Eestlased saavutasid Kaunase Grand Prix´l mitu kõrget kohta

BMW 325 Cup jätkab osavõturohkelt. Foto: BaTCC

Kaunase lähedal Nemuno Žiedase rajal toimunud ringrajasõidu Balti meistrivõistluste etapil saavutas klassivõidu Simo Lind. BMW 325 Cupis, kus mängus nii Eesti kui Balti sarja punktid, oli eestlastest parim kuuenda kohaga lõpetanud Romet Reisin. Eesti tiimid saavutasid klassivõite ka kestvussõidus.

Osavõturohkeimas (31) BMW 325 Cupis võitis mõlemad sõidud lätlane Ricards Subeckis, kes oli mõistagi ka etapi parim. Kaunase Grand Prix teine oli prantslane Leo Messenger ja kolmas leedulane Ramunas Grigaitis. Reisin sai mõlemas sõidus viienda koha, kuid kokkuvõttes oli kuues. Karl Lang oli sõitude kokkuvõttes üheksas, Kristo Krinpus 13., Pavel Beskrovnoi 25. ja Kris Männama 28.

Reisini võistlusele jätsid oma jälje ilmselt kütusest tingitud probleemid autoga. “Esimesed treeningringid tegime Eestist pärit kütusega ja auto töötas suurepäraselt, pärast kohaliku kütuse tankimist tekkisid probleemid ja auto kaotas kiirust,” rääkis Reisin. “Kütuseproove me ei ole teinud, kuid sündmustel oli selline ajaline järjekord.”

Kvalifikatsioonis sõitis Reisin välja kümnenda aja. “Kvalifikatsiooniga ma rahule ei jää, ei olnud uute rehvidega harjunud ja tulemus saanuks olla parem.”

Esimeses sõidus õnnestus tal kümnendalt kohalt startides tõusta finišiks viiendaks. “Start läks korda ja tempo oli hea, õnnestus teha mitu möödasõitu. Sõit oli viisakas, eks eelmise aasta suur avarii oli paljudel meeles ja sõideti pigem ettevaatlikult.”

Ehkki teises sõidus alustas Reisin viiendalt kohalt ja lõpetas samuti viiendana, ei tähenda see, et sõit oli sündmustevaene. “Stardis jäin veidi maha, sattusin väikesesse “rüselusse”, käisin ka korra rajalt väljas, kuid õnnestus tõusta tagasi viiendale kohale.”

Sarja juhib Messenger 322 punktiga, Resinil on viiendana 178 punkti, Krinpus on 12. kohal (106 p), Beskrovnoi 14. (73) ja Lang 15 (68).

Üheksa osalejaga BTC2-klasssis oli võidukas Simo Lind, Kairo Kallas sai neljanda ja Antti Jartsev kuuenda koha. Klassis on eestlastel kolmikjuhtimine: esimene Lind 143 punktiga, teine Jartsev 84 ja kolmas Kallas 75 punktiga.

Nankang Endurance Academy (NeA) oli kolme osalejalega BTC2 klassis võidukas Race.Attack, kahe tiimiga BMW 325 Cup võistluse võitis EST 1 Racing ja kaheksa osalejaga BTC3 klassis sai RS Racing Team teise koha.

Romet Reisini autot tabasid arvatavalt kütusest tingitud tehnilised probleemid. Foto: BaTCC
Simo Lind (esiplaanil) saavutas klassivõidu. Foto: BaTCC

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...