Eesti kardisportlased saavutasid Balti karika etapil neli klassivõitu

KZ2 klassis oli parim Siim Leedmaa. Foto: Lietuvos Kartingo Federacija

Laupäeval võistlesid 38 eestlast Balti karikavõistluste teisel etapil Lätis, mis oli ühtlasi ka CIK-FIA klasside Eesti meistrivõistluste neljas etapp. Klassivõidud saavutasid eestlastest Jasper Kors, Markus Kasepõld, Roland Kuklane ja Siim Leedmaa.

Läbimärjal Lätimaal peetud sõidud olid väga võitluslikud ja pakkusid vaatemängu kõigis klassides. Micro 60s peeti eelkõige eestisisest klaarimist, juba kvalifikatsioonis lahutas kiireimat Hugo Elmersit viiendast kohast vaid 0,15 sekundit. Eelsõitude võidud jagasid Jasper Kors ja Bennet Korjus, kes kahjuks esimese stardi alles 20. kohal lõpetas ning seepärast ka finaali alles teisest kümnest alustas. Esirea moodustasid Kors ja Raimo Kaljuste. Kors tegigi finaalis filigraanse sõidu ja edestas Kaljustet ligi sekundiga. Poodiumile tõusis veel Remi Rubin Simon Ojamäe ja Hugo Elmersi ees. Finaali kiireim Korjus püüdis sõidu lõpuks liidergrupi kinni, kuid lõpetas kuuendana.

Mini 60s polnud peaaegu kellelgi rohtu Markus Kasepõllu vastu, kes loovutas vaid ühe eelsõidu võidu leedulasele Gustas Radaviciusele. Leedulane alustas ka kõige teravamalt finaali, aga Kasepõld naasis rivi etteotsa juba teisel ringil. Konkurente maha raputamata sõitis Kasepõld võidu poole, edestades joonel leedulast ja Nikita Ljubimovit. Liiderkolmikust ei jäänud kaugele ka Kermo Müil.

Enneolematult tihedas OK Junioris paistis kogu võistluspäev minevat leeduka Markas Šilkunase juhatamisel, kes võitis nii kvalifikatsiooni kui kõik eelsõidud ülivõimsalt. Finaalis aga astus talle kandadele Hugo Rajamets, kes peagi haaraski liidriohjad ja tundus, et sõiduvõidule teisi pretendente ei leidu, kui Šilkunas enda seljataga rivi pidurdamist jätkas. Kaua kaasmaalasi kinni hoidnud leeduka tagant pääses õigepea aga Linas Volungevicius, kes liikus sama kähku kui OK klassi sõitjad. Üle poole sekundi Rajametsast kiiremini liikunud Volungevicius püüdis kinni ja möödus eestlasest, millega kindlustas omale etapivõidu. Rajamets leppis teise ja leedulane Elvis Krasauskas kolmanda kohaga. Järgmise eestlasena lõpetas Mattias Ojapõld 9. positsioonil.

OK-s edestas kõiki Roland Kuklane. Ühe eelsõidu võidu noppinud leedulane Dovydas Gudelevicius seilas finaalis kindla teise koha poole, kuni loetud ringid enne lõppu katkestas. Teine koht läks seega Patrick Sarapuule ja kolmas Anders Karule.

Kuninglikus KZ2 klassis tegi esimese poole päeva jooksul puhta töö Siim Leedmaa. Teises eelsõidus haaras kohe stardis liidriohjad leedulane Kajus Šikšnelis, kes võitis ka hooaja esimese Balti etapi Leedus. Eelsõidu võit parandas oluliselt tema seisu pärast esimese sõidu katkestamist. Esirea hõivasid finaalis seega Leedmaa ja Leedu kestvusrallide staar Rokas Baciuska. Baciuska läkski stardi järel juhtima, aga Leedmaa ei jäänud kauaks võimalust ootama ja võttis õigepea liidriohjad. Baciuskale sõitsid seejärel otsa lätlane Edgas Vilcans ja hiljem ka Kajus Šikšnelis ning tõusid koha võrra. Šikšnelis lähenes hullu hooga ja püüdis kinni nii Vilcansi kui Leedmaa ning läks juhtima. Leedmaa langes kas hetkelise tehnilise probleemi või enda vea läbi ka Vilcansi saagiks, aga võttis peagi koha tagasi, lõpetades sõidu teisena. Nii Šikšnelis kui Vilcans said aga eelnevate intsidentide eest karistada, mis andis Leedmaale etapivõidu Šikšnelise ja leedulase Ainis Klimaviciuse ees.

Järgmine Eesti meistrivõistluste etapp toimub juba järgmisel nädalal LaitseRallyPargis ja viimane Balti meistrivõistluste etapp septembri lõpus samuti Laitse uuel kardirajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...
26. veebruar 2024

VIDEO. Balti ringrajasarja BaTCC uus hooaeg toob mitmeid muutusi

3.-5. maini Pärnus Porsche Ringil toimuva võistlusega algavatel turismiautode Balti meistrivõistlustel (BaTCC) on 2024. aasta hooajaks tehtud mitmeid muudatusi....
26. veebruar 2024

Alex Reimanni ja EST1 Racingu võidukas esinemine Valencias

EST1 Racingu võistkond saavutas tugevaid tulemusi Porsche Sprint Challenge Southern Europe’i kolmandal etapil Valencias. Esimeses sõidus juhtunud õnnestus viis...
22. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: e-autosport ja MM-sarjad

Nädalavahetusel toimuvad Eestis vaid ilmastikukindlad e-autospordi võistlused, rahvusvaheliselt valmistuvad mitmed sarjad MM-hooajaks ja jätkub maratonrallide MM. Nädalavahetusele planeeritud jäärajasõidu...