Kiirendusvõistlus Rootsis katkestati. Kuidas läks Eesti võistlejatel?

Andres Arnover jätkab EM-i kuuendal kohal. Foto: Tierp iDag

Rootsis Tierp Arenal toimunud kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste ja EDRS-sarja etapp jäi vihmasaju tõttu pooleli. Eestlastest osalesid võistlusel Andres Arnover ja Kert Orusaar.

Arnover (Ford Mustang) jõudis Euroopa meistrivõistluste klassis Pro Modified üheksandana väljalangemissõitudesse, sai eliminaatoris teha esimese stardi, kuid seejärel võistlus vihma tõttu lõpetati.

“Rajaolud muutusid nädalavahetuse jooksul tugevalt. Reedel ja laupäeval oli kuum ilm ning haardumine kehv, pühapäeval muutus jahedaks ning pidamine paranes märgatavalt,” rääkis Arnover. “Päris õigest seadistust me ei leidnudki. Libedamates tingimustes oleksime pidanud võimsust rohkem maha võtma, parema pidamise korral jällegi rohkem lisama.”

Pühapäevases esimeses väljalangemissõidus tekkis Arnoveri autol tire shake, rehvid ei saavutanud töökiirust ning sellest tekkinud tugev vibratsioon sundis sõitu pooleli jätma. Pärast seda ka võistlus vihma tõttu katkestati.

Arnover on pärast EM-i teist etappi 108 punktiga kuues, juhib rootslane Jan Ericsson 201-ga.

Kert Orusaar (Nissan 300ZX) osales Summit Racing EDRS Series´i Street klassi arvestuses, kus võitis kvalifikatsiooni ja pääses edasi ka esimesest eliminaatoriringist. Seejärel võistlus lõpetati.

“Oleme kogemusega väga rahul,” rääkis Orusaar. “Õnnestus saavutada ka isiklik rekord 8,4229 sekundit (263,41 km/h) ja seda tingimustes, kus päriselt kiiresti saime sõita vaid ühel päeval. Nimelt saime viimaseks päevaks turvapuuri sertifitseeritud, enne seda tegelesime indeksi 8,6 sekundit raamides püsimisega.”

Orusaar lisas, et kui õnnestub leida toetajaid, osaleb ta ka augustis Rootsis samal rajal toimuval võistlusel. “Nägime, et potentsiaali on, kuid vihma tõttu jäi i-le täpp panemata. Autol on samuti arenguruumi, et järgmisel Rootsi võistlusel veel kiiremini sõita. Võistlusel osalemiseks on tarvis kokku koguda 3000 eurot, mis oluliselt aitaks kanda võistlusega kaasnevaid kulusid, näiteks laevapileti maksumuse.” Kert Orusaarega saab ühendust võtta telefonil 51 911 462 ja e-posti teel kert530@hotmail.com.

Nii Arnover kui Orusaar on stardis 1.-2. juulini Kiltsi lennuväljal toimuval Ameerika Auto EDRA Nationals kiirendusvõistlusel. Arnover võistleb Pontiac Trans Amiga, mitte Mustangiga, millega EM-il.

Kert Orusaar plaanib osaleda ka augustis Rootsist toimuval võistlusel. Foto: Patrik Jacobsson

LOE KA NEID UUDISEID:

26. veebruar 2024

Alex Reimanni ja EST1 Racingu võidukas esinemine Valencias

EST1 Racingu võistkond saavutas tugevaid tulemusi Porsche Sprint Challenge Southern Europe’i kolmandal etapil Valencias. Esimeses sõidus juhtunud õnnestus viis...
22. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: e-autosport ja MM-sarjad

Nädalavahetusel toimuvad Eestis vaid ilmastikukindlad e-autospordi võistlused, rahvusvaheliselt valmistuvad mitmed sarjad MM-hooajaks ja jätkub maratonrallide MM. Nädalavahetusele planeeritud jäärajasõidu...
22. veebruar 2024

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste etapid jäävad ära

Laupäevale ja pühapäevale, 24. ja 25. veebruarile planeeritud jäärajasõidu Eesti karikavõistluste III ja IV etapp jäävad ära. Võistlusi ei...
21. veebruar 2024

Piiroja karikasari algas sulailmas väga libedal rajal

Rahvakrossi Piiroja karikasarja avaetapi rada oli küll libe, aga pidas sulailmale vaatamata väga hästi vastu. Noorteklassis võitis nii sprindi...