Nädalavahetus autospordis: Eestis on fookuses sprint ja kross; eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Veoautod võistlevad laupäeval Tapal krossil ja Soomes rallil. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel sõidetakse krossi Tapal ja Taalis, sprinti Kehalas ja Kulbilohus, ringrajasõidu ja drifti Eesti meistrivõistluste punkte jahitakse Lätis ning mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval Tapal. Vabatreeningud algavad kell 9.00, eel- ja finaalsõidud 11.30.

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste kaks esimest etappi sõidetakse Kehalas laupäeval ja pühapäeval. Mõlemal päeval algavad võistlussõidud kell 10.30.

Rahvasprindi EAL karikavõistlused jätkuvad Reinsalu Auto Kulbilohu rahvasprindiga pühapäeval algusega kell 11.30.

Superkrossi karikasarja neljas etapp toimub pühapäeval Taalis, võistlussõidud algavad kell 11.30.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad reedel ja laupäeval Riias Bikernieki rajal. Reedel on kavas treeningud ja kvalifikatsioonid, esimene võistlusstart antakse laupäeval kell 10.00.

Drifti Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp toimub laupäeval (kvalifikatsioonid) ja pühapäeval (finaalid) Birži rajal Lätis.

Reedeni on avatud e-autoralli Eesti meistrivõistluste etapi rada Eesti virtuaalteedel.

Legendaarne Le Mans´i 24 tunni sõit tähistab tänavu 100 aasta juubelit. Tänavuse võistluse start antakse laupäeval kell 17.00. Eestlastest osaleb Proton Competitioni värvides Martin Rump. Le Mans´i ööpevasõit kuulub ka kestvussõitude MM-sarja. Võistlust näitavad FIA WEC TV ja Eurosport.

Drift Mastersi Euroopa meistrivõistluste teine etapp sõidetakse Rootsis Fällforsis reedel ja laupäeval. Eestlastest osalevad Oliver Randalu, Kevin Pesur ja Kristjan Salmre. Reedel algab kvalifikatsioon kell 18.00 (siin ja edaspidi Eesti aeg) ja pühapäeval võistlus kell 15.00. Kvalifikatsiooni saab vaadata DMEC FB lehe vahendusel, võistlust näitab Red Bull TV.

Mattias Vahtel stardib TCR World Tour etapil Itaalias Vallelungas, kus laupäeval kell 15.05 on kavas kvalifikatsioon ja pühapäeval kell 12.10 ja 17.00 võidusõidud. Võistlust näitab TCR TV.

Ralf Aron võistleb Haupt Racing Teami värvides ADAC GT Mastersi võistlusel Hockenheimis. Kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 10.00, võistlussõidud laupäeval ja pühapäeval kell 14.00.

10.-11. juunini toimuval Creventic 24h seeria Monza etapil võistleb Eesti meeskond EST1 Racing koosseisus Alex Reimann ja Jori Ala-Jyrä.

Kaheksa Eesti veoautoralli ekipaaži stardib 10. juunil toimuval Multia rallil Soomes. Esimene auto stardib neljast lisakatsest koosnevale võistlusele kell 11.00.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...