Loomets Trofeo Andrea Marguttil teine; Kajak katkestas esikohalt

Mark Martin Loomets sai Itaalias teise koha. Foto: erakogu

Kuulsal Lonato kardirajal peetud suurvõistlusel Trofeo Andrea Margutti osales 13 Eesti kardisportlast. Parima tulemuse tõi Mini U10 klassis teisele poodiumiastmele tõusnud Mark Martin Loomets. Markus Kajak alustas KZ2 finaali esikohalt, kuid pidi seitsmendal ringil avarii tõttu katkestama.

Mini U10 klassi kvalifikatsioonis kolmandat ringiaega näidanud Mark Martin Loomets katkestas ühe eelsõidu ning kogus kõrvale teise ja viienda koha, mis tagas talle pääsu eelfinaali 21. stardiruudust.

Eelfinaalis metsikut sõidu teinud noormees tõusis 18 kohta ja lõpetas kolmandana. Ka finaalis näitas ta suurepärast kiirust ning ületas finišijoone teisena, kaotades võitjale vaid napid poolteist kümnendiksekundit. Samas klassis võistelnud Jasper Kors lõpetas võistluse 26., Jan Ruudi Algre 44., Sebastian Kirss 48. ja Dominik Lepp 62. kohaga. 

Imelist võidusõitu teinud Markus Kajak näitas ajasõidus kolmandat aega ning võitis kõik oma eelsõidud. See andis talle ka parima stardikoha eelfinaali, kus ta domineeris stardist finišilipuni. Finaali esikohalt alustanud Kajak kaotas alguses küll mõned kohad, kuid alustas kiiresti tõusu ja läks seitsmendale ringile liidrina. Kahjuks seal tema hea nädalavahetus ka lõppes, kui sattus konkurendiga võistlusintsidenti. Samuti KZ2 ridades heidelnud Ken Oskar Algre näitas kvalifikatsioonis 21. aega ja kogus eelsõitudest 11., 14. ja 12. positsioonid. Kahjuks tema katkestas nii eelfinaalis kui ka finaalis. 

Mini klassis finaalis tegid eestlased head tööd ning parandasid korralikult oma stardikohti. Eestlaste parim Albert Tamm ronis kaheksa positsiooni võrra kõrgemale, finišeerides kuuenda kohaga, Nikita Ljubimov tõusis viis positsiooni ja lõpetas 14. ning Patrick Orvandi kerkis koguni 11 positsiooni ja lõpetas võistluse 21. kohaga. Konrad Kotkas lõpetas 41. ja Endrik Peets 42. kohaga. 

OK Junioris eelsõitude järel 16. kohta hoidnud Oskar Lukas Ausing pidi alustama finaali tagumisest reast, kuid pidi finaali kahjuks katkestama. 

LOE KA NEID UUDISEID:

25. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: kodune hooaeg võtab tempo üles

Nädalavahetusel algavad rallikrossi Eesti meistrivõistlused, juhatatakse sisse drifti- ja kiirendushooaeg ning jätkuvad mitmed juba varem alanud sarjad. Rallikrossi Eesti...
25. aprill 2024

Reno Kööts võttis e-autospordi ringrajasõidus Eesti meistritiitli

Pühapäeval lõppesid S-Link GT Eesti meistrivõistlused, hooaja seitsmes ja viimane etapp sõideti rohelises põrgus ehk Nürburgringi Nordschleifel. Etapi võitis...
24. aprill 2024

Rallikrossihooaja avalöök toob rajale üle 70 sõitja neljast riigist

Laupäeval, 27. aprillil Viljandimaal Raassilla rajal toimuvale rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapile registreerus 74 sõitjat Soomest, Leedust, Lätist...
24. aprill 2024

Rahvasprint sõidetakse Valge Daami ralli kiiruskatsel

Laupäeval, 27. aprillil toimuv Ahli rahvasprint sõidetakse Läänemaal teelõigul, mida kasutati aastaid tagasi Valge Daami rallidel. “Valge Daami rallide...