Nädalavahetus autospordis: Eesti meistrivõistlused viiel alal ja arvukalt eestlasi võistleb välismaal

Autoralli suvine hooaeg algab Rapla ralliga. Osalevad ka veoautod. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel on Eesti meistrivõistluste punktid mängus viiel autospordialal, lisaks osaleb arvukalt Eesti autosportlasi välisvõistlustel.

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlused jätkuvad Rapla ralliga 5. ja 6. mail. Ralli start antakse reedel kell 17.45 Rapla keskväljakult, finiš on samas laupäeval kell 18.30. Võistluse jälgimiseks vajalik info on avaldatud võistluse kodulehel, Delfi TV teeb ülekande neljast laupäevasest lisakatsest.

Drifti Eesti meistri- ja karikavõistlused ning Balti ja Livonia (Eesti ja Läti) meistrivõistlused algavad 5. ja 6. mail Raassilla rajal. Reedel kell 12.30 algab Street-klassi võistlus ning laupäeval kell 10.30 Semipro kvalifikatsioon ja 16.30 Pro kvalifikatsioon. Otseülekannet laupäevast näitab drift.television.ee.

Kardispordi Eesti meistrivõistluste Kartletix Cupi ja Prokardi esimene etapp sõidetakse Aravetel. Reedel on kavas treeningud, laupäeval algavad kvalifikatsioonid kell 9.20, eelfinaalid 11.30 ja finaalid 15.00. Otseülekande teeb EAL Youtube´i kanal laupäeval algusega kell 9.20.

Ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused klassile BMW 325 Cup stardivad koos Balti ringrajasarjaga Porsche Ringil. Reedel on kvalifikatsioonide algus kell 17.50, laupäeval ja pühapäeval algavad võistlused kell 10.00. BMW 325 Cupi sõidud on kavas laupäeval kell 10.40 ja 12.35.

Reede õhtuni jätkub ka e-autoralli Eesti meistrivõistluste kuues etapp Itaalia virtuaalteedel.

Iirimaal algab Drift Mastersi Euroopa meistrivõistluste sari, kus avaetapil võistlevad eestlastest Oliver Randalu ja Kevin Pesur. Laupäeval algab kvalifikatsioon kell 16.00 (Eesti aeg siin ja edaspidi) ning pühapäeval võistlus kell 13.30. Ülekannet saab jälgida Drift Mastersi FB lehelt ja Red Bull TV-st.

Rallikrossi RallyX Nordic sari jätkub laupäeval ja pühapäeval Rootsis Tierp Arenal kolmanda ja neljanda etapiga, kus SuperCar klassis osaleb eestlastest Maiko Tamm ja krosskartide konkurentsis võistlevad Martin Juga, Lucas Orav, Tanel Tereping, Tamo Toodo ja Romet Tsirna. Otseülekannet näitab sarja Youtube´i kanal.

Pühapäeval algavad Riias Bikernieki rajal rallikrossi Läti ja Leedu meistrivõistlused, kus osaleb ka arvukalt eestlasi. Võistlus algab kell 9.45.

6. ja 7. mail Norras toimuval krosskartide Põhja-Euroopa tsooni meistrivõistluste avaetapil osaleb eestlasest Armin Raag (klass 125 cm3)

Ringrajasõidu Itaalia meistrivõistlused jätkuvad Misano rajal. Eestlased Mattias Vahtel, Ruben Volt ja Antti Rammo osalevad TCR-klassis, mille kvalifikatsioon toimub reedel kell 20.35 ning võistlused laupäeval kell 14.40 ja pühapäeval 11.55. Otseülekannet vahendab kodulehekülg.

Kardispordi Champions of the Future etapile Tšehhis Trineci rajal on Eesti võidusõitjatest registreerunud Mark Dubnitski. Finaalid on kavas laupäeval.

MM-tasemel jagatakse punkte vormel 1 sarjas, kus Miami GP kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 23.00 ja võistlus pühapäeval kell 22.30. Ülekande teevad Viaplay Sport ja F1 TV.

Elektrivormelitega võisteldakse MM-punktidele Monacos laupäeval, kus kvalifikatsioon algab kell 11.40 ja võistlus 16.03. Otseülekande teeb Eurosport.

LOE KA NEID UUDISEID:

28. november 2023

EAL-i teenetemärgi kandidaate saab esitada 12. detsembrini

EAL-i teenetemärgi omistamiseks on võimalik esitada kandidaate kuni käesoleva aasta 12. detsembrini. Taotluse teenetemärgi andmiseks saab esitada iga Eesti...
28. november 2023

Tutvu 2024. aasta kalendriprojektiga!

Valminud on esialgne kalendriprojekt 2024. aastaks. “Avaldame kalendriprojekti, et võistlejad saaksid tutvuda esialgse plaaniga ja korraldajad vaataksid veel korra...
27. november 2023

Mark Martin Loomets WSK poodiumil, Robin Särg etapil teine

Mark Martin Loomets lõpetas WSK hooaja Franciacortas poodiumil, teenides Final Cupi üldkokkuvõttes teise koha. Mini U10 klassis alustas täna...
26. november 2023

Mark Martin Loomets stardib WSK Final Cupil eelfinaalis esikohalt

WSK Final Cupi viimasel etapil Franciacorta kardirajal Mini U10 klassis vägevat sõitu tegev Mark Martin Loomets lisas laupäeval kvalifikatsioonile...