Nädalavahetus autospordis: Eestis on fookuses sprint ja kross; eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Veoautod võistlevad laupäeval Tapal krossil ja Soomes rallil. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel sõidetakse krossi Tapal ja Taalis, sprinti Kehalas ja Kulbilohus, ringrajasõidu ja drifti Eesti meistrivõistluste punkte jahitakse Lätis ning mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval Tapal. Vabatreeningud algavad kell 9.00, eel- ja finaalsõidud 11.30.

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste kaks esimest etappi sõidetakse Kehalas laupäeval ja pühapäeval. Mõlemal päeval algavad võistlussõidud kell 10.30.

Rahvasprindi EAL karikavõistlused jätkuvad Reinsalu Auto Kulbilohu rahvasprindiga pühapäeval algusega kell 11.30.

Superkrossi karikasarja neljas etapp toimub pühapäeval Taalis, võistlussõidud algavad kell 11.30.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad reedel ja laupäeval Riias Bikernieki rajal. Reedel on kavas treeningud ja kvalifikatsioonid, esimene võistlusstart antakse laupäeval kell 10.00.

Drifti Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp toimub laupäeval (kvalifikatsioonid) ja pühapäeval (finaalid) Birži rajal Lätis.

Reedeni on avatud e-autoralli Eesti meistrivõistluste etapi rada Eesti virtuaalteedel.

Legendaarne Le Mans´i 24 tunni sõit tähistab tänavu 100 aasta juubelit. Tänavuse võistluse start antakse laupäeval kell 17.00. Eestlastest osaleb Proton Competitioni värvides Martin Rump. Le Mans´i ööpevasõit kuulub ka kestvussõitude MM-sarja. Võistlust näitavad FIA WEC TV ja Eurosport.

Drift Mastersi Euroopa meistrivõistluste teine etapp sõidetakse Rootsis Fällforsis reedel ja laupäeval. Eestlastest osalevad Oliver Randalu, Kevin Pesur ja Kristjan Salmre. Reedel algab kvalifikatsioon kell 18.00 (siin ja edaspidi Eesti aeg) ja pühapäeval võistlus kell 15.00. Kvalifikatsiooni saab vaadata DMEC FB lehe vahendusel, võistlust näitab Red Bull TV.

Mattias Vahtel stardib TCR World Tour etapil Itaalias Vallelungas, kus laupäeval kell 15.05 on kavas kvalifikatsioon ja pühapäeval kell 12.10 ja 17.00 võidusõidud. Võistlust näitab TCR TV.

Ralf Aron võistleb Haupt Racing Teami värvides ADAC GT Mastersi võistlusel Hockenheimis. Kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 10.00, võistlussõidud laupäeval ja pühapäeval kell 14.00.

10.-11. juunini toimuval Creventic 24h seeria Monza etapil võistleb Eesti meeskond EST1 Racing koosseisus Alex Reimann ja Jori Ala-Jyrä.

Kaheksa Eesti veoautoralli ekipaaži stardib 10. juunil toimuval Multia rallil Soomes. Esimene auto stardib neljast lisakatsest koosnevale võistlusele kell 11.00.

LOE KA NEID UUDISEID:

19. juuli 2024

Registreerumine Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste etapile Lätis lõpeb nädala pärast

Võistlejate registreerimine 9.-10. augustini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste viiendale etapile, Rallijs Cēsisele on avatud veel nädal aeg ja...
18. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis drift ja rahvasprint, Lätis MM-ralli, Paul Aron F2-s

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis driftis ja rahvasprindis, Lätis võisteldakse autoralli MM-punktidele, Paul Aron jätkab F2 hooaega. Reedel ja laupäeval toimub...
18. juuli 2024

Eestlased osalevad Leedus kestvussõidus ja rekordkatses

Palangas toimuval kestvussõidul Aurum 1006 km osaleb eestlastest Antti Jartsev, sama ürituse raames toimuvast rekordkatsest võtab osa autoajakirjanik Indrek...
17. juuli 2024

Lätis toimunud driftivõistlusel jõudis veerandfinaali Randar Kajo, enim EMV punkte teenis Frank Passer

Daugavpilsis peetud drifti Eesti ja Läti meistrivõistluste etapil klassile Semipro jõudis tandemsõitudes kõrgeimale kohale, veerandfinaali Randar Kajo. Eesti meistrivõistluste...