Laupäeval toimub LaitseRallyPargis driftifestival Drift Factory Matsuri

Laupäeval toimub LaitseRallyPargis driftifestival. Foto: LaitseRallyPark

Laupäeval, 19. augustil korraldab Eesti driftitiim Drift Factory LaitseRallyPargis driftifestivali Drift Factory Matsuri.

Kavas on driftisõidud kahel rajal, hobiautode näitus, võimalus sõita karti, külastada Eesti suurimat vanaautode muuseumit, proovida sõidusimulaatorit, kogeda driftielamust driftitaksos ja palju muud. 

Matsuri, mis on pärit Jaapanist, toob rajale korraga rohkem autosid kui tavalised kaks. Paralleelselt on avatud ka kaks rada – klassikaline LaitseRallyPargi hüppega formaat ning korralik platsidrift.

Esimene Drift Factory Matsuri toimus eelmise aasta oktoobris, kuid nüüd on üritus tulemas korraldaja kinnitusel veelgi suurem. Eelmise aasta kohta ütleb korraldaja Birgit Saar järgmist: “Sõitjate tagasiside oli äärmiselt positiivne. Neile meeldis just see, et rajal sai sõita rohkem kui kaks autot korraga. Minu mäletamist mööda oli platsil hetk, kus driftisid viis autot järjest, milline vaatepilt!”

Päeva juhib Sten Padar. Kohapeal on toitlustus ning palju tegevusi kogu perele. Kõigil külastajatel on võimalus uudistada ka boksialas. “Matsuri driftiformaat on igati põnev, sõidud on intensiivsed ja rajal on kogu aeg palju autosid,” kommenteeris ürituse juht ja Drift Factory Semipro sõitja Simon Suvemaa.

Üritus toimub 19. augustil LaitseRallyPargis. Algus on kell 11.00, väravad avatakse pealtvaatajatele kell 10.00. Piletid on müügil ainult kohapeal. Pilet maksab 10 eurot ning kuni 12-aastased (k.a) lapsed pääsevad üritusele tasuta. Rohkem teavet ürituse kohta leiate sotsiaalmeedia lehelt Drift Factory.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...