FOTOD ja VIDEO. Jäärajasari algas keerulise võistlusega Korijärvel

Jäärajasõitjad pidid hakkama saama keeruliste oludega. Fotod: Pille Russi

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused algasid Korijärvel, kus sula tõttu rajale pressinud vesi muutis sõiduolud keeruliseks.

Enamikule klassidele õnnestus võistlus täismahus läbi viia, vaid piikrehvidega võistlejad pidid planeeritud kolme vooru asemel piirduma kahega. Jääkihtide vahelt rajale pressinud vesi tekitas võistluse jätkamiseks liiga sügavad lombid.

Naisteklassi võitis 15aastane Grete Mia Koha, kellele oli see esimene kogemus sõita kohati üleujutatud jääl. “Pärast prooviringi oli mulje pigem kahtlane. Tavaliselt olen sõitnud ikka puhtal jääl, siin oli päris palju vett peal,” rääkis Koha. “Edu tõigi see, et proovisin vältida lompe ja sõita puhtal jääl.”

Noorteklassi parim Mattias Aivo Karik mainis samuti, et sõiduolud oli keerulised, kuid sellest hoolimata saavutas ta juba esimeses voorus võidu. “Teise vooru läksin enesekindlalt. Teadsin, et kui see õnnestub võita, siis on ka etapivõit käes. Sõit läks puhtalt, olud olid paremad kui esimeses voorus,” lausus 17aastane Karik.

Tagaveoliste üle kaheliitrise mootoriga autode klassi võitnud Sigmar Tammemägi rääkis, et ehkki esmamulje rajast oli natuke hirmutav, selgus pärast põhjalikumat tutvumist, et pole hullu midagi. “Tagaveolisega tuli targalt sõita, mida otsemini sõidad, seda parema aja saad,” rääkis kahe esimese vooru esikohaga etapivõidu kindlustanud Tammemägi. “Kolmandasse vooru ma ei läinudki, esikoht oli käes ja otsustasin uut autot säästa.”

Tänavarehvidega nelikveoliste autode klassi parim Lembit Nõlvak sõnas, et kohe hommikul oli selge rajaolude muutumine päeva jooksul, kas sõidetakse vesi ära või tuleb seda hoopis juurde. “Nii ka läks, teine voor oli kõige kuivem. Kolmandas voorus ei osanud hinnata, kas rattad suruvad vee ära või tekib vesiliug. Vesi hakkaski kandma, vedas trajektoorilt välja ja sellest piisas, et kaks sekundit kaotada ja saada vooru kuues aeg,” lausus Nõlvak, kelle kahe eelmise vooru tulemusest siiski piisas etapivõiduks.

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused jätkuvad 10. veebruaril Viljandi järvel, kus tänavarehvidega klassid võistlevad piikrehvidega klassidest eraldi rajal.

Tänavarehvid

Noored: 1. Mattias Aivo Karik, 2. Bairon Kuusik, 3. Markus Kasepõld.

Naised: 1. Grete Mia Koha, 2. Keiti Eerik, 3. Martaliisa Meindorf.

Esivedu: 1. Reno Kööts, 2. Sten-Erik Sild, 3. Tauno Juhanson.

Tagavedu V: 1. Mikk Saaron, 2. Kert Laurimaa 3. Tormi Lang.

Tagavedu C: 1. Ragnar Kaljuste, 2. Mihkel Võsa, 3. Rainer Umbleja.

Tagavedu S: 1. Sigmar Tammemägi, 2. Meelis Värva, 3. Kristen Volkov.

4WD Mini: 1. Andri Kutsar, 2. Martin Kutser, 3. Mihkel Tomingas.

4WD: 1. Lembit Nõlvak, 2. Rico Rodi, 3. Kalle Adler.

SSV: 1. Toomas Veske, 2. Lauri Soots, 3. Taisto Kala.

Piikrehvid

4WD Sport: 1. Esmar-Arnold Unt, 2. Kalle Adler, 3. Siim Aas.

2WD Sport: 1. Kristjan Kutsar, 2. Henri Kutsar, 3. Gert-Kaupo Kähr.

Krosskart 650: 1. Rait Sööt, 2. Jürgen Laansoo, 3. Laur Langeproon.

Krosskart 124/250: 1. Kaspar Pikkpõld, 2. Jako Samm, 3. Armin Raag.

SSV: 1. Toomas Veske, 2. Lauri Soots, 3. Jaan Kollo.

LOE KA NEID UUDISEID:

29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...
28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...