Eesti kardisportlaste välisstardid: head tulemused Belgias, Soomes ja Lätis

Nikita Ljubimov (paremalt teine) sõitis Belgias poodiumile. Foto: Kartphoto.com

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Belgias, Soomes ja Lätis ning häid tulemusi saavutati kõigil võistlustel.

Karting des Fagnes kardirajal Belgias Mariembourgis peeti möödunud nädalavahetusel BNL Karting Series 2. etapp. Eestlasi esindas Nikita Ljubimov Rotax Minimax klassis ning kohaliku tiimi Bouvin Poweri värvides näitas noormees suurepärast kiirust, mis tõi talle kokkuvõttes poodiumikoha.

Rahvusvaheliselt väga tugeva konkurentsiga BNLi etappi peeti kahepäevasena ning kõik stardid läksid arvesse. Laupäevases vihmamärjas kvalifikatsioonis alles üheteistkümnenda aja sõitnud Ljubimov tegi eelfinaalis uskumatu etteaste ja tõusis kuivades tingimustes teiseks, parimast ringiajast vaid ühe tuhandiksekundi võrra aeglasemana. Esimese päeva finaal ei kujunenud kahjuks nõnda ilusalt, kui eestlane pidi leppima briti ja hollandi pilootide järel viienda kohaga.

Pühapäev tõotas seega korraliku võitlust poodiumikohtade eest ja sõitjate vahed olid väga väikesed. Mõlemas sõidus lõpetas Ljubimov kolmandana, kaotades võitjale vastavalt 0,084 ja 0,364 sekundiga ning ohustades korduvalt liidreid. Summaarselt andis see nädalavahetuse kokkuvõttes talle kolmanda koha.

Soome meistrivõistlused

Soome meistrivõistlustel osales 10 eestlast, nende seas enamasti kereautodega võistlev Ruben Volt. OK klassis alustas laupäeval parima eestlasena eelsõitude kokkuvõttes finaali 5. kohalt Robin Särg. Talle järgnesid Hans Joonas Tamm 8., Roland Kuklane 9. ja Volt 11. kohaga. Finaalis noppisid kahjuks mitmed eestlased karistusi ja Roland Kuklane oli sunnitud katkestama. Parimaks jäi Robin Särje 9. koht.

Pühapäeval rivistuti finaali küllalt sarnastel stardikohtadel, aga finaali parima ringiaja sõitis Ruben Volt ning parima eestlasena lõpetas ta sõidu neljandana. Teised eestlased kahjuks tulemust kirja ei saanud, kui Hans Joonas Tamm katkestas ja nii Robin Särg kui Roland Kuklane teise hoiatuse järel diskvalifitseeriti.

Pikas 25-kardilises OK Juniori rivis näitas laupäeval eestlastest parimat minekut Meryl Peldes, kes lõpetas väga märja finaali seitsmendana. Richard Alexander Pullinen ja Theodor Toobal finišeerisid vastavalt 13. ja 14. kohaga. Finaalis jäid raja kõrvale Hugo Rajamets, Kyle Criston Tuhkru ja Aron Kivilo.

Järgmisel päeval jõudis peaaegu poodiumiulatusse Hugo Rajamets, kes finišeeris neljandana. Esikümne piirimail võitles Aron Kivilo, temale lõpetuseks 11. koht. Neile järgnesid Meryl Peldes 13., Richard Alexander Pullinen 15. ja Kyle Criston Tuhkru 19. kohaga. Theodor Toobal oli sunnitud katkestama võistluse esimesel ringil.

Läti meistrivõistlused

Möödunud nädalavahetusel võistles Läti meistrivõistlustel 17 Eesti kardisportlast.

Uuenduskuuri läbinud Ropaži kardirada, vaid 15km kaugusel Riia kesklinnast, võõrustas üle mitme aasta taaskord Läti meistrivõistluste etappi. Võistlus tekitas rahvusvahelist huvi, sest vaid kolme nädala pärast toimub samal rajal Rotax Nordic Challenge’I teine etapp, seega võistlustules sai näha nii lätlasi, eestlasi, leedulasi kui grusiine.

Mastersis oli võistlustules neli meest, kellest ainukesena sekkus poodiumikonkurentsi Priit Sei. Nii kvalifikatsiooni, eelsõidu kui eelfinaali põhjal oleks kolmas koht kuulunud just Seile, aga finaalis õnnestus kaasvõistlejatel vanameistrit üllatada ja Priidul tuli hakata seitsmendalt kohalt vasturünnakut planeerima. Finišisse jõudis ta neljandana, aga ajakaristus langetas eestlase tagasi seitsmendaks. Eke Nurm lõpetas üheksanda, Martin Sild 10. ja Argo Tamm 12. kohaga.

Seenioris võistles suurim Eesti kaardivägi: tervelt 6 sportlast. Võiduvõimelist tempot näitas Paul-Kristian Hamburg, kes paraku finaalis tehniliste muredega kemples. Parim ringiaeg ja teatud hetkedel väga kiire tempo ei kompenseerinud talle probleemi esinemisel kaotatud aega ja selles segaduses teenitud karistusega lõpetas Hamburg alles seitsmendana. Finaalis kolmanda koha noppinud Tõnis-Johannes Toomingale poodiumirõõmu samuti ei kingitud, kui ka tema karistuse läbi viiendaks tõrjuti. Eestlaste parimana lõpetas Kaur Koreinik neljanda kohaga, kes startis finaali alles tagumisest reast. Võistluse olid sunnitud enneaegselt pooleli jätma Artur Karu, Ragnar Simuland ja juba esimese kurvi avariis Sebastian Adari.

Meie juunioripoisid hoidsid eelfinaali järel veel ootusi kõrgel, kui Oliver Kurg lõpetas viienda kohaga ning mitmeid eestlasi mahtus veel esikümnesse. Kahjuks osalesid kõik Eesti sõitjad laiaulatuslikus stardijärgses avariis, mille tagajärjel katkestasid nii Oliver Kurg kui Joel Kaspar Jõepere. Oliver Söönurm, Andreas Oopkaup ja Hans Markus Narusk finišeerisid vastavalt kaheksanda, üheksanda ja kümnenda kohaga.

Sel aastal väga tihedaks kujunenud DD2 klassis hoidsid Eesti lippu kõrgel Ragnar Veerus ja Johann Vain. Juba palaval reedesel päeval näitas head hoogu Veerus, tulles eelsõidus teiseks. Laupäeval eelfinaalist napilt stardiavariist pääsenuna õnnestus Veerusel tõusta kiiresti viiendalt teiseks, misjärel algas eelneval päeval alanud kassi-hiire mäng leedulase Maxim Schurko vastu. Seekord ei õnnestunud leedukal Eesti meistrit tõrjuda ja eelviimasel ringil vahetusid kohad, mis viis Veeruse võidule. Finaalis edestas Veerus lähimaid konkurente ligi kuue sekundiga. Vain sai kaheksanda koha.

LOE KA NEID UUDISEID:

17. juuni 2024

FOTOD. Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias viis esikohta

Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias Bikernieki rajal toimunud BaTCC sarja ja Eesti meistrivõistluste etapil DeWALT GP viis esikohta. Eesti ja...
17. juuni 2024

VIDEO. Eesti superauto Oldbac Kalana püstitas Riias Bikernieki rajal uue rekordi

2023. aasta suvel esmasõidu teinud Eesti inseneride loodud Oldbac Kalana superauto sõitis Tõnis Vanaseljaga roolis Riias Bikernieki ringraja uueks...
17. juuni 2024

Kardisportlane Markus Kajak domineeris Saksamaal

16. juunil sõideti Wackersdorfis kardispordi Saksamaa meistrivõistluste (DKM) kolmas etapp, kus kiireimas KZ2 klassis polnud vastast 2022. aasta Eesti...
17. juuni 2024

FOTOD. Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkusid Põltsamaal

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal jätkusid kardispordi Eesti meistrivõistlused Rotaxi teise ja CIK FIA klasside kolmanda etapiga. Väikseimad Cadet klassi sangarid...