Nädalavahetus autospordis: kardisport ja rallikross Eestis, ralli EM-etapp Lätis ja palju muud

Rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistlused jätkuvad pühapäeval Raassilla rajal. Foto: Pille Russi

Eestis võisteldakse nädalavahetusel kardispordis ja rallikrossis, arvukalt Eesti sõitjaid osaleb Lätis toimuval autoralli Euroopa meistrivõistluste etapil ning mitmel teiselgi välisvõistlusel.

Kardispordis toimub laupäeval Käina rajal Olerex Talendid Rajale teine etapp. Võisteldakse nii hobikartide kui võistluskartidega. Esimene sõit algab kell 10.00.

Kardispordi Uskumatu Võidusõidu teine etapp peetakse pühapäeval Vasalemmas. Võisteldakse vigursõidus, treeningud algavad kell 10.00, võistlus 12.00.

Pühapäeval sõidetakse Raassilla rajal rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistluste kolmas etapp, kus on stardis ka mitmed Eesti võistlejad. Eelsõidud algavad kell 9.30 ja finaalid 15.25.

Reedest pühapäevani keskusega Liepajas toimuvale autoralli Euroopa meistrivõistluste etapile on eestlastest registreerunud Georg Linnamäe koos britist kaardilugeja James Morganiga (Hyundai i20 N), Robert Virves, kelle kaardilugeja on samuti britt Craig Drew (Ford Fiesta MK II), Jaspar Vaher / Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4), Karl-Markus Sei / Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4), Mark-Egert Tiits / Jakko Viilo (Ford Fiesta Rally4) ja Keiro Orgus / Hendrik Kraav (Ford Fiesta Rally4). Sama ralli raames peetava Läti meistrivõistluste etapi arvestuses osaleb Sander Pärn türklase Can Alakoci (Ford Fiesta Rally4) kaardilugejana. Ülekannet näitavad TV3 Sport ja WRC+.

Euroopa meistrivõistluste punktid on mängus ka kiirendusspordis, tänasest pühapäevani toimub võistlus Rootsis Tierp Arenal. Andres Arnover (Ford Mustang) osaleb EM-i klassis Pro Mod, Kert Orusaar (Nissan 300ZX) EDRS-i klassis Street. Ülekannet vahendab laupäeval ja pühapäeval Svensk Bilsport. Kiirendusspordi Balti meistri- ja karikavõistluste etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Leedus Kazlu Ruda rajal.

Rallikrossi maailma ja Euroopa meistrivõistlused jätkuvad laupäeval ja pühapäeval Norras Helli rajal. Eestlastest osaleb Euro RX3 klassis Siim Saluri (Renault Twingo). Ülekannet näitab RX+.

Kardispordi Euroopa meistrivõistluste ja Academy Trophy etapp sõidetakse Taanis Rodby rajal. Klassis OK osaleb Eesti sõitjatest Mark Dubinistki, OK Junioris Meryl Peldes ja Academy Trophyl Aleksander Uusneem. Ülekande info ja detailne ajakava on avaldatud kodulehel.

Ruben Volt (Honda Civic Type R) stardib Hungaroringil laupäeval ja pühapäeval toimuval TCR World Tour etapil. Võistlust näitab TCR TV.

Kreekas toimub tänasest laupäevani maastikurallide Euroopa karikavõistluste teine etapp, kus eestlastest osalevad Urvo Männama / Risto Lepik (Toyota Hilux) ja Kuldar Sikk leedulase Benediktas Vanagase (Toyota Hilux) kaardilugejana. Ülekannet vahendab võistluse FB lehekülg.

MM-punktid on mängus vormel ühes. Kanada GP kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 23.00 ja võistlus pühapäeval kell 21.00 (Eesti ajad). Ülekannet näitavad Viaplay Sport ja F1 TV.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...