Eesti Kardliidu pressiteade: meistrivõistlused jätkusid Tabasalu etapiga

Laupäeval Tabasalu kardirajal sõidetud Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste teine etapp pakkus vaatemängulist võidusõitu kõigis viies võistlusklassis. Suvised ilmaolud ja 90 registreerunud võistlejat lõid Tabasalu kardirajal toimunud võistlusteks suurepärased eeldused. Kergelt muutlikud ilmaolud esimesel etapil Rapla kardirajal olid jätkuvalt õhku jätnud mõned küsimused, millele teine osavõistlus pidi nüüd andma vastuse: millised ikkagi on tänavused jõudude vahekorrad?

Võimsaim klass KZ2 oli Raplas valitseda uute tulijate poolt. Markus Kajaku (AIX Racing) ülekaalukas võit, kuid selle kõrval sugugi mitte vähem tähenduslikumad Karl-Markus Sei (TGT Racing) ja Siim Leedmaa (AIX Racing) poodiumikohad polnud õigupoolest mingid tormihoiatused. See oli pigem selge vallutusretk Eesti kardispordi ihaldatuima meistritiitli suunas. Ehkki klassi senine valitseja Sten Dorian Piirimägi (AIX Racing) Raplas katkestas, ei saanud ta seal esikolmikule ühelgi hetkel tõeliseks ohustajaks.

Tabasalu oli justkui Rapla etapi korduspilt. Finaali esireas võtsid kohad sisse Kajak ja Leedmaa, nende taga aga kogenud Piirimägi ja Antti Rammo (TARK Racing). Starditulede kustudes tuiskas ees minema Kajak, sõites teistega juba ainuüksi esimese ringiga sisse paarisekundilise vahe. Ebaõnnestunud start viis aga viiendana startinud poodiumipretendendi Sei sootuks rivi lõppu.

Kui Kajaku võidus ei tekkinud kordagi kahtlusi, siis oma teise koha säilitas Leedmaa kauni võitluse tulemusena. Tagapool pidi aga kolmanda koha saatus selguma Rammo, Piirimägi ja Georg Kõssi (TGT Racing) omavahelise võidusõidu tulemusena. Mehed vahetasid kohti lausa mitmete ringide vältel ning lõpuks väljus sellest mängust kolmanda poodiumikoha võitjana Kõss. Pärast kahte sõidetud etappi juhib KZ2 punktitabelit mõlemad osavõistlused võitnud Kajak.

Traditsiooniliselt ei ole kiirel Tabasalu rajal kiireimad võimsad kuuekäigulised KZ2-klassi kardid, vaid hoopis otseveolised OK-Junior ja OK kardid. Nii oli see ka seekord, kui finaalide kiireim ring sõideti välja klassis OK ja seda Joosep Plankeni (TARK Racing) poolt ajaga 33,624.

Klassi OK finaali asus juhtima parima stardikoha nimelt terve päeva jooksul tublit tööd teinud Robin Särg (Gear Racing). Siin klassis oli stardis ka KZ2-s samal päeval võistelnud Kajak ning klassi valitseva meistrina võis soosikuks just teda pidada. Kui poole võistlusmaa peale oli aga Särg suutnud konkurentidega sisse sõita turvalise vahemaa, siis ühtäkki hakkas see kahanema.

Kajaku tõusnud tempo tõi teda Särjele marulise kiirusega lähemale. Liialt optimistlik möödasõidumanööver viis aga rajalt nii tema enda kui Särje. Kui Kajak suutis jätkata, siis Särg oli sunnitud katkestama. Vahetult pärast võistlust Kajak tõelise spordimehena vabandas Särje ees, tunnistades täielikult enda eksimust.

Liidriks tõusis kogenumate heitlust pealt vaadanud Planken. Edasine oli talle aga juba puhas vormistamine, sest vahe teiseks tõusnud Hugo Arendiga (DHR Estonia) oli piisavalt suur. Kolmandana lõpetas esmakordselt poodiumile tõusnud Henrietta Olak (TARK Racing). Võiduga tõusis Planken ka punktitabeli liidriks.

