Eestlased Soome meistrivõistluste etapil: Albert Tamm võidukas, Roland Kuklane poodiumil

Roland Kuklane sõitis Soomes poodiumile. Foto: Ave Pärn / arhiiv (EMV etapp Raplas)

Seitse Eesti kardisportlast võistlesid laupäeval ja pühapäeval Soomes Lappeenrantas. Albert Tamm võidutses Mini 60s laupäeval ja Roland Kuklane tõusis pühapäeval poodiumile OKs.

Mini 60 klassis võitis mõlemal päeval ajasõidu Albert Tamm. Eesti poisi kiirus oli nii kuivas kui märjas niivõrd hea, et kahe päeva jooksul näitas ta igas võistlussõidus parimat ringiaega. Laupäev kulges täiesti veatult ja Tamm võitis kõik sõidud. Finaalis lõpuks oli tema edu jälitajate ees pea kümme sekundit.

Pühapäev algas taas võimsalt ja peale esimest eelsõitu tundus, et möödunud päev võib korduda. Teine eelsõit toimus aga märgades tingimustes ja eestlane kaotas sõidu alguses palju kohti, kukkudes vahepeal koguni üheksandaks. Finišilipu sai Albert viiendana ja sõitis viimasel ringil ka kiireima ringiaja. See ei kindlustanud talle finaali parimat stardikohta, aga Albert ei jätnud midagi juhuse hooleks ja võitis ka teise päeva finaali.

Kahjuks lisati tema lõpuajale 5 karistussekundit, mis langetas ta ülitihedas seljataguses pundis viiendaks, kaotades teisele kohale alla 0,3 sekundi. Mõlemal päeval heitles Mini 60 klassi esikümnes ka Albert Tamme tiimikaaslane Konrad Karjus. Temale tasuks vastavalt 11. ja 12. koht laupäevasest ja pühapäevasest finaalist.

OK Junior klassi esimese päeva finaalis tõi 7. koha koju Aron Kivilo ja 12. positsiooni Richard Pullinen. Teine päev aga algas noormeestele juba palju raskemalt ning päädis finaalis Richard Pullineni 14. koha ja Aron Kivilo katkestamisega.

Klassis OK näitas kogu nädalavahetuse jooksul suurepärast kiirust Roland Kuklane. Laupäevane ülitihe kvalifikatsioon andis talle kolmanda stardikoha, kaotades võitjale vaid 0,012 sekundit. Teised kohad eelsõitudest andsid Kuklasele finaaliks suured võimalused ja stardipositsiooni esimesse ritta.

Finaalis eestlane aga tulemust kirja ei saanudki. Veel hullemgi saatus saatis Artur Karjust, kes finaalist diskvalifitseeriti. Eestlaste omavahelises võitluses noppis koore Hans Joonas Tamm, kes lõpetas laupäevase võistluspäeva viiendana.

Pühapäeval näitas Kuklane ajasõidus koguni teist aega, aga seekord kaotas liidrile üle veerand sekundi. Eelsõitude kolmas ja viies koht ei tõstnud seekord finaaliks ootusi niivõrd kõrgeks, aga Roland sõitis kogu finaali kolmandana ja tõi nädalavahetuse tasuks omale poodiumikoha. Hans Joonas Tamm lõpetas 9. ja Artur Karjus 10. kohaga.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutvarestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...