Jeets/Toom said Saksamaal teise koha, Jürgenson/Oja lõpetasid samas FIA Rally Stari hooaja

Romet Jürgenson / Siim Oja pääs JWRC sarja selgub lähinädalatel. Foto: FIA Rally Star

Raul Jeets / Andrus Toom lõpetasid Saksamaal sõidetud Lausitz Rallye´l teise kohaga. Romet Jürgenson / Siim Oja lõpetasid Saksamaal FIA Rally Stari hooaja.

Möödunud nädalavahetusel sõideti Saksamaal Boxbergi linna ümbruses 26. Lausitz Rallye. Keerulistes oludes sõidetud võistlusele startis 62 võistluspaari, kelle hulgas ka kaks Eesi ekipaaži. Möödunud aastal samal võistlusel stardis olnud ja viienda koha välja sõitnud Raul Jeets / Andrus Toom olid tagasi Saksamaal ja tõid starti uue Škoda Fabia RS Rally2 auto. FIA Rally Star sarja treeninghooaja viimase stardi tegid Romet Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta Rally3).

Võistluse avapäeval sõideti kaks katset. Kui avakatsel kaotasid piduriprobleemide tõttu üle 40 sekundi Jeets / Toom, siis päeva lõpetanud korduvkatsel keerasid oma võistlusauto küljele ka kaotasid üle nelja minuti Jürgenson / Oja.

Võistlus jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega, millest pooltel näitasid Jeets/Toom esikolmiku aegu. Kuue kiiruskatse järel kolmandat kohta hoidnud eestlased tõusid eelviimasel katsel konkurentide auto käigukasti probleemide tõttu veel koha võrra ja lõpetasid võistluse absoluutarvestuse teisel kohal. Ralli võitnud  Anders Grøndalist / Veronica Gulbæk Enganist (Škoda Fabia Rally2 evo) jäid nad kaheksa kiiruskatse kokkuvõttes minuti ja 0,8 sekundi kaugusele.

„Mõte tuli meil Andrusega (Toom) juba aasta alguses, et võiks ühe ralli koos sõita. Kuna hooaeg oli meie jaoks pigem töine, siis mõtlesimegi, et miks mitte minna ja sõita Lausitz Rallye, kus me ka möödunud aastal osalesime. See oli meie jaoks eelmisel aastal päris korralik üllatus, et Saksamaal nii keerulised kruusateed on. Teine idee oli, et ehk õnnestub proovida uut Škoda RS Rally2 autot  ja nii saigi mindud. Möödunud aastal sai selgeks, et see piirkond on sügisel hästi vihmane ja märg. Sel aastal nii palju vihma polnud ja laupäevane võistluspäev õnnestus sõita enamjaolt ilma sajuta, kuid olud olid siiski märjad ja keerulised. Võistlus sõidetakse teedel, mis kohati lähevad väga katki ja pikad katsed on kas tehnilised ja aeglased või megakiired. Stardis oli 14 R5 autot ja konkurents tihe. Olud olid küll keerulised ja saime kaks korraliku spordipäeva, meile sellised tingimused sobisid ja saimegi end soojaks sõita. Rallile startides mõtlesime, et kui õnnestub poodiumi konkurentsis sõita, siis on väga hästi. Esimese päeva esimesel katsel kadusid meie autol pidurid ja saime korraliku ajakaotuse.  Lõpuks saime hea koha ja emotsiooni ning saime teada, et koos ja kiiresti sõitmine sujub meil Andrusega väga hästi ja saame sellega hakkama.

Jürgenson: hooaja kokkuvõttes annan endale hinde 8,5-9

Avapäeval sõiduvea teinud ja ebaõnne kogenud Jürgenson / Oja kogusid laupäeval katse katselt taas hoogu ja lõpetasid võistluse absoluutarvestuse kümnendal kohal. FIA Rally Star osalejate hulgas oli eestlaste koht neljas ja klassi võitjatest jäid nad maha 3.24,6.

Hooaja kuuest sõidetud etapist kolm võitnud Jürgenson jääb nüüd ootama FIA Rally Star juhtide otsust, sest kuuest neli sõitjat pääsevad järgmise sammuna hooajaks 2024 osalema MM-rallide raames sõidetavasse Junior WRC sarja.

„Saksamaa etapp algas meie jaoks küll mitte parima ajaga, kuid siiski oli tunne enam vähem. Teisel katsel tegin lisaks ebaõnnele ka ise sõiduvea, kui ühes aeglases tagasipöördes pidurdamisega hiljaks jäin. Kui tavapäraselt poleks see väga mõjutanud ja oleks sõitnud kurvi lihtsalt natukene laiaks, siis sellel rallil oli pinnases uskumatult suured roopad, mis meie auto küljele viskas. Kuna seal kohas polnud piisavalt inimesi, kes meid tagasi ratastele lükkaksid, siis pidin ise autost välja ronima ja nendele kolmene inimesele appi minema. See läks meile maksma 3-4 minutit. Kuna suures plaanis oli hea tulemus läinud, siis kulus veidi aega, et taas rütmi tagasi saada, sest rumal olnuks seda vahet kohe tagasi sõitma minna ja uuesti eksida. Ralli lõpus suutsime katsetel taas näidata tempot, millega olime FIA Rally Star arvestuse parimad,“ võttis Romet Jürgenson hooaja viimase FIA Rally Star etapi kokku.

„Kui FIA Rally Star hooajast üleüldiselt rääkida, siis ma arvan, et pean rahule jääma. Hooaeg algas kehvasti nagu ta ka möödunud aastal, kuid peale seda tuli Austrias ja Sloveenias esikoht. Saaremaal oli kiirus hea, kuid väike eksimus viis hea tulemuse. Hispaanias sõidetud kruusaetapil olime tagasi esikohal ja see teeb head meelt, et mõlemal pinnasel sai tugev tulemus ära tehtud. Hooaja kokkuvõttes annaksin endale soorituste eest kümnest 8,5-9 punkti, kuid heade tulemuste osas jäi natukene puudu. See kas ma sõidan järgmine hooaeg autoralli MM-sarjas Junior WRC klassis peaks selguma lähinädalail,“ lausus Jürgenson.

LOE KA NEID UUDISEID:

21. mai 2024

Andres Arnover: oleme Euroopa meistrivõistlusteks valmis

Andres Arnover sõitis kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste avaetapi eel toimunud võistlusel Doorslammers Suurbritannias Santa Podis isikliku rekordi. Euroopa meistrivõistluste etapp...
20. mai 2024

FOTOD ja VIDEO. Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal

Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal. Võistlema asus koguni 60 sõitjat. Võistlusklassis Raket, mis jagunes omakorda veel...
20. mai 2024

Paul Aron vähendas vahet vormel 2 sarja liidriga

Paul Aron (Hitech Pulse-Eight) saavutas vormel 2 sarja Imola etapil sprindis teise ja põhivõistlusel kuuenda koha. Sprindi võitis Franco...
20. mai 2024

Mark Martin Loomets Itaalias poodiumil, Fernando Paimre võitis Leedus

Mark Martin Loomets lõpetas kardispordi Itaalia meistrivõistlustel poodiumil. Fernando Paimre võitis Leedus, teised eestlased noppisid mitmeid poodiumikohti. Kardispordi Itaalia...