Nädalavahetus autospordis: kolm võistlust Eestis ja arvukalt eestlasi võistleb välismaal

Ott Tänak / Martin Järveoja Portugali ralli testikatsel. Foto: Austral Worldwide / Hyundai Motorsport

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis kardispordis, krossis ja maastikurallis, mitmed eestlased stardivad välismaal.

Kardispordi Eesti meistrivõistlused algavad LaitseRallyPark´is reedel ja laupäeval toimuva võistlusega. Kvalifikatsioonid sõidetakse reedel algusega kell 15.40, esimesed eelsõidud algavad kell 17.30. Laupäeval algavad võistlussõidud kell 10.50. Laupäevast võistluspäeva kantakse üle ka otse-eetris EAL-i YouTube’i kanalis EAL TV.

Inten autokrossi Eesti meistrivõistlused algavad laupäeval, 11. mail Raassilla rajal, kus toimub ka Tarvastu Karika rahvakrossivõistlus ning päeva lõpetab driftishow ja kontsert. Võistlussõidud algavad Raassillal laupäeval kell 11.00. Pühapäeval, 12. mail on kavas Tarvastu Karika neljas ja Lõuna-Eesti Karika viies etapp rahvasprindis. Võistlussõidud algavad kell 9.35.

Laupäeval, 11. mail toimub Ida-Virumaal maastikuralli MudEst Rallyraid, mille lisakatsed sõidetakse Sirgala karjääris. Pealtvaatajatel on võimalik võistlust jälgida stardi- ja finišipaigas Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Esimene võistleja läheb sealt teele laupäeval kell 11.00. Omal käel publik lisakatsetele ei pääse, küll aga saab publikualale karjääris koos rajameistriga. Selleks peab olema oma sõidukiga hiljemalt kell 11.00 võistluskeskuses, et rajameistri järel liikuda kolonnis karjääri.

Autoralli MM jätkub Portugali teedel neljapäevast pühapäevani toimuva võistlusega. Hooaja teisele kruusarallile on registreerunud 69 võistluspaari, kelle hulgas ka Ott Tänak / Martin Järveoja ja Georg Linnamäe / James Morgan. Võistlust on võimalik jälgida TV3 kanalite ja Rally.tv vahendusel.

Paul Aron võistleb elektrivormelite MM-etappidel Berliinis laupäeval ja pühapäeval. Mõlemal päeval algab kvalifikatsioon kell 11.20 (siin ja edaspidi Eesti ajad) ja võistlussõit kell 16.03. Ülekande teeb Eurosport.

Drift Mastersi võistlussari alustab uut hooaega Hispaanias Valencia rajal, eestlastest on osalemas Kevin Pesur ja Oliver Randalu. Kvalifikatsioon sõidetakse reedel kell 15.00 ja võistlus algab laupäeval kell 13.00. Kvalifikatsiooni näitavad Drift Mastersi enda kanalid, tandemsõite Red Bull TV.

Rallikrossi RallyX võistlussari algab Rootsis Tierp Arenal esimese ja teise etapiga reedel ja laupäeval. Eestlastest osaleb SuperCar klassis Maiko Tamm, krosskartidel võistlevad Martin Juga, Lucas Orav, Romet Tsirna, Tanel Tereping ja Tamo Toodo. Krosskartide juuniorklassis võistleb Geir Genor Muttik. Otsepilti vahendab korraldaja Youtube´i kanal.

Ralf Aron võistleb Fanatec GT World Challenge Asia etapil Tais laupäeval ja pühapäeval. Võistluse täpne ajakava ja ülekandeinfo (Youtube) on avaldatud kodulehel.

Kestvussõitude MM (WEC) jätkub Spa-Francorchampsi rajal Belgias laupäeval algusega kell 14.00. Ülekande teevad Eurosport ja WEC TV.

LOE KA NEID UUDISEID:

20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...
19. juuni 2024

Crosskartide rallisprindil heideldi sekundikümnendike pärast

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste teise etapi pingelise võidusõidu Vasalemmas võitis Marko Ringenberg. Ringenberg võitis Vasalemma kardi- ja rallikrossirajal ning...