotax Euro Trophy IV ja viimane osavõistlus. 148 võidusõitja seas sõitsid eestlased kolmes erinevas klassis: Nikita Ljubimov Minimaxis, Kyle Christon Tuhkru Junioris ja Paul Hamburg Senioris. Parimana lõpetas Nikita Ljubimov kaheksanda kohaga.

Ljubimov sõitis sel aastal kaasa kogu Euro Trophy hooaja ja võttis selle jooksul ka ühe stardivõidu. Seekord kogus Ljubimov eelsõitude järel 6. koha ja finaalidest 7. ning 8. koha punktid. Tihedas brittide rivis jäeti muulastele väga vähe sõnaõigust, rahvuste vahel oli Nikita finaalitulemus paremuselt teine mittebrittide seas. Ka Minimaxi karikaarvestuses hõivasid esimesed kolm kohta britid, Nikita lõpetas hooaja viiendana, kaotades vaid kaks punkti neljanda kohaga lõpetanud tšehhile.

Euro Trophy debüüti teinud Kyle Christon Tuhkru avastas rahvusvahelist konkurentsi juuniorklassis ja läks eelkõige kogemusi hankima. Tihe noorteklass karastas eestlast täpselt niimoodi nagu oli arvata ning Kyle võitles eelsõitudest välja 19., 17. ja 20. koha.

See andis noormehele eelsõitude järel kokku 40. positsiooni ja 10. stardiruudu lohutussõiduks. Head tempot näidanud Tuhkru sattus aga juba sõidu algusfaasis kaasvõistlejatega kontakti, mis maksis palju aega ja kohti. Lõppkokkuvõttes jäi teda finaalipääsust lahutama vaid kaks kohta.

Tänavuse aasta sama klassi Eesti meister Paul Hamburg käis Inglismaal jõudu katsumas seeniorklassis, mille britiparaad polnud väiksem kui mujal. Juba kvalifikatsioonis võitles Hamburg finaalipiiril, kui näitas oma grupis 17. aega. Eelsõitudest saadud 17., 17. ja 18. positsioon andsid talle 7. stardiplatsi lohutussõitu. Heast tempost hoolimata jäi ka temale finaaliuks suletuks ja nädalavahetuse tööks 38. koht. Kahelt etapilt punkte korjanud Hamburg lõpetas hooaja kokkuvõttes 78. positsiooniga.

Tulevast aastast muutub Rotax Euro Trophy korraldus, sest sakslaste Camp Company astub tagasi ja etteotsa astub WSK Promotion, kes veavad eest WSK sarja etappe. Sellega seoses pole avaldatud veel tuleva aasta Euro kalendrit.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...