Kiirendusvõistlus Rootsis katkestati. Kuidas läks Eesti võistlejatel?

Andres Arnover jätkab EM-i kuuendal kohal. Foto: Tierp iDag

Rootsis Tierp Arenal toimunud kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste ja EDRS-sarja etapp jäi vihmasaju tõttu pooleli. Eestlastest osalesid võistlusel Andres Arnover ja Kert Orusaar.

Arnover (Ford Mustang) jõudis Euroopa meistrivõistluste klassis Pro Modified üheksandana väljalangemissõitudesse, sai eliminaatoris teha esimese stardi, kuid seejärel võistlus vihma tõttu lõpetati.

“Rajaolud muutusid nädalavahetuse jooksul tugevalt. Reedel ja laupäeval oli kuum ilm ning haardumine kehv, pühapäeval muutus jahedaks ning pidamine paranes märgatavalt,” rääkis Arnover. “Päris õigest seadistust me ei leidnudki. Libedamates tingimustes oleksime pidanud võimsust rohkem maha võtma, parema pidamise korral jällegi rohkem lisama.”

Pühapäevases esimeses väljalangemissõidus tekkis Arnoveri autol tire shake, rehvid ei saavutanud töökiirust ning sellest tekkinud tugev vibratsioon sundis sõitu pooleli jätma. Pärast seda ka võistlus vihma tõttu katkestati.

Arnover on pärast EM-i teist etappi 108 punktiga kuues, juhib rootslane Jan Ericsson 201-ga.

Kert Orusaar (Nissan 300ZX) osales Summit Racing EDRS Series´i Street klassi arvestuses, kus võitis kvalifikatsiooni ja pääses edasi ka esimesest eliminaatoriringist. Seejärel võistlus lõpetati.

“Oleme kogemusega väga rahul,” rääkis Orusaar. “Õnnestus saavutada ka isiklik rekord 8,4229 sekundit (263,41 km/h) ja seda tingimustes, kus päriselt kiiresti saime sõita vaid ühel päeval. Nimelt saime viimaseks päevaks turvapuuri sertifitseeritud, enne seda tegelesime indeksi 8,6 sekundit raamides püsimisega.”

Orusaar lisas, et kui õnnestub leida toetajaid, osaleb ta ka augustis Rootsis samal rajal toimuval võistlusel. “Nägime, et potentsiaali on, kuid vihma tõttu jäi i-le täpp panemata. Autol on samuti arenguruumi, et järgmisel Rootsi võistlusel veel kiiremini sõita. Võistlusel osalemiseks on tarvis kokku koguda 3000 eurot, mis oluliselt aitaks kanda võistlusega kaasnevaid kulusid, näiteks laevapileti maksumuse.” Kert Orusaarega saab ühendust võtta telefonil 51 911 462 ja e-posti teel kert530@hotmail.com.

Nii Arnover kui Orusaar on stardis 1.-2. juulini Kiltsi lennuväljal toimuval Ameerika Auto EDRA Nationals kiirendusvõistlusel. Arnover võistleb Pontiac Trans Amiga, mitte Mustangiga, millega EM-il.

Kert Orusaar plaanib osaleda ka augustis Rootsist toimuval võistlusel. Foto: Patrik Jacobsson

LOE KA NEID UUDISEID:

21. juuni 2024

Kardispordi Balti karikasari jätkub Leedus

Baltic Cup 2024 hooaja teine osavõistlus sõidetakse 5.-6. juulini Šiauliai kardirajal Leedus. Nädal varem on võimalik samal rajal võistelda...
20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...