Nädalavahetus autospordis: Eestis võistlusi kiirendusest maastikusõiduni, mitmed eestlased stardivad välismaal

Ridala Offroad Metsik Laas sõidetakse Nõmmemaa külas. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel jahitakse Eesti meistrivõistluste punkte maastikusõidus, kiirendusspordis ja ringrajasõidus, kuid võistlusi toimub teisigi. Mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal.

Homsest/reedest pühapäevani Läänemaal Nõmmemaa külas toimuval maastikuvõistlusel Ridala Offroad Metsik Laas on mängus Eesti meistri- ja karikavõistluste punktid. Reedel algusega kell 17.30 on kavas ajasõidud, laupäeval antakse esimene võistlusstart kell 10.00, pühapäeval kell 9.00.

Laupäeval Ülenurme lennuväljal toimuv kiirendusvõistlus Speedest Glassdrive Racing kuulub Eesti meistri- ja karikavõistluste sarja. Ajasõidud algavad kell 10.00.

Kardispordi Olerex toob Talendid Rajale neljas etapp toimub laupäeval Tabasalu rajal. Kvalifikatsioonid algavad kell 11.20.

Ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused jätkuvad klassile Porsche GT3 Cup laupäeval Alastaro rajal, kus toimub ka Soome Porsche Club Festival.

Drift Masters GP Euroopa meistrivõistluste etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Bikernieki rajal Riias. Eestlastest võistlevad sarjas püsiosalejatena Kevin Pesur, Oliver Randalu ja Kristjan Salmre. Riias on wild card sõitjatena kirjas veel Ao Vaida ja Jako Pino. Laupäeval algab kvalifikatsioon kell 17.00 ja pühapäeval võistlus kell 14.00. Täpne info ülekannete kohta on avaldatud kodulehel.

Kardispordi Euroopa meistrivõistluste etapp toimub tänasest/neljapäevast pühapäevani Itaalias Cremona rajal. Klassis OK on Eesti sõitjatest kirjas Mark Dubnitski ja Roland Kuklane, klassis OK Junior Meryl Peldes. Samas toimub ka Academy Trophy võistlus, kus osaleb Aleksander Uusneem. Detailne ajakava ja ülekannete info on avaldatud kodulehel.

Armin Raag võistleb rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas laupäeval ja pühapäeval krosskartide klassis 125/250 cm3.

Ralf Aron osaleb Theeba Motorspordi liikmena Fanatec GT World Challenge etapil Nürburgringil. Kolme tunni sõit algab pühapäeval kell 15.45 (siin ja edaspidi Eesti ajad). Ülekannet vahendab koduleht.

Paul Aron stardib vormel 3 sarja etapil, mis sõidetakse koos vormel 1 MM-etapiga Spa rajal Belgias. Olulised kellaajad: reede 16.00 F3 kvalifikatsioon, 18.00 F1 kvalifikatsioon; laupäev 11.00 F3 sprint, 13.00 F1 sprindi kvalifikatsioon, 17.30 F1 sprint; pühapäev 9.30 F3 põhisõit, 16.00 F1 Grand Prix. Võistlust näitavad Viaplay Sport ja F1 TV.

Londonis sõidetakse laupäeval ja pühapäeval elektrivormelite MM-i kaks viimast etappi. Mõlemal päeval algab kvalifikatsioon kell 14.40 ja sõit 19.03. Võistlust näitavad TV3 Sport Open ja Eurosport.

Laupäeval toimub Londonis ka Formula E ametliku e-spordi sarja Accelerate finaal. Kohal on online-voorude 11 paremat sõitjat ning võisteldakse päris Formula E kvalifikatsiooni ja võidusõidu vahel umbkaudu kell 16.00 Eesti aja järgi. Eestlastest osaleb Risto Kappet. Võistlus kantakse üle Formula E ametlikel Youtube ja Twitch lehekülgedel.

LaitseRallyPargis toimub laupäeval hobiautode näitus-kokkutulek Youngtimer Camp, mille väravad avatakse publikule kell 11.30.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: e-autosport ja MM-sarjad

Nädalavahetusel toimuvad Eestis vaid ilmastikukindlad e-autospordi võistlused, rahvusvaheliselt valmistuvad mitmed sarjad MM-hooajaks ja jätkub maratonrallide MM. Nädalavahetusele planeeritud jäärajasõidu...
22. veebruar 2024

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste etapid jäävad ära

Laupäevale ja pühapäevale, 24. ja 25. veebruarile planeeritud jäärajasõidu Eesti karikavõistluste III ja IV etapp jäävad ära. Võistlusi ei...
21. veebruar 2024

Piiroja karikasari algas sulailmas väga libedal rajal

Rahvakrossi Piiroja karikasarja avaetapi rada oli küll libe, aga pidas sulailmale vaatamata väga hästi vastu. Noorteklassis võitis nii sprindi...
21. veebruar 2024

Homme toimub erilinastus Cinamon T1-s: ekraanile jõuab 1980-ndate rallimaailma viiv “Suur võidusõit. Audi Lancia vastu“

Neljapäeval, 22. veebruaril toimub Cinamon T1-s erilinastus, kus jõuab ekraanile 1983. aasta autoralli MM-i ainetel valminud „Suur võidusõit. Audi Lancia...