FOTOD. Eesti rallikrossisõitjad saavutasid Riias toimunud NEZ-i võistlusel poodiumikohti

Maiko Tamm sai nelikveoliste klassis teise koha. Fotod: Ave Pärn

Riias toimunud rallikrossi Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) meistrivõistlustel saavutasid Eesti sõitjad mitu poodiumikohta.

Klassis Yaris Cup oli Albert Ako Kokk lätlase Toms Bumbiersi järel teine. TouringCaris sai Marko Muru samuti teise koha, Priit Rebane oli kolmas, võitis lätlane Kristaps Grunte. Nelikveoliste klassis võitis lätlane Janis Baumanis Maiko Tamme ees.

Lisaks põhiklassidele toimus ka krosskartide võistlus (support race), kus eestlased hõivasid kogu poodiumi: esimene Sten Oja, teine Kristo Kütt ja kolmas Teet Vare.

Nelikveoliste klassis oli stardirivi pikk ja tase kõrge, teiste seas oli stardis tänavu ja ka eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlused klassis Euro RX1 teise kohaga lõpetanud Janis Baumanis.

“Riiga minekul oli kaks peamist põhjus, võimalus tugevate konkurentidega võidu sõita ja ilmaprognoos, mis lubas vihma,” rääkis SuperCari Eesti meister ja Nordix Rally X SuperCar-i Pro-Am kategooria võitja, Riias teise koha saanud Maiko Tamm. “Tean, et minu vihmasõiduoskused vajavad arendamist ja Riia võistlus pakkus selleks võimaluse.”

Tamm lisas, et esimesed treeningud läksid üle kivide ja kändude, kuid õppimine ja auto seadistamine tõid tulemust. “Riia rajal ei olnud ma varem Fiestaga võistelnud, pluss veel muidugi vihm. Kui aga seadistus paigas ja rada selge, hakkas kõik laabuma, nautisin vihmasõitu. Seda pole varem juhtunud.”

Ehkki kuival rajal sõidetud finaali Baumanis võitis, jäi Tamm võistlusega rahule. “Janis oli kodurajal kiire, aga oli näha, et ta pingutas kõvasti. Konkurents oli väga hea. Meie võistlus läks korda, töötamine auto seadistusega kandis vilja ning ise õppisin samuti juurde.”

LOE KA NEID UUDISEID:

5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...
1. detsember 2023

Järvamaal tuleb 9. detsembril vigursõiduvõistlus

Järvamaal Väätsal toimub 9. detsembril vigursõiduvõistlus, mis avab neljast etapist koosneva Järvamaa karikasarja. Võistlus on avatud kõigile soovijatele ja...
1. detsember 2023

Algas 2024. aasta sõitjalitsentside taotlemine

EAL kodulehel on alates tänasest / 1. detsembrist võimalik taotleda 2024. aasta sõitjalitsentse. Taotlemise protseduur ei ole muutunud, sama...
30. november 2023

Paul Aron võistleb järgmisel aastal Hitechi võistkonnas

Paul Aron võistleb 2024. aastal Hitech Pulse-Eight Racing meeskonnas FIA F2 meistrivõistlustel. “Mul on hea meel liituda Hitech-iga 2024....