Humus Paide Rallyle registreerus hooaja rekordit tähistavad 110 võistluspaari

Kaspar Kasari / Rainis Raidma jõudsid mullusel Paide rallil esimese absoluutarvestuse katsevõiduni. Foto: Pille Russi

Reedel, 25. augustil antakse Paide Teatri- ja Muusikamaja kõrvalt start 20. Paide rallile.

Humus Paide Rally on autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste viiendaks etapiks enamikule klassidele ning ka Estonian Junior Challenge arvestuses osalejatele. EMV Lada klassi võistlejaid ootab ees hooaja neljas etapp ja EMV9 (veoautod) võistluspaarid on varem punkte jahtinud kahel korral. Võistkondlikus arvestuses (EMV10) on Paide ralli kolmandaks osavõistluseks. Lisaks koduste meistrivõistluste punktidele jagatakse augusti viimasel nädalavahetusel Kesk-Eesti teedel välja ka Balti mere ja Läti meistrivõistluste punktid.

Kesk-Eesti teedel sõidetavale etapile registreerus 110 võistluspaari 12 riigist.

Tänavuse Eesti meistrivõistluste hooaja pikima stardirivi avavad Priit Koik/Kristo Tamm, kes võistlemas  Škoda Fabia Rally2 EVO autol. Hooaja arvestuses EMV2 klassis liidrid olevad Kaspar Kasari/Rainis Raidma (Škoda Fabia R5), kes möödunud aastal võtsid just Paides karjääri esimese absoluutarvestuse kiiruskatsevõidu, saavad avapäeval rajale kolmanda võistluspaarina. Eestlaste järel on starti tulemas EMV1 ehk absoluutarvestuse ja EMV5 klassi üldliidrid Emils Blums/Didzis Eglitis (Mitsubishi Lancer Evo IX). Kokku on EMV5 klassis Paides starti tulemas 16 võistluspaari, kelle hulgas ka meistrivõistluste arvestuses teist kohta hoidvad Timmu Kõrge/Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo X) ja kolmandad Allan Popov/Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo IX).

EMV3 ehk Rally3 autode klassis on hooaja viiendal etapil starti minemas neli võistluspaari, eesotsas meistrivõistlustel teist kohta hoidvate Esmar-Arnold Unt/Raiko Lillega (Ford Fiesta Rally3).

Sel hooajal palju põnevust pakkunud EMV4 klassis on ka sel korral kohal korralik võistlejate rivi, mis tähendab ka tihedat konkurentsi. Klassi liidri Jaspar Vaheri Ford Fiesta Rally4 auto kõrvalistmel on sel korral istumas Timo Taniel. Sarnaselt Vaherile on Paides uue kaardilugejaga stardis ka Patrick Enok (Peugeot 208 Rally4), kes sel korral võistlemas koos kogenud Silver Simmiga.  Enok pidas möödunud aastal Kesk-Eesti teedel maha põneva heitluse ka sel korral stardis olevate Karl-Markus Sei/Martin Leotootsiga (Peugeot 208 Rally4).

EMV6 klassis on samuti kohal kogu paremik eesotsas meistrivõistluste liidritega Toomas Vask/Andrus Toom (BMW M3). Vaid 11 punkti kaugusele jäävad Paide ralli eel liidritest Karl Jalakas/ Janek Kundrats (BMW M3). Kokku on EMV6 klassis reedel startimas 25 võistluspaari.

EMV7 klassis on võistlusele registreerunud 14 võistluspaari eesotsas meistrivõistlustel esikohta hoidvate lätlaste Madars Dīriņši/Gints Lasmanisega (Honda Civic).

EMV8 klassis on Paides starti tulemas üheksa võistluspaari, kelle hulgas ka tänavu neljast etapist kolm võitnud Oskar Männamets/Holger Enok (Citroen C2 R2 Max).

EMV Lada klassi võistluspaare on hooaja neljandale etapile startimas neli. Klassi esikohalt saavad stardi Sander Klaus/ Martin Udusalu (VAZ 2105).

Veoautode EMV9 klassi hooaja kolmandale etapile on registreerunud 12 GAZ autodega sõitvat ekipaaži. Senise hooaja mõlemad etapivõidud on võtnud Tarmo Silt/Raido Loel (GAZ 51), kes ka mullu Paides kõige kiiremad olid.

Paide Teatri- ja Muusikamaja kõrval olevale poodiumile sõidab esimene võistlusauto reede õhtul kell 17:20 Avapäeval ootab võistlejaid ees kolm kiiruskatset, millest esimesele ehk Paide linnakatsele antakse start kell 17:38. Laupäeval sõidetakse seitse kiiruskatset.

Kahe võistluspäeva jooksul ootab Humus Paide rallil võistlejaid ees 10 kiiruskatset. Hooaja viienda etapi kogudistantsiks on 525,69 kilomeetrit, millest katsed moodustavad 129,82.

Humus Paide Rally korraldaja Alari Lunts: „Paide ralli vastu on olnud üle ootuste kõrge huvi, mis meid korralikult üllatas, sest tegime ajakanali 100 ekipaažile, kuid suure huvi tõttu otsustasime koos võistlusjuhi Gabriel Müürsepaga ikka kõik soovijad peale lasta. Pidime selleks ajagraafikut kohandama ja ma arvan, et igas võistlusklassis tuleb kõva rebimine. Alates teisipäevast on Paide ralli kodulehel kõigile kättesaadavad ka tänavuse võistluse katsete kaardid ja sealt saavad pealtvaatajad endale meelepärase koha välja valida. Linnakatse on kõigile tasuta ja ülejäänud katsetele saab soetada kas 10€ maksva kiiruskatse pääsme või siis 20€ maksva rallipassi. Katsed on oma olemuselt samad nagu eelmisel aastal ja taaskord on tulemas arvatavasti üks hooaja kiiremaid rallisid, sest siinsed Kesk-Eesti teed on sellised kiired ja vägevad.“

Loomulikult ootavad Humus Paide Rally korraldajad rajaäärde võistlejatele kaasa elama ka palju rallisõpru. Rallipassid hinnaga 20€ on müügil COOP Järva kauplustes Järvamaal. Rallipasse on võimalik osta ka Paide Rally e-poest, kus müügil ka fännimeened ja riided. Rallipassi omanik saab mõlemal päeval ligipääsu kõikidele kiiruskatsetele ja pealtvaatajatele mõeldud aladele, kus on nii tribüünid, toitlustus kui ka tualetid. Ralli toimumise päeval on võimalik osta ka üksikute kiiruskatsete pääsmeid, neid saab osta kohapeal kiiruskatse pealtvaatajate alalt. Alla 12-aastased lapsed saavad rallielamuse tasuta. Humus Paide Rally 2023 lisainfot, katsete kaardi jpm leiab paiderally.ee.  Humus Paide Rally 2023 võistlejate nimekirjaga saab tutvuda SIIN

LOE KA NEID UUDISEID:

20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...
19. juuni 2024

Crosskartide rallisprindil heideldi sekundikümnendike pärast

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste teise etapi pingelise võidusõidu Vasalemmas võitis Marko Ringenberg. Ringenberg võitis Vasalemma kardi- ja rallikrossirajal ning...