FOTOD ja VIDEO. Eesti võidusõitjad saavutasid Pärnu Summer Race´il mitu esikohta

BMW 325 Cupi sõitu juhib Alex Reimann. Fotod: Pille Russi

Põhja-Euroopa tsooni (NEZ), Balti ja Eesti meistrivõistluste kavva kuulunud Pärnu Summer Race´il saavutasid Eesti võidusõitjad mitu esikohta.

Osavõturohkeimas BMW 325 Cupi sõidus, kus mängus nii Balti kui Eesti meistrivõistluste punktid saavutas kahe sõidu kokkuvõttes esikoha Alex Reimann. Samas klassis oli Romet Reisin 38 võistleja seas neljas.

Avasõidus sai Reisin teise ja Reimann neljanda koha, esikümnesse mahtus ka üheksanda tulemuse saanud Kristo Krinpus. Teise sõidu võitis Reimann ja Reisin sai neljanda koha.

“Olen tulemuse üle õnnelik, sõit oli raske ja konkurents tihe,” rääkis Reimann. “Oli päris põnev, mulle meeldib, kui saab veidi agressiivsemalt sõita.”

Romet Reisin (paremal) sai kokkuvõttes neljanda koha.

Reisin alustas esimest sõitu kvalifikatsiooni 15. kohalt, aga lõpetas teise tulemusega. “Möödasõite tuli teha palju, aga samas olla tähelepanelik, et mitte sooritada neid kollaste lippude alas,” rääkis Reisin. “Teises sõidus oli eesmärk kohe rivaal Ricards Subeckisest mööda saada, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Peaaegu terve sõidu olin tema seljataga ja üritasin möödasõitu mitmel korral. Sõit oli päris raske.”

Esiplaanil Porsche GT3 Cupi sõiduvõitja Thomas Kangro.

Porsche Sprint Challenge NEZ-i etapil, mille raames peetakse Porsche GT3 Cupi Eesti meistrivõistluste arvestust saavutas sõiduvõidu Thomas Kangro. “Sõitsin liidrikohal eksimuste vältimiseks mitte päris täistempoga, n-ö kontrollides, kui aga Matias Salonen hakkas järele jõudma, tuli hakata suruma. Saloneni surve oli päris karm, autos väga mõnus ei olnud, aga õnneks läks lõpuni hästi.” Esimese sõidu võitis Olli Kangas, Kangro oli 11. Porschedel kahe sõidu koondarvestust ei peeta.

BTC2 võitja Simo Lind.

Balti sarja BTC2-s võitis mõlemad sõidud Simo Lind (Honda Civic), Antti Jartsev (Honda Integra Type R) oli kaks korda teine ja Kairo Kallas (Honda Civic) kaks korda neljas. “Mõlema sõidu punktid oli mulle äärmiselt olulised, kui mu arvutus klapib, peaks meistritiitel olema enne viimast etappi kindlustatud,” sõnas Lind. “Autol on päris palju tehnilisi probleeme, ei ole kindel, kas sellega viimasel etapil Riias startida saakski.”

Sven Karuse võitis TCR-klassi.

TCR-is võitis mõlemad sõidud Sven Karuse (Honda Civic Type R). Esimest sõitu juhtis ta algusest peale, kuid teises tuli tõusta viimaselt kohalt esimeseks. “Soojendusringil läks üks veovõll katki, üherattaveoliseks muutunud autoga boksi jõudmine oli paras ettevõtmine. Boksitiim tegi aga superhead tööd, me ei kaotanud veovõllivahetusega isegi ühte ringi. Tuli küll startida boksiteelt, aga õnnestus konkurentidele järele jõuda ja möödagi minna.”

Kahe tunni kestvussõidus (NeA) saavutas Eesti tiimidest klassis BMW 325Cup esikoha EST1 Racing, BTC2-s oli võidukas Race.Attack ja BTC3-s Reinup Motorsport. Nelja tunni kestvussõidus oli TC2 klassis võidukas Neomatic by Krauman Motorsport.

Üheski klassis ei ole avaldatud ametlikke tulemusi ega Pärnu võistluse järgset punktitabelit. Artikkel põhineb esialgsetel tulemustel.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...