Eesti kardisportlaste välisstardid: Markus Kajak võitis Rootsis, Roland Kuklane Soomes ja Priit Sei Lätis poodiumil ning teised tulemused

Markus Kajak võitis Rootsis. Foto: Ave Pärn / arhiiv (EMV etapp Aravetel)

10. juunil võistlesid eesti kardisportlased mitmes eripaigus: Soome ja Läti meistrivõistlustel ning Rootsi kardiliigas. Head tempot näitasid paljud, mitmed jõudsid ka kõrge tulemuseni.

Kõige tugevama etteaste tegi Rootsis Markus Kajak (KH Racing/Synergy), kes jäi teistele püüdmatuks kogu nädalavahetuse jooksul, edestades finaalis konkurente ligi 2,5 sekundiga. Lisaks sellele sõitis 2022. aasta Eesti parim kardisportlane Jönköpingi kardirajal ka võistluste kiireima ringiaja ja võttis enda nimele uue rajarekordi.

Ruuhimäkis alustati Soome meistrivõistluste hooajaga, mis meelitas starti ka mitmeid eestlasi. Nädalavahetuse edukaim oli OK klassis võistlev Roland Kuklane (Roli Motors/OTK), kes lõpetas 21-ringilise finaali kõrgel kolmandal kohal.

OK Junioris näitas parimat kiirust Meryl Peldes (BirelART), kes juba kvalifikatsioonis näitas teist aega. Kahjuks jäi eestlanna finaali stardis avarisse, mis lõpetas ta sõidu esimesel ringil. Ka teisel päeval ei õnnestunud Peldesel kiirust realiseerida. Eestlastest parimana lõpetas Aron Kivilo (Talvar Racing/OTK) 9. kohaga ja kaugele ei jäänud ka Theodor Toobal (AQVA Racing/KR) 13. kohal.

Nikita Ljubimov (Talvar Racing/OTK) oli klassi Mini 60 finaali finišilipu langemiseni tihedas võidusõidus, millest väljus neljanda kohaga. Poodiumist lahutas teda vaid 0,094 sekundit. Tõusvas joones liikunud eestlane tegi finaalis nädalavahetuse parima sõidu. Ka teisel päeval jäi tal napilt poodiumist puudu.

Läti meistrivõistlustel ei jäänud palju võidust puudu Tõnis-Johannes Toomingal (Jõgisoo Kardiklubi/OTK). Eelnevad võistlussõidud võitnud Toomingas juhtis Rotax Seniori finaali eelviimase ringini, kuni kaaskonkurent liiga optimistliku manöövriga mõlemad rajalt pühkis. Kuigi kõvera kardiga sai eestlane finiši teisena, siis rajaga taasliitudes sattus ta kontakti teisegi konkurendiga, mispärast ta kohtunike otsusel diskvalifitseeriti. Seega parima eestlasena lõpetas Artur Karu neljandana ja Siim Sepp tema järel viiendana.

Rotax Junior klassi sõitjatele oli nädalavahetus Madonas keeruline ja parimana saavutas Oliver Kurg (Racing Academy/OTK) viienda koha.

Parima sõidu lõunamaal tegi vanameister Priit Sei (AQVA Racing/OTK), kes leidis end finaali esimeste ringide järel alles seitsmendalt kohalt. Hea tempo ja võistluse kommentaatorit võluvate manöövritega tõusis Sei südika sõiduga lõpuks poodiumile ja peale karistusi koguni teiseks. Tunnistama pidi vaid Euroopa karikavõistluste liidri paremust.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...