Nädalavahetus autospordis: eestlased võistlevad Tuneesiast Mehhikoni, Eestis sõidetakse Tarvastu Karika etapp

Autoralli MM jätkub Mehhiko teedel. Foto: M-Sport

Nädalavahetusel toimub Eestis Tarvastu Karika teine etapp, lisaks osaleb arvukalt Eesti autosportlasi võistlustel Mehhikos, Tuneesias, Ameerika Ühendriikides ja Itaalias.

Laupäeval, 18. märtsil Raassilla rajal sõidetav Tarvastu Karika teine etapp sõidetakse betoonil ja asfaldil, lumi ning jää on rajalt sulanud. Esimene võistlussõit algab kell 9.35.

Homme/reedel kella 14.00-ni on avatud e-autospordi ralli Eesti meistrivõistluste USA etapi rada.

Autoralli maailmameistrivõistlused jätkuvad reedest pühapäevani sõidetava Mehhiko ralliga, kus eestlastest osalevad Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1). Võistlust on võimalik jälgida TV3 kanalite ja Rally.TV vahendusel.

Sebringi rajal Ameerika Ühendriikides sõidetakse nii IMSA sportautode sarja kui kestvussõitude MM-i (WEC) etapp. IMSA sarja kuuluval 12 tunni sõidus stardib eestlastest Tõnis Kasemets, klassiks on LMP3 ja meeskonnaks Ave Motorsports. Võistlus algab laupäeval kell 16.10 (Eesti aeg siin ja edaspidi). Kestvussõitude MM-i avavõistlus, Sebringi 1000 miili sõit stardib homme/reedel kell 18.00. Ülekande teeb Eurosport.

Martin Rump osaleb Nürburgringi kestvussõitude sarja avaetapil KCMG meeskonna koosseisus autoga Toyota Supra GT4. Nelja tunni sõit algab laupäeval kell 13.00.

Tuneesias algas eile Fenix maratonralli, mis kestab 22. märtsini. Eestlastest osalevad Tarvo Klaasimäe / Ats Tsupsman ning Hardo Mere / Joonas Oja klassis Cars Open.

Kardispordi Trofeo Andrea Marguttile homsest pühapäevani Itaalias Lonato rajal on eestlastest registreerunud Mark Martin Loomets, Raimo Kaljuste, Patrick Orvandi, Markus Kajak, Aleksander Uusneem, Hugo Rajamets, Aron Kivilo, Oskar Lukas Ausing, Meryl Peldes ja Patrick Sarapuu. Ülekannet vahendab kodulehekülg.

Vormel 1 maailmameistrivõistlused jätkuvad Saudi Araabias, kus kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 19.00 ja võistlus pühapäeval samal ajal. Otseülekannet näiatavad Viaplay Sport ja F1 TV.

LOE KA NEID UUDISEID:

26. veebruar 2024

Alex Reimanni ja EST1 Racingu võidukas esinemine Valencias

EST1 Racingu võistkond saavutas tugevaid tulemusi Porsche Sprint Challenge Southern Europe’i kolmandal etapil Valencias. Esimeses sõidus juhtunud õnnestus viis...
22. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: e-autosport ja MM-sarjad

Nädalavahetusel toimuvad Eestis vaid ilmastikukindlad e-autospordi võistlused, rahvusvaheliselt valmistuvad mitmed sarjad MM-hooajaks ja jätkub maratonrallide MM. Nädalavahetusele planeeritud jäärajasõidu...
22. veebruar 2024

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste etapid jäävad ära

Laupäevale ja pühapäevale, 24. ja 25. veebruarile planeeritud jäärajasõidu Eesti karikavõistluste III ja IV etapp jäävad ära. Võistlusi ei...
21. veebruar 2024

Piiroja karikasari algas sulailmas väga libedal rajal

Rahvakrossi Piiroja karikasarja avaetapi rada oli küll libe, aga pidas sulailmale vaatamata väga hästi vastu. Noorteklassis võitis nii sprindi...