FOTOD ja VIDEO. Jaanikeses sõideti pärast kümneaastast pausi taas autokrossi

Jaanikese autokrossi sõidud olid sündmusterohked. Fotod: Pille Russi

Green Pro Eesti meistrivõistluste põnevad sõidud lõpetasid pühapäeval Jaanikese raja kümneaastase autokrossipausi.

Osavõturohkeimas (8) klassis veobagi super võitis Markus Häidberg Mart Henningu ja lätlase Dinars Ramatsi ees. Häidberg võitis esimese eelsõidu, teises oli kolmas ja kolmandas seitsmes.

“Kolmandas eelsõidus läks natuke käest ära, käisin korra kraavis,” rääkis Häidberg. “Finaal õnnestus: startisin esimeselt positsioonilt, pääsesin hästi minema ja sain teha oma sõitu. Jokkeriga juhtus väike eksimus, oleksin pidanud sinna hiljem minema. Rada oli finaaliks juba üsna auklik, üritasin küll aukudest mööda sõita, aga kõigist ikkagi ei õnnestunud. Aukudes kadusid bagil paraku pidurid ära.”

Veobagide standardklassis oli ainus osaleja Mardo Mäeots, kes võistles koos kiirema klassi bagidega ja sai finaalis viienda koha.

GAZ-53 klassis oli võidukas Tauri Toime, järgnesid Tajo Aasaroht ja Rainar Vissel. “Päev algas ebaõnnestumisega. Esimeses eelsõidus proovisin raja libedal lõigul Heigo Ojasaarest mööda saada, nägin, et tal läks auto natuke risti ja tekkis võimalus. Kahjuks ta ei märganud mind ja tekkis kontakt, mille tulemusena lõpetasin valli otsas. Teised eelsõidud õnnestus võita,” rääkis Toime. “Üks eelsõit oli eriti äge, seal startisin viimaselt positsioonilt ja lõpetasin esimesena.”

Finaalis startis Toime pehmemalt pinnaselt kui suurepärase stardi teinud Ojasaar ja asus konkurenti jälitama. Duelli lõpetas Ojasaare auto tehniline rike.

GAZ-51/52 klassis saavutas esikoha lätlane Bruno Leimanis napi eduga Andre Mõttuse ees, kolmas oli Veiko Hirsnik. “Jaanikese võistlus oli mulle hooaja esimeseks ja olen tulemusega igati rahul,” lausus Mõttus. “Esimese eelsõit õnnetus kindlalt võita, teises alustasin viimasest reast ja tegin vea raja liivases lõigus. Kolmas läks taas hästi korda. Tagasin endale finaaliks parima stardipositsiooni.” Finaalis tõusis liidriks Leimanis, kel õnnestus sõidu edenedes vahet kasvatada, kuid finišijoonel oli lätlase edu Mõttuse ees umbes pool autopikkust.

SSV bagide sprindi esikolmik oli Andrus Lutt, Tamur Vanker ja Jaan Kollo.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkuvad 12. augustil Piiroja rajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutvarestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...