Forus Lõuna-Eesti rallile oodatakse starti maailma parimaid rallimehi

Lõuna-Eesti teed on nõudlikud. Foto: Pille Russi

Juulikuu teisel nädalavahetusel sõidetakse Haanja lähiümbruse teedel kompaktses formaadis 22. Forus Lõuna-Eesti ralli, kuhu oodatakse starti ka Rally1 autosid.

Ühepäevasele kruusarallile antakse start laupäeval, 8. juulil kell 10:30 Haanja Puhke- ja Spordikeskuses asuvast hoolduspargist. Võistlustrassi pikkuseks on korraldajad planeeritud 171,12 km, millest kiiruskatsed moodustavad 68,43 km. Kokku on kavas 9 kiiruskatset, millest korduvate lisakatsete arv on 3.

Võistlusjuhend avaldatakse esmaspäeval, 19. juunil kell 19:00 ja samal hetkel algab ralli veebilehel www.lounaeestirally.ee ka osavõtjate ja meedia registreerimine. Huvilistel tuleb aga tegutseda kiirelt, sest starti oodatakse kuni 30 ekipaaži kokku kaheksast erinevast võistlusklassist, millede hulgas ka EMV1 klass, kuhu kuuluvad nii Rally1 kui ka vanema generatsiooni WRC masinad. Tegu on rahvusliku ralliga, mis ei kuulu Eesti meistrivõistluste arvestusse, kuid Eesti Autospordi Liidu loal on lubatud välisvõistlejate osavõtt. Osavõtjate registreerimine lõpeb pühapäeval, 2. juulil kell 23:59.

Võistluse direktori Gabriel Müürsepa sõnul on võistlus heaks ettevalmistuseks kõigile, kes plaanivad osa võtta kodusest WRC etapist. “Tänavune Lõuna-Eesti ralli toimub sarnase kontseptsiooniga nagu 2020. aastal sõidetud Kehala Mini-ralli, mis ralli kogukonna poolt soojalt vastu võeti. Võistlejatel tuleb läbida 3 erinevat kiiruskatset 3 korda, ehk siis kokku on kavas 9 kiiruskatset. Antud formaat on väga heaks võimaluseks kõigile, kes soovivad enne Rally Estoniat kiiretel kruusateedel käe soojaks saada ja võistlusmasinad täpseks seadistada.”

Pealtvaatajad on oodatud nii hooldusparki kui ka katsetele. “Tänu ralli kompaktsusele on võistlus hästi jälgitav ka pealtvaatajatele. Loome ralli veebilehele eraldi pealtvaatajate sektsiooni, kust leiab lihtsa vaevaga omale sobiva pealtvaatamiskoha ning katsetele navigeerimine on vaid nupuvajutuse kaugusel. Võistluse hoolduspark asub kaunis Haanja Puhke- ja Spordikeskuses, kuhu pääseb sisse kogu võistluse jooksul tasuta,” ütles Müürsepp.

Ralli pääsmed tulevad müügile hiljemalt 26. juunil Võru Olerexi tanklasse (Tallinna mnt. 38) ja lisaks on pääsmeid võimalik soetada alates teisipäevast, 20. juunist ka www.piletitasku.ee veebilehelt. Ühe rallipassi maksumuseks on 20€ ja see kehtib kogu päeva jooksul kõigil katsetel.

Ralli ajakava, katsete kaardid ja muu värskeima info leiab Forus Lõuna-Eesti ralli veebilehelt www.lounaeestirally.ee või võistluse Facebooki lehelt. Ralli ajal toimetab RingFM Võrumaa sagedusel 101,7MHz ralliraadio, mis toob kõigi kuulajateni otseülekandena värskeimad sündmused ralliradadelt koos katselõpu kommentaaridega. Tulemused ja virtuaalne teadetetahvel on leitavad samuti ralli ametlikult veebilehelt.

LOE KA NEID UUDISEID:

17. juuni 2024

FOTOD. Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias viis esikohta

Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias Bikernieki rajal toimunud BaTCC sarja ja Eesti meistrivõistluste etapil DeWALT GP viis esikohta. Eesti ja...
17. juuni 2024

VIDEO. Eesti superauto Oldbac Kalana püstitas Riias Bikernieki rajal uue rekordi

2023. aasta suvel esmasõidu teinud Eesti inseneride loodud Oldbac Kalana superauto sõitis Tõnis Vanaseljaga roolis Riias Bikernieki ringraja uueks...
17. juuni 2024

Kardisportlane Markus Kajak domineeris Saksamaal

16. juunil sõideti Wackersdorfis kardispordi Saksamaa meistrivõistluste (DKM) kolmas etapp, kus kiireimas KZ2 klassis polnud vastast 2022. aasta Eesti...
17. juuni 2024

FOTOD. Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkusid Põltsamaal

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal jätkusid kardispordi Eesti meistrivõistlused Rotaxi teise ja CIK FIA klasside kolmanda etapiga. Väikseimad Cadet klassi sangarid...