Kardispordi Eesti meistrivõistlused lõpetavad hooaja Aravatel

Klassi OK-Junior stardirivi. Foto: Tõnis Krikk

Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste kuues ja viimane etapp sõidetakse tuleval laupäeval Aravete kardirajal, kus selguvad tänavuse hooaja Eesti meistrid.

Hooaja viimase etapi eel on peamises fookuses võistlusklassis OK, OK-Junior ja Mini, kus kõigis on meistrivõistluste punktiseis äärmiselt tasavägine ning võimalus võita meistritiitel koguni 10 võidusõitjal. Milliseks jõudude vahekord täpselt kujuneb, on muidugi võimatu ennustada, sest vaid kahel neist puudub tänavuselt hooajalt etapivõit.

Üle aastate on Eesti meistritiitli võitmisele taaskord lähedal soomlane. Varasemalt on seda ajaloos juhtunud vaid korra, kui 2018. a võitis ihaldatuima KZ2-klassi meistritiitli soomlane Henri Kokko. Tänavu on see võimalus Iivari Tuomilehtol klassis OK-Junior.

KZ2-klassis on Markus Kajak (AIX Racing Team) endale üks etapp enne hooaja lõppu tiitli kindlustanud. Juba võidetud tiitli tõttu me Kajakut sel korral Aravetel KZ2-stardis ei näe, sest soov on tal keskenduda ka klassi OK meistritiitli võitmisele.

Klassis OK on punktiseis enne viimast etappi aga põnevaim võimalik. Kolme esimest on lahutamas vaid üks punkt ning nagu ikka on parima lõpptulemuse saamiseks olulised nii mõlemad eelsõidud kui finaal.Pärast viit sõidetud etappi juhib punktiarvestust Robin Särg (Gear Racing), talle järgnevad Markus Kajak ja Joosep Planken (TARK Racing). Kajak on klassi valitseva Eesti meistrina soodsaimas positsioonis, sest erinevalt teistest on tema hetke punktisumma lõplik ja mahaarvamisele siit miskit ei kuulu. Teadupärast võetakse meistrivõistluste üldarvestuses välja hooaja üks kehvem eelsõit ja üks kehvem finaal. Jätkuvalt püsib meistritiitel käeulatuses ka momendil neljandat kohta hoidval Carmen Kraavil (AIX Racing Team), kelle kaotus liider Särjele on vaid 13 punkti. Laual ootab jagamist aga veel 45 punkti.

Klassis OK-Junior kuulub tiitel pärast Aravete võistlust samuti ühele neljast pretendendist. Punkte on hetkel kõige enam Mark Dubnitskil (DHR Estonia), talle järgneb Iivari Tuomilehto (JTL Racing), kes pärast 2018. a on alles teine soomlane, kes eestlasi koduses meistrisarjas tiitli nimel kimbutamas on. Meistritiitli puhul saaks Tuomilehtost alles teine soomlasest Eesti meister, kuid selleks tuleb Aravetel tubli tulemus teha. Kui Tuomilehto kaotus liider Dubnitskile on 17 punkti, siis omakorda punkti võrra jääb temast maha Damir Mingazov (AIX Racing Team).

Jätkuvalt püsib konkurentsis ka pikalt edetabelit juhtinud Mia-Mariette Pankratov (AIX Racing Team), kelle kaotus Dubnitskile võib küll olla juba 26 silma, kuid tema puhul kuulub üldarvestuses mahaarvamisele ka oluliselt vähemal määral punkte. Seega lõplikult pole kadunud veel miski. Sarnaselt klassile OK on siingi stsenaariume mitmeid ning üle aastate põnevaima lõpplahenduse tunnistajateks saame olla juba tuleval laupäeval.

Klassis Mini on viimase kolme etapi võiduga initsiatiivi enda kätte haaranud Hugo Rajamets (Vihur Team), kelle edu jälitajate Andri Tšikini (DHR Estonia) ja Aleksander Uusneeme (AIX Racing Team) ees on vastavalt 7 ja 23 punkti. Nii Tšikin kui Uusneem on võitnud mõlemad ühe etapi, kuid püsinud sellele vaatamata praktiliselt igal etapil võidukonkurentsis. Olukord ei ole neist kellegi jaoks aga lihtne, sest tegemist on konkurentsitihedaima võistlusklassiga, kus rajale on tulemas enam kui 20 võistlejat. Igaüks neist on tegemas enda tulemust ning võivad seetõttu tiitliheitlusse tahtmatult sekkuda.

Klassis Micro on meistritiitel aga otsustatud ning värske, kuid veel kroonimata meister Meryl Peldes (DHR Estonia) keskendub viimasel etapil juba klassi Mini võistluskardiga harjumisele. Teise koha on endale samuti sisuliselt kindlustanud Mattias Ojapõld (Vihur Team), kuid heitlus kolmandale kohale ootab veel ees. Selle nimel asuvad võistlustulle Kert Kristian Kiisk (TARK Racing), Rasmus Teller (KS Academy) ja Nikita Ljubimov (AIX Racing Team). Punkte on neil vastavalt 125, 122 ja 103, mis tähendab, et pronksmedal on enne viimast osavõistlust Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste pisemas klassis jätkuvalt lahtine.

Aravetel sõidetaval etapil tulevad rajale ka klassi Cadet võistlejad. Siin klassis meistrivõistluste punktidele ei sõideta.

Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste kuues etapp Aravete kardirajal stardib juba sel laupäeval. Võistluse eelsõite ja finaale saab otsepildi vahendusel jälgidakeskkonnast kart.television.ee vahendusel. Delfi TV näitab otsepilti finaalidest.

Võistlusi kohapeale on lubatud pealtvaatajad, kel on pääslas esitada COVID-19 läbipõdemist, vaktsineerimist või negatiivset testi tulemust tõendav dokument. Võistlused on pealtvaatajatele tasuta.

Ajakava

Laupäeval, 02. oktoobril Aravetel

08:30 Soojendussõidud

09:30 Ajasõidud

10:30 Eelsõit I

12:35 Eelsõit II

14:00 Finaalid

PUNKTISEIS ENNE VI ETAPPI

KZ2

1. Markus Kajak 217

2. Siim Leedmaa 165

3. Sten Dorian Piirimägi 135

OK

1. Robin Särg 159

2. Markus Kajak 158

3. Joosep Planken 158

OK-JUNIOR

1. Mark Dubnitski 173

2. Iivari Tuomilehto 156

3. Damir Mingazov 155

MINI

1. Hugo Rajamets 176

2. Andri Tšikin 169

3. Aleksander Uusneem 153

MICRO

1. Meryl Peldes 212

2. Mattias Ojapõld 160

3. Kert Kristian Kiisk 125

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...