Nädalavahetus autospordis: vigursõidust Monaco Grand Prix´ni

LaitseRallyPark´is sõidetakse supekrossi. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis vigur- ja maastikusõidus, superkrossis ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal.

Nädalavahetusel on mängus ka Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste punktid, seda aga Soome teedel. Reedel ja laupäeval sõidetakse Mad-Croc Länsirannikon ralli, mis kuulub Eesti, Soome ja Balti mere meistrivõistluste kavva.

Laupäeval sõidetakse LaitseRallyPark´is superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milrem Motorspordi karikatele. Esimene võistlusvoor algab kell 11.30.

Laupäeval toimub Tartumaal Melliste külas rahvaoffroadi võistlus Kevadkünd. Esimene võistlussõit algab kell 10.00.

Kabisa Türi vigursõidusarja esimene võistlus toimub samuti laupäeval. Esimene võistlussõit algab kell 10.45. Võistluspaik asub Türil aadressil Vabriku pst 1b.

E-autospordis on esmaspäevani käimas autoralli Eesti meistrivõistluste etapp Võrumaa virtuaalteedel.

Reedel algavad Suurbritannias Santa Podi rajal kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused, kus eestlastest osaleb Andres Arnover. Täpne ajakava ja otseülekande info on avaldatud raja kodulehel.

Rallikrossi RallyX võistlussari jätkub Kouvola rajal Soomes laupäeval ja pühapäeval kolmanda ja neljanda etapiga. 4WD Openis on eestlastest osalemas Maiko Tamm, krosskartidel Martin Juga, Lucas Orav, Tanel Tereping, Romet Tsirna ja Tamo Toodo. Krosskartide juunioride konkurentsis võistleb Geir Genor Muttik. Võistlust on võimalik jälgida ka otseülekandes.

Vormel 2 võistlussari, kus eestlastest osaleb Paul Aron, võistleb koos vormel 1-ga Monacos. Olulised kellaajad: reede 16.10 ja 16.34 (siin ja edaspidu Eesti ajad) F2 kvalifikatsioon, laupäev 15.15 F2 sprint, 17.00 F1 kvalifikatsioon, pühapäev 10.40 F2 põhisõit, 16.00 F1 Monaco GP. Võistlust näitavad Go3 Extra Sport ja F1 TV.

MM-punktid on mängus ka elektrivormelitel, mille 11. ja 12. etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Hiinas Shanghais. Mõlemal päeval algab kvalifikatsioon kell 5.20 ja võistlus 10.03. Otsepilti näitab Eurosport.

LOE KA NEID UUDISEID:

20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...
19. juuni 2024

Crosskartide rallisprindil heideldi sekundikümnendike pärast

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste teise etapi pingelise võidusõidu Vasalemmas võitis Marko Ringenberg. Ringenberg võitis Vasalemma kardi- ja rallikrossirajal ning...