Martin Juga tuli crosskartide rallisprindi Eesti meistriks

Martin Juga võitis meistritiitli. Foto: Alari Jüriöö

Martin Juga võitis crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused Martin Järveoja ja Marko Ringenbergi ees.

Juga kogus hooaja kokkuvõttes 90 punkti, Järveoja kaotas talle kahe punktiga ning Ringenberg 25-ga. Samad sõitjad moodustasid esikolmiku ka viimasel etapil. Kõigi kolme võistlusautoks on Speedcar Wonder.

Viimane etapp sõideti Koorastes rajal, mida on kasutatud ka Rally Estonia lisakatsena. Esimesed neli läbimist sõideti sama rada ühes suunas, järgmised neli vastupidiselt. “Rajaga tutvumise järel tundus, et tuleb väga raske võistlus,” rääkis Juga. “Esimesed kaks vooru olidki keerulised, kuid kolmandas käis mingi “klõps” ära, leidsin õige rütmi ja läks lihtsamaks. Eks rada oli juba ka meelde jäänud.”

Juga lisas, et katse muutsid keeruliseks kurvid, millesse sisenemine tundus sarnane, kuid väljumine erines. “Mõni avanes, mõni keeras kinni, kuid algus oli väga sarnane. Õige pidurduspunkti ja trajektoori valikuks pidi täpselt meeles olema kurvi iseloom.”

Võitjalgi ei läinud päev viperusteta. “Teise katse teisel läbimisel tekkisid probleemid neljanda käiguga. Sellega tegelemine nõudis päris palju tähelepanu ja tõi kaasa paar päris ärevat hetke,” rääkis Juga. “Üldiselt tuli sõita mõistusega. Rada oli selline, mis vigu ei andesta.”

Juga võistles tänavu ka rallikrossi Rally X Nordic sarjas, kus lõpetas hooaja kuuenda kohaga. “Ühisstardivõistluselt rallisprindile ümberlülitumine ei ole minu jaoks keeruline,” sõnas ta. “Sprindisarja esimene etapp läks kohe hästi. Ma üldiselt kohanengi eri võistluste, radade, autode ja veoskeemidega kiiresti.”

Crosskart 125 klassis võitis Koorastes Geir Genor Muttik Indrek Siimnesoni ja Ralf Lippuse (kõik CK125) ees. SSV-de esikolmik oli Toomas Veske, Tarmo Rühka ja Tamur Vanker (kõik Can-Am Maverick X3). Neis klassides Eesti meistreid ei selgitatud.

LOE KA NEID UUDISEID:

24. aprill 2024

Rallikrossihooaja avalöök toob rajale üle 70 sõitja neljast riigist

Laupäeval, 27. aprillil Viljandimaal Raassilla rajal toimuvale rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapile registreerus 74 sõitjat Soomest, Leedust, Lätist...
24. aprill 2024

Rahvasprint sõidetakse Valge Daami ralli kiiruskatsel

Laupäeval, 27. aprillil toimuv Ahli rahvasprint sõidetakse Läänemaal teelõigul, mida kasutati aastaid tagasi Valge Daami rallidel. “Valge Daami rallide...
24. aprill 2024

Aprillitalv muudab nädalavahetuse maastikuvõistluse keerulisemaks

Teisipäeval maha sadanud lumi muudab laupäeva ja pühapäeval Lääne- ja Harjumaal toimuva maastikuvõistluse Mudakonn keerulisemaks. “Rada on planeeritust raskem,...
23. aprill 2024

Noored krossisõitjad pidasid Missos haarava duelli

Misso Karika teisel etapil Misso rallikrossirajal võitis noorteklassi sprindi Marten Muld Ranek Haabsaare ees, krossis õnnestus Haabsaarel jällegi Mulda...