Klassis OK-Junior käis juba eelsõitudes alates tihe rebimine üldvõidu nimel. Kui Raplas võidutses lätlane Alexander Skjelten (AIX Racing), siis teise koha kavaldas Mia-Mariette Pankratovi (AIX Racing) käest endale Mark Dubnitski (DHR Estonia). Tabasalus jätkus nende kahe tulemöll – kord üks ees, siis jälle teine.

Finaal sõideti kuni lõpumeetriteni teadmises, et miski pole enne kindel, kui finišilipp on langenud. Seekord väljus põnevast duellist võitjana Pankratov. Teine Dubnitski ja kolmas terve võistluspäeva tehniliste probleemidega kimpus olnud, kuid seejärel end imelise sõiduga poodiumile tõstnud Damir Mingazov (AIX Racing). Klassi punktitabeli liidrikoha võttis suurepärase ja võistluspäeva imeliseima võiduga enda nimele Pankratov.

Pikima võistlejateriviga klassis Mini oli ka Tabasalus soosikuks klassi valitsev Eesti meister Andri Tšikin (DHR Estonia). Esimese etapi keerulistes oludes pani ta maksma enda kogemuse ning võitis finaali veenvalt. Kuni vihmasaju alguseni püsis aga Raplas võidukursil Aleksander Uusneem (Vihur Team), kes asus nüüd Tabasalus heastama Raplas käest lastud võimalust.

Eelsõidud kulgesidki nende kahe võitluse tähe all. Finaali stardis aga Tšikin takerdus mõnevõrra, andes sellega Uusneemele võimaluse eest ära pääseda. Tšikin tõusis küll kiiresti tagasi teisele kohale, kuid pidi selle säilitamiseks pidevalt maid jagama Hugo Rajametsaga. Hetkeks, mil Tšikin lõplikult pääses Rajametsaga madistamistest, oli Uusneem juba püüdmatus kauguses.

Rajamets pidi aga ise hakkama vaeva nägema oma koha kindlustamisega. Eric Marcus Jaanimets (Rich Racing), Theodor Toobal (DHR Estonia), Tõnis-Johannes Toomingas (Jõgisoo Kardiklubi) ning Johannes Kasemaa (KS Academy) olid kõik tihedas grupis Rajametsa selja taga noolimas võimalust saada osa poodiumitseremooniast.

Võiduga tõstis Uusneem end punktitabeli liidriks. Võrdsete punktidega, kuid vähemate eelsõidu võitudega on Tšikin teine ja stabiilselt punkte kogunud Toobal kolmas.

Pisimas meistrivõistluste arvestuses ehk klassis Micro võidutses aga teist korda järjepanu oma 10. sünnipäeva tähistanud Meryl Peldes. Kui välja arvata ühe eelsõidu kolmas koht, on Peldes võitnud tänavu kõik võistlussõidud ning on sellega punktitabeli suveräänne liider.

Vaatamata Peldese täiuslikule võistluspäevale võiks päeva võitjaks nimetada suurepärasel teisel kohal lõpetanud Mattias Ojapõldu (Vihur Team). Superstardi teinud, seejärel pidevas ratas-rattas võidusõidus Kert Kristian Kiiskiga (TARK Racing) teise koha eest võidelnud ning seda lõpuks edukalt kaitsnud Ojapõld oli pärast võistlust tulemuse üle loomulikult väga õnnelik.

Meistrivõistluste arvestusse mittekuuluvas klassis Cadet võistlevad alles päris alustavad lapsed. Tabasalus rajal käinud 15 võistleja seas tuli esimesena üle finišijoone Konrad Karjus. Teine Bennet Korjus ja kolmas Carl-Sander Kajak.

Meeskondlikus arvestuses võidutses Tabasalus AIX Racing, seda DHR Estonia ja TARK Racing ees. Olerex Eesti kardispordi meistrivõistlused jätkuvad kolmanda etapiga 3. juulil Põltsamaal Kuningamäe kardirajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. juuli 2024

Vigursõiduhooaeg jätkub sügisel

Vigursõidu Kabisa Cup jätkub novembris, suvekuudele ja oktoobrisse planeeritud etapid jäävad ära. “Vigursõitu saab harrastada iga ilmaga,” rääkis vigursõidusarja...
22. juuli 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. juuli 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. juuli 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...