Martin Juga tuli crosskartide rallisprindi Eesti meistriks

Martin Juga võitis meistritiitli. Foto: Alari Jüriöö

Martin Juga võitis crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused Martin Järveoja ja Marko Ringenbergi ees.

Juga kogus hooaja kokkuvõttes 90 punkti, Järveoja kaotas talle kahe punktiga ning Ringenberg 25-ga. Samad sõitjad moodustasid esikolmiku ka viimasel etapil. Kõigi kolme võistlusautoks on Speedcar Wonder.

Viimane etapp sõideti Koorastes rajal, mida on kasutatud ka Rally Estonia lisakatsena. Esimesed neli läbimist sõideti sama rada ühes suunas, järgmised neli vastupidiselt. “Rajaga tutvumise järel tundus, et tuleb väga raske võistlus,” rääkis Juga. “Esimesed kaks vooru olidki keerulised, kuid kolmandas käis mingi “klõps” ära, leidsin õige rütmi ja läks lihtsamaks. Eks rada oli juba ka meelde jäänud.”

Juga lisas, et katse muutsid keeruliseks kurvid, millesse sisenemine tundus sarnane, kuid väljumine erines. “Mõni avanes, mõni keeras kinni, kuid algus oli väga sarnane. Õige pidurduspunkti ja trajektoori valikuks pidi täpselt meeles olema kurvi iseloom.”

Võitjalgi ei läinud päev viperusteta. “Teise katse teisel läbimisel tekkisid probleemid neljanda käiguga. Sellega tegelemine nõudis päris palju tähelepanu ja tõi kaasa paar päris ärevat hetke,” rääkis Juga. “Üldiselt tuli sõita mõistusega. Rada oli selline, mis vigu ei andesta.”

Juga võistles tänavu ka rallikrossi Rally X Nordic sarjas, kus lõpetas hooaja kuuenda kohaga. “Ühisstardivõistluselt rallisprindile ümberlülitumine ei ole minu jaoks keeruline,” sõnas ta. “Sprindisarja esimene etapp läks kohe hästi. Ma üldiselt kohanengi eri võistluste, radade, autode ja veoskeemidega kiiresti.”

Crosskart 125 klassis võitis Koorastes Geir Genor Muttik Indrek Siimnesoni ja Ralf Lippuse (kõik CK125) ees. SSV-de esikolmik oli Toomas Veske, Tarmo Rühka ja Tamur Vanker (kõik Can-Am Maverick X3). Neis klassides Eesti meistreid ei selgitatud.

LOE KA NEID UUDISEID:

5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...
1. detsember 2023

Järvamaal tuleb 9. detsembril vigursõiduvõistlus

Järvamaal Väätsal toimub 9. detsembril vigursõiduvõistlus, mis avab neljast etapist koosneva Järvamaa karikasarja. Võistlus on avatud kõigile soovijatele ja...
1. detsember 2023

Algas 2024. aasta sõitjalitsentside taotlemine

EAL kodulehel on alates tänasest / 1. detsembrist võimalik taotleda 2024. aasta sõitjalitsentse. Taotlemise protseduur ei ole muutunud, sama...
30. november 2023

Paul Aron võistleb järgmisel aastal Hitechi võistkonnas

Paul Aron võistleb 2024. aastal Hitech Pulse-Eight Racing meeskonnas FIA F2 meistrivõistlustel. “Mul on hea meel liituda Hitech-iga 2024....