Nädalavahetus autospordis: Saaremaa ralli, MM-punktid mängus kardispordis, rallikrossis ja vormel ühes

Mulluse Saaremaa ralli võitsid Egon Kaur / Silver Simm. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel sõidetakse Saaremaa teedel autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste viimane etapp, jätkuvad e-autoralli Eesti meistrivõistlused ja kolmel alal on mängus MM-punktid.

Saaremaa ralli start antakse homme/reedel kell 17.30 Kuressaare keskväljakult ning esimene auto finišeerib samas laupäeval kell 18.00. Võistlust on võimalik jälgida nii kohapeal kui otseülekannete vahendusel EAL-i Youtube´i kanalis ja Delfi TV-s.

Drifti Eesti meistrivõistluste Pro-klassi viimane etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Bikernieki rajal koos NEZ-i etapiga.

E-autoralli Eesti meistrivõistluste 11. etapi rada Kreeka virtuaalteedel avatakse samuti reedel ja soorituseks on aega üks nädal.

Kardispordi MM-ile klassidele OK ja OK Junior Itaalias Franciacorta rajal tänasest/neljapäevast pühapäevani on Eesti sõitjatest esimesesse registreerunud Mark Dubnitski ja Roland Kuklane, teise Meryl Peldes. Täpne ajakava ja ülekandeinfo on avaldatud kodulehel.

Eestlastest stardib nädalavahetusel Nürburgringil Ralf Aron, kes võistleb Haupt Racing Teami liikmena NLS-sarja nelja tunni sõidus. Võistlus algab laupäeval kell 13.00 (siin ja edaspidi Eesti aeg). Ülekannet saab jälgida kodulehe vahendusel.

Vormel 1 MM-sari jätkub Kataris. Kvalifikatsioon on kavas kell reedel kell 20.00, sprindi kvalifikatsioon laupäeval kell 16 ja sprint kell 20.30, põhivõistlus algab pühapäeval kell 20.00. Otsepilti näitavad Viaplay Sport ning F1 TV.

Rallikrossi MM-i seitsmes ja kaheksas etapp toimuvad laupäeval ja pühapäeval Lõuna-Aafrika Vabariigis Kaplinnas. Otsepilti näitab Rally.tv.

LOE KA NEID UUDISEID:

21. mai 2024

Andres Arnover: oleme Euroopa meistrivõistlusteks valmis

Andres Arnover sõitis kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste avaetapi eel toimunud võistlusel Doorslammers Suurbritannias Santa Podis isikliku rekordi. Euroopa meistrivõistluste etapp...
20. mai 2024

FOTOD. Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal

Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal. Võistlema asus koguni 60 sõitjat. Võistlusklassis Raket, mis jagunes omakorda veel...
20. mai 2024

Paul Aron vähendas vahet vormel 2 sarja liidriga

Paul Aron (Hitech Pulse-Eight) saavutas vormel 2 sarja Imola etapil sprindis teise ja põhivõistlusel kuuenda koha. Sprindi võitis Franco...
20. mai 2024

Mark Martin Loomets Itaalias poodiumil, Fernando Paimre võitis Leedus

Mark Martin Loomets lõpetas kardispordi Itaalia meistrivõistlustel poodiumil. Fernando Paimre võitis Leedus, teised eestlased noppisid mitmeid poodiumikohti. Kardispordi Itaalia...