Nädalavahetus autospordis: Eestis Paide ralli ja Piiroja Karikas, mitmed eestlased stardivad välismaal

Veoautod võistlevad nädalalalõpul nii Paide rallil kui Smiltene krossil. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel toimub Eestis Humus Paide ralli ning sõidetakse Piiroja Karika etapp. Mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. MOMU-s toimub garaažimüük.

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste punktid on mängus reedel ja laupäeval sõidetaval Humus Paide rallil. Reedel kell 17.20 Paide kesklinnast startiv ralli lõpeb samas laupäeval kell 18.50. Võistlust on võimalik jälgida kohapeal ja ka veebi vahendusel: reedel EAL Youtube´i kanalist ning laupäeval Delfi TV-st.

Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kahel võistlusel Lätis. Kardisportlased võistlevad lisaks EMV arvestusele ka Balti karika arvestuses laupäeval 333 rajal Riia lähistel. Kvalifikatsioonid algavad kell 9.00, võistlussõidud 10.30.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Smiltenes toimuval võistlusel, kus veoautode ja -bagide eelsõidud stardivad laupäeval kell 16.00. Pühapäeval algavad võistlussõidud kell 10.00, finaalideni jõutakse 17.10.

Piiroja Karikas jätkub Piiroja rallikrossirajal laupäeval kolmanda etapiga. Võistlussõidud algavad kell 9.45.

MOMU Mootorispordi Muuseum korraldab pühapäeval algusega kell 10.00 garaažimüügi. Esinevad ka Turba kultuurimaja kollektiivid (kell 13.00) ja ansambel Köömes (14.00).

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad Saksamaal Hockenheimis reedest pühapäevani toimuva võistlusega. Eestlastest osaleb Andres Arnover.

Rallikrossi Rally X Nordicu hooaja eelviimane etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Norras Grenlandi rajal. Supercaris stardib eestlastest Maiko Tamm, krosskartide klassis on kirjas Martin Juga ja Romet Tsirna. Võistlust näitab otseülekandes sarja Youtube´i kanal.

European Le Mans Series´i etapp toimub Aragoni rajal Hispaanias. Kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 11.15 (siin ja edaspidi Eesti ajad) ning nelja tunni sõit algab samal päeval kell 19.00. Martin Rump stardib Proton Competitioni värvides.

Vormel 1 MM-sari jätkub Hollandi GP-ga. Kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 16.00 ja võistlus pühapäeval samal ajal. Ülekande teevad Viaplay Sport ja F1 TV.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: e-autosport ja MM-sarjad

Nädalavahetusel toimuvad Eestis vaid ilmastikukindlad e-autospordi võistlused, rahvusvaheliselt valmistuvad mitmed sarjad MM-hooajaks ja jätkub maratonrallide MM. Nädalavahetusele planeeritud jäärajasõidu...
22. veebruar 2024

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste etapid jäävad ära

Laupäevale ja pühapäevale, 24. ja 25. veebruarile planeeritud jäärajasõidu Eesti karikavõistluste III ja IV etapp jäävad ära. Võistlusi ei...
21. veebruar 2024

Piiroja karikasari algas sulailmas väga libedal rajal

Rahvakrossi Piiroja karikasarja avaetapi rada oli küll libe, aga pidas sulailmale vaatamata väga hästi vastu. Noorteklassis võitis nii sprindi...
21. veebruar 2024

Homme toimub erilinastus Cinamon T1-s: ekraanile jõuab 1980-ndate rallimaailma viiv “Suur võidusõit. Audi Lancia vastu“

Neljapäeval, 22. veebruaril toimub Cinamon T1-s erilinastus, kus jõuab ekraanile 1983. aasta autoralli MM-i ainetel valminud „Suur võidusõit. Audi Lancia...