Maiko Tamm läheb rallikrossi Rally X Nordicu viimasele etapile vastu liidrina

Maiko Tamm (11) läheb viimasele etapil vastu liidrina. Foto: Qnigan

Maiko Tamm (Ford Fiesta) läheb rallikrossi Rally X Nordicu viimasele, kaheksandale etapile eeloleval nädalavahetusel Rootsis Höljesis vastu klassi Supercari Pro Am kategooria liidrina.

Tamm on kogunud seitsme etapiga 76 punkti, teise kohal olev belglane Viktor Vranckx (RX2E) 73 punkti ja kolmandana jätkav rootslane Stefan Kristensson (Ford Fiesta) 47.

“Kogu tiim on väga pühendunud, et tiitlivõit ära tuua,” rääkis Tamm. “Tuleb pingutada maksimaalselt ja näidata kõva hoogu.”

Möödunud nädalavahetusel Norras Greenlandis toimunud seitsmes etapp lõppes Tammele klassi kuuenda kohaga. “Finaalis näidati musta lippu, sest kohtunike hinnangul olin stardijärgselt surunud konkurentidele liiga peale. Meeskonna hinnangul oli küll tegemist tavalise võistlusolukorraga, kuid kohtunike otsus on kohtunike otsus.”

Eelsõitudest läks Tammel kõige paremini kolmas, kus ta oli Supercari absoluutarvestuses teise kohal, jäädes alla vaid viiekordsele maailmameistrile Johan Kristofferssonile (Volkswagen Polo RX). “Grenlandi rada oli mulle täiesti uus ja paremini õnnestusid kuivades tingimustes sõidud. Oleme märjal rajal teinud ka üldiselt vähem teste,” rääkis Rally X-s oma debüüthooaega sõitev Tamm.  “Eks tuleb märjal rajal sõiduga rohkem tööd teha.”

Grenlandi etapi osalesid ka Eesti krosskardisõitjad: Martin Juga (Speedcar Wonder) oli parimana 11. kohal, 20 parema hulka mahtus ka 19. koha saanud Romet Tsirna (LifeLive TN5). Enne viimast etappi on liider rootslane Sebastian Enholm (Speedcar Wonder) 131 punktiga, Juga on 92-ga seitsmes ja Tsirna 30-ga 17. kohal.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...