Maiko Tamm läheb rallikrossi Rally X Nordicu viimasele etapile vastu liidrina

Maiko Tamm (11) läheb viimasele etapil vastu liidrina. Foto: Qnigan

Maiko Tamm (Ford Fiesta) läheb rallikrossi Rally X Nordicu viimasele, kaheksandale etapile eeloleval nädalavahetusel Rootsis Höljesis vastu klassi Supercari Pro Am kategooria liidrina.

Tamm on kogunud seitsme etapiga 76 punkti, teise kohal olev belglane Viktor Vranckx (RX2E) 73 punkti ja kolmandana jätkav rootslane Stefan Kristensson (Ford Fiesta) 47.

“Kogu tiim on väga pühendunud, et tiitlivõit ära tuua,” rääkis Tamm. “Tuleb pingutada maksimaalselt ja näidata kõva hoogu.”

Möödunud nädalavahetusel Norras Greenlandis toimunud seitsmes etapp lõppes Tammele klassi kuuenda kohaga. “Finaalis näidati musta lippu, sest kohtunike hinnangul olin stardijärgselt surunud konkurentidele liiga peale. Meeskonna hinnangul oli küll tegemist tavalise võistlusolukorraga, kuid kohtunike otsus on kohtunike otsus.”

Eelsõitudest läks Tammel kõige paremini kolmas, kus ta oli Supercari absoluutarvestuses teise kohal, jäädes alla vaid viiekordsele maailmameistrile Johan Kristofferssonile (Volkswagen Polo RX). “Grenlandi rada oli mulle täiesti uus ja paremini õnnestusid kuivades tingimustes sõidud. Oleme märjal rajal teinud ka üldiselt vähem teste,” rääkis Rally X-s oma debüüthooaega sõitev Tamm.  “Eks tuleb märjal rajal sõiduga rohkem tööd teha.”

Grenlandi etapi osalesid ka Eesti krosskardisõitjad: Martin Juga (Speedcar Wonder) oli parimana 11. kohal, 20 parema hulka mahtus ka 19. koha saanud Romet Tsirna (LifeLive TN5). Enne viimast etappi on liider rootslane Sebastian Enholm (Speedcar Wonder) 131 punktiga, Juga on 92-ga seitsmes ja Tsirna 30-ga 17. kohal.

LOE KA NEID UUDISEID:

24. aprill 2024

Rallikrossihooaja avalöök toob rajale üle 70 sõitja neljast riigist

Laupäeval, 27. aprillil Viljandimaal Raassilla rajal toimuvale rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapile registreerus 74 sõitjat Soomest, Leedust, Lätist...
24. aprill 2024

Rahvasprint sõidetakse Valge Daami ralli kiiruskatsel

Laupäeval, 27. aprillil toimuv Ahli rahvasprint sõidetakse Läänemaal teelõigul, mida kasutati aastaid tagasi Valge Daami rallidel. “Valge Daami rallide...
24. aprill 2024

Aprillitalv muudab nädalavahetuse maastikuvõistluse keerulisemaks

Teisipäeval maha sadanud lumi muudab laupäeva ja pühapäeval Lääne- ja Harjumaal toimuva maastikuvõistluse Mudakonn keerulisemaks. “Rada on planeeritust raskem,...
23. aprill 2024

Noored krossisõitjad pidasid Missos haarava duelli

Misso Karika teisel etapil Misso rallikrossirajal võitis noorteklassi sprindi Marten Muld Ranek Haabsaare ees, krossis õnnestus Haabsaarel jällegi Mulda